مالیات از سپرده گذاری چالش جدید طبقه متوسط

  0
  87
  مالیات از سپرده گذاری

  اعتراض به خبر مالیات از سپرده گذاری بانکی

  چندی پیش خبری مبنی بر دریافت مالیات از سپرده گذاری های بانکی از سوی وزیر اقتصاد منتشر شد  که در زمان کمی توسط مدیر روابط عمومی آن وزارتخانه تکذیب شد، اتفاقی که به زعم غلامرضا شجاع، فعال صنعت چاپ، در نهایت به تصویب خواهد رسید؛ در ادامه یادداشت وی تحت عنوان «بی تدبیری بلای جان اقتصاد خوان های دولت» را از نظر می گذرانید.

  از طرف وزیر اقتصاد و دارایی خبری تحت عنوان کسر ۱۰ درصد مالیات از سپرده گذاری در بانک ها منتشر می شود و به فاصله کمتر از یک روز توسط مدیرکل روابط عمومی وزارت اقتصاد و دارایی تکذیب می شود!

  باید توجه داشت که این پیشنهاد از طرف وزیر اقتصاد و دارایی است که طی نامه ای با عنوان لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم در تاریخ ۲۶ اردیبهشت امسال، به معاون اول رئیس جمهور و با امضای وزیر ارسال شده است. در این نامه تاکید شده که لایحه مزبور پس از ماه ها جلسات فشرده مورد قبول این وزارتخانه قرار گرفته و سپس برای تصویب به هیئت دولت فرستاده شده است که واقعیت آن قابل تردید بوده و دروغ به نظر می رسد.

  مالیات از سپرده گذاریپس مدیرکل محترم روابط عمومی وزارت اقتصاد یا اساسا در جریان این روند نیستند یا تکذیبیه ایشان فقط به این معناست که لایحه در انتظار تصویب هیئت دولت است. اگر عرض کردم دروغ به خاطر همین مسئله است؛ مگر می شود لایحه ای چندین ماه در یک وزارتخانه تخصصی مورد بررسی قرار بگیرد ولی مدیر کل روابط عمومی آن بی خبر باشد!

  این تکذیبیه حتماً از میزان تمایل و پیگیری وزیر اقتصاد و رایزنی وی با رئیس جمهور برای تصویب نهایی آن نمی کاهد. می توان حدس زد که مثل همیشه اینگونه اتفاقات در ابتدا با تکذیب شروع و با تصویب اجرایی می شود.مالیات از سپرده گذاری

  آنهایی که در سطح معمول از اقتصاد سیاست زده ما اطلاعاتی دارند می دانند که معمولاً هیئت دولت بدون توجه به عواقب فشار به مردم هر پیشنهادی که درآمد دولت را افزایش دهد ارائه داده و متاسفانه نهایتاً به تصویب می رسانند.

  حداقل انتظاری که بنده حقیر به عنوان شاگردی مطلع از اقتصاد بخش خصوصی و وضعیت مردم و خصوصاً بازنشستگان کشور دارم، افراد بسیاری املاک خود را فروخته اند و برای تأمین دخل و خرج زندگی به محل کوچکتری نقل مکان کرده اند تا با ما به التفاوت پولی که به دست آورده اند در بانک سپرده گذاری کنند و با سود دریافتی امورات خود را بگذرانند که این امر با تصویب این لایحه مالیات از سپرده گذاری مورد اجحاف در حق آنان خواهد شد.

  مالیات از سپرده گذاریباید توجه داشت که در وضعیت فعلی و توم افسارگسیخته موجود مردم در این معامله نیز ضرر کرده اند و پولشان نیز هر روز بی ارزش تر شده است و حالا بر اثر سیاست های عده ای اقتصاد خوان که تک بعدی به مسائل می نگرند، مالیات مورد نظر جناب وزیر نیز چماق دیگری بر سر طبقه متوسط کوبیده خواهد شد.

   

  بیشتر بخوانید: اصلاح نظام مالیاتی و افزایش مالیاتها

  بنده در همین راستا پیشنهاد می کنم که در صورت اجرای این لایحه، سقفی قرار دهند که مثلاً تا سپرده سه میلیارد تومان معاف از مالیات باشند و سه تا پنج میلیارد دو درصد از سود و همینطور پنج تا 10 میلیارد نیز پنج درصد از سود خود را مالیات بدهند و به همین شکل جدول طراحی شود و دولت دست از سر مردم طبقه متوسطی که هر روز از دهک خود سقوط می کنند، بر دارد.

  غلامرضا شجاع، معاونت چاپ و انتشارات سمر (ستاد انتخابات مردمی رئیسی) مال

  یات از سپرده گذاری

  مطلب قبلیشرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران در حمایت بانک ملی
  مطلب بعدیاطلاعیه جدید قانون مالیات های مستقیم ۱۴۰۰

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  11 − هفت =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.