همایش فعالان صنعت چاپ استان سمنان برگزار شد

  0
  47
  همایش فعالان صنعت چاپ استان سمنان

  همایش فعالان صنعت چاپ استان سمنان با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان و نیز نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به میزبانی شاهرود برگزار شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، در همایش فعالان صنعت چاپ استان سمنان که در مجتمع فرهنگی هنری مهر شاهرود برگزار شد جمعی از چاپخانه داران و فعالان این صنعت از شهرستانهای مختلف استان سمنان نیز حضور داشتند.

  در همایش فعالان صنعت چاپ استان سمنان، برخی از چاپخانه داران شهرستانهای گرمسار، سمنان، دامغان و شاهرود به بیان مسایل و مشکلات خود در این صنعت پرداختند و خواستار توجه و حمایت مسوولان و دولت از صنعت چاپ به عنوان صنعتی مهم و تاثیر گذار شدند.

  بیشتر بخوانید: بیان مشکلات فعالان و پیشکسوتان صنعت چاپ استان سمنان

  سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود در این همایش از وجود 34 چاپخانه فعال در این شهرستان خبر داد و گفت: 10 واحد چاپخانه این شهرستان نیز غیر فعال است.

  محمد یزدی با بیان اینکه 15 کانون تبلیغاتی نیز در شاهرود فعالیت دارد اظهارداشت: فعالان صنعت چاپ در شاهرود و سایر شهرستانها با یک سری مسایل و مشکلات مواجه اند و این همایش فرصتی برای طرح و بررسی این مسایل است.

  همایش فعالان صنعت چاپ استان سمنانهمایش فعالان صنعت چاپ استان سمنانهمایش فعالان صنعت چاپ استان سمنانهمایش فعالان صنعت چاپ استان سمنان

  تجلیل از پیشکسوتان و فعالان صنعت چاپ استان سمنان در همایش فعالان صنعت چاپ استان سمنان

  این مراسم همزمان با همایش فعالان صنعت چاپ استان سمنان با حضور فرشید فلاح مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، قلعه نو نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسوولان استان و شاهرود و نیز فعالان این صنعت در شاهرود برگزار شد.

  در این مراسم از زاهدنیا پیشکسوت و چاپخانه دار از گرمسار، داربیان از دامغان، طاهری از آرادان و فوادیان از چاپخانه داران شهرستان شاهرود با اعطای لوح و هدایایی تجلیل و از تلاشهای آنان تقدیر شد.

  این همایش با هدف بررسی مسایل و مشکلات صنعت چاپ و تجلیل از چاپخانه داران استان سمنان در مجتمع فرهنگی هنری مهر شاهرود برگزار شد.

     همایش فعالان صنعت چاپ استان سمنان

  برپایی نمایشگاه صنعت چاپ در شاهرود

  همزمان با برگزاری همایش فعالان صنعت چاپ استان سمنان، نمایشگاهی از واحدهای چاپ و تبلیغات در مجتمع فرهنگی هنری مهر شاهرود برپا شد.

  فرشید فلاح مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در بازدید از این نمایشگاه در جریان فعالیت ها و تولیدات این واحدهای چاپی قرار گرفت.

  وی در گفت و گو با دست اندرکاران غرفه های صنعت چاپ در این نمایشگاه، در جریان توانمندی ها و مسایل و مشکلات و … قرار گرفت و از تلاش آنان در این صنعت تقدیر کرد.

  غرفه کارخانه تولید کاغذ سنگی یکی از غرفه های این نمایشگاه بود که مورد بازدید و جلب توجه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان و سایر بازدیدکنندگان قرار گرفت.

  این کارخانه با ظرفیت اشتغالزایی ۵۰۰ نفر در نزدیکی کارخانه فولاد شاهرود ایجاد شده و نیاز به آب نداشتن این صنعت در خط تولید از ویژگی های آن است و به همین دلیل به‌عنوان صنعت سبز در دنیا شناخته‌ می شود.

  آهک به عنوان ماده اولیه مورد نیاز این واحد تولیدی در استان سمنان به فراوانی موجود است و در تولید کاغذ در این روش نیاز به استفاده از چوب نیست و این گامی موثر در حفظ فضای سبز و جنگل ها محسوب می شود.

  در این بازدید ابوالفضل صادقی نژاد معاون فرهنگی و رسانه ای، دوست محمدیان مدیر امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، یزدی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرودو جمعی از فعالان صنعت چاپ حضور داشتند.

  مطلب قبلیبیان مشکلات فعالان و پیشکسوتان صنعت چاپ استان سمنان
  مطلب بعدیحضور پر رنگ دلالان از تبعات ورود کاغذ به بورس بدون بستر سازی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  16 − چهار =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.