حضور پر رنگ دلالان از تبعات ورود کاغذ به بورس بدون بستر سازی

  0
  57
  واردات مواد اولیه تولید کاغذ تامین کاغذ مورد نیاز کشور

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تبعات ورود کاغذ به بورس بدون بستر سازی، گفت: بی تردید ورود کاغذ به بورس افزایش قیمت آن را به دنبال خواهد داشت و معضلات حضور دلالان را پررنگ می‌کند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ سیدناصر موسوی لارگانی در گفت و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد افزایش ۲۰ درصدی قیمت کاغذ نسبت به چهار ماه گذشته و ورود آن به بورس گفت: شرایط ورود هر کالایی به بورس باید به گونه ‌ای مهیا شود که هر کسی نیاز اساسی خود را به راحتی و با قیمت مطلوب در آن پیدا کند.

  وی افزود: متاسفانه بورس در کشور ما محلی برای دلالی شده است به فرض مثال؛ زمانی که سیمان به میزان ۲ میلیون الی ۳۰۰ میلیون تن به بورس عرضه می‌شود اشخاصی که توان و قدرت مالی مناسبی دارند، می‌توانند با حجم بالا آن کالا را خریداری کرده و مصرف کنندگان واقعی به واسطه همین افراد مجبور به تامین نیازهای اساسی خود هستند؛ کاغذ هم همچون سایر کالاها از این امر مستثنی نبوده است.

  تبعات ورود کاغذ به بورسنقش پررنگ جوهر دلالان روی کاغذ از تبعات ورود کاغذ به بورس

  نماینده مردم فلاورجان و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: ورود کاغذ به بورس معضلات حضور دلالان را پررنگ می‌کند و متاسفانه، ناشران برای تامین کاغذ مورد نیاز مجبور هستند این کالای مورد نیاز خود را با قیمت بالا به واسطه  دلالان تهیه کنند.

  موسوی لارگانی با اشاره به قیمت بالای کتاب، گفت: امروز شاهد بالا رفتن قیمت کتاب به عنوان کالای فرهنگی هستیم؛ هر چند فضای مجازی تا حدود زیادی دسترسی به این کالای فرهنگی را با قیمت مناسب آسان کرده بود اما در نظر بگیریم یکی از دلایلی که شاهد کاهش میزان خرید این کالای فرهنگی به واسطه مخاطبان هستیم افزایش قیمت کتاب است؛ بی تردید ورود کاغذ به بورس افزایش قیمت آن را به دنبال خواهد داشت. 

  بیشتر بخوانید: مخالفت فعالان صنعت چاپ با عرضه کاغذ در بورس

  عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس شورای اسلامی گفت: کاغذ کالای اساسی با قیمت مناسب برای گروه خاصی همچون ناشران، روزنامه نگاران به ویژه روزنامه‌های با تیراژ پایین است و نباید به واسطه دلالان این کالای اساسی را تامین کنند؛ باید به گونه‌ای این کالا ها در اختیار مصرف کنندگان قرار بگیرد که بتوانند به قیمت پایین تهیه تا پاسخگوی نیازهای اصلی جامعه باشد.

  تبعات ورود کاغذ به بورس

  مطلب قبلیهمایش فعالان صنعت چاپ استان سمنان برگزار شد
  مطلب بعدیتوجه به ارزش افزوده و بسته بندی در صنعت چاپ خراسان جنوبی  

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هشت − 6 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.