جلسه هم اندیشی چشم انداز توسعه صنعت چاپ و بسته بندی برگزار می شود

  0
  62
  توسعه صنعت چاپ و بسته بندی

  نخستین جلسه از سلسله نشست های هم اندیشی چشم انداز توسعه صنعت چاپ و بسته بندی با موضوع «هم افزایی، شرط اول توسعه» روز یکشنبه 21 آذرماه همزمان به صورت حضوری و هم در بستر مجازی در محل سالن کنفرانس برج میلاد تهران و با حضور فعالان حوزه ی چاپ و بسته بندی از اقصی نقاط کشور برگزار خواهد شد.

  امروزه و در شرایطی که بسیاری از کشورهای توسعه یافته جهان به اهمیت نقش چاپ و بسته بندی واقف بوده و تلاش می کنند تا در مسیر رشد و تعالی این صنعت از هیچ اقدامی فروگذار نکنند، بنابه دلایل متعددی این صنعت همچنان در کشور ما مغفول مانده و در سایه برخی بی توجهی یا کم توجهی ها همچنان نتوانسته برنامه مدون و مشخصی را برای پیشرفت و توسعه داشته باشد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از چاپی پک، در شرایط فعلی اتفاقات مثبت در حوزه چاپ و بسته بندی کشورمان مدیون و مرهون زحمات بخش خصوصی بوده و به دلایل مختلفی بخش حاکمیتی نتوانسته نقش حمایتی مناسبی ایفا نماید. از همین رو این صنعت بزرگ در ادامه راه خود بیش از هرچیز نیاز به هم افزایی، همکاری و آینده نگری برای دست یافتن به راهکارهایی کارآمد برای رشد و توسعه دارد.

  به طور کلی ترسیم شرایط آینده ولو به صورت سناریو در زمان حال چه از لحاظ شرایط داخلی و چه از لحاظ خارجی و نیز فرصت ها و تهدیدهایی که صنعت چاپ و بسته بندی با آنها موجه خواهد بود و از همه مهمتر ترسیم شرایط آینده می تواند تاثیر بسزایی در تقویت هر چه بیشتر این صنعت داشته باشد.

  به همین منظور «چاپی پک» به عنوان رسانه صنعت چاپ و بسته بندی در نظر دارد تا با برگزاری نخستین جلسه ی نشست هم اندیشی چشم انداز توسعه صنعت چاپ و بسته بندی، با حمایت و حضور مدیرکل چاپ و نشر وزارت ارشاد، روسای اتحادیه ها و تشکلات صنفی و همچنین جمعی از پیشکسوتان و صاحب نظران این حوزه، گام موثری را در جهت ترویج فرهنگ گفتمان، مبادله ی نظرات، به اشتراک گذاشتن دیدگاه ها و همچنین تقویت نگاه های فرا جناحی و صنفی، برگزار نماید.

  بدیهی است در سایه برگزاری این سلسله نشست ها و پیگیری اجرای مطالبات می توان آینده ای روشن توام با هم افزایی و تعاملات سازنده را برای صنعت چاپ و بسته بندی کشور متصور بود.

  شایان ذکر است که راه اندازی «باشگاه هم اندیشی مدیران چاپ و بسته بندی»، از جمله رویدادهایی است  که آغاز به کار آن همزمان با این نشست صنفی، کلید خواهد خورد.

  گفتنی است نخستین جلسه از سلسله نشست های هم اندیشی چشم انداز توسعه صنعت چاپ و بسته بندی با موضوع «هم افزایی، شرط اول توسعه» روز یکشنبه 21 آذرماه همزمان به صورت حضوری و هم در بستر مجازی در محل سالن کنفرانس برج میلاد تهران و با حضور فعالان حوزه ی چاپ و بسته بندی از اقصی نقاط کشور برگزار خواهد شد.چشم انداز توسعه صنعت چاپ و بسته بندی

   

  برنامه های نخستین جلسه هم اندیشی چشم انداز توسعه صنعت چاپ و بسته بندی

  در این جلسه که به صورت زنده از درگاه اینترنتی www.chapipack.ir و صفحه اینستاگرامی چاپی پک به صورت زنده پخش خواهد شد جمعی از صاحب نظران همچون آقایان خدایار صادقی، علی ظریف، سیامک دری، حسین احمدی مدیرعامل چاپ مادرول، حمیدرضا طاهری آشتیانی مدیرعامل پوشان پلاستیک در خصوص چشم انداز توسعه صنعت چاپ و بسته بندی به بیان دیدگاه های خویش پرداخته و نظرات تعدادی از پیشکسوتان همچون آقایان اسکندر خمسه پور، محمود پیشعلی، محمد شاپور اسفرجانی و… را در خصوص راهکارهای هم افزایی خواهیم شنید.

  در بخش های دیگر جلسه هم اندیشی چشم انداز توسعه صنعت چاپ و بسته بندی نظرات و گزارش اقدامات روسای تشکل ها و اتحادیه های صنفی مطرح خواهد شد. در این بخش نشست به صورت عمومی برگزار شده و دیدگاه های حاضرین در نشست نیز مطرح خواهد شد.

  بیشتر بخوانید: بررسی کارکرد 16 ماهه هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه داران تهران

  طبق دعوت و هماهنگی های انجام شده علی مخزن (مدیر چاپ طلایه مرجان)، امیر کشانی (مدیرعامل چاپ ماتریس)، مجیدرضا اسماعیل زاده (مدیرعامل کیانچاپ فاروج)، مرتضی تفرشی (سردبیر ماهنامه صنعت چاپ)، احمد سمیعی (مدیرمسئول ماهنامه چاپ و نشر) و تعدادی دیگر از فعالان صنعت چاپ و بسته بندی در این نشست حضور خواهند داشت.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک × 2 =