بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از چاپخانه های استان

  0
  78
  بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به همراه رئیس و هئیت مدیره منتخب اتحادیه چاپخانه داران مازندران به مناسبت ۱۱ شهریور روز ملی صنعت چاپ از چاپخانه های تکتم ساری، فجر و ستایش قائم شهر بازدید و از مدیران این مجموعه ها بابت سال‌ها تلاش در عرصه چاپ تقدیر کردند.

   

  صنعت چاپ محور توسعه

  حسین جوادی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این بازدیدها ضمن تبریک یازدهم شهریور ماه روز صنعت چاپ را به همه فعالان عرصه چاپ اظهار داشت: این صنعت گسترده و مهم موجب توسعه و پیشرفت بوده و نقش مهمی در حیات بشر دارد.

  وی افزود: اگر بسیاری از صنایع امروز به جایی رسیده اند قطعا به ‌واسطه صنعت چاپ بوده است که بخش اعظمی از صنایع به‌طور مستقیم با آن در ارتباط هستند.

  جوادی با بیان اینکه اگر صنعت چاپ در کنار رسانه قرار نگیرد قطعا انتقال مفاهیم صورت نمی‌گیرد، یادآور شد: روزنامه‌ها وابستگی زیادی به صنعت چاپ این محور توسعه دارند.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: ما در مازندران چاپخانه‌های خوبی داریم که در کشور نمونه و در شمال کشور بی‌نظیر و کم نظیر هستند.

  این مسئول از فعالیت ۵۳۳ واحد چاپخانه در مازندران خبر داد و گفت: بیش از ۱۳۰ واحد از این چاپخانه‌ها ابرچاپ و بزرگ هستند، امروز بهانه ای برای تبریک به فعالان در این عرصه است، امیدواریم با همکاری دستگاه‌ها شاهد پیشرفت روزافزون این واحدها باشیم.

  بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندرانضرورت به‌روزرسانی ناوگان فرسوده و کاهش قیمت کاغذ و ملزومات چاپ

  در ادامه علی زارع، رئیس منتخب اتحادیه چاپخانه‌داران مازندران در حاشیه بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، ضمن تبریک روز ملی صنعت چاپ، اظهار کرد: صنعت چاپ جزو پنج صنعت برتر دنیا بوده که در جهان امروز به‌عنوان فراصنعت از آن نام می ‌برند.

  زارع افزود: صنعت چاپ بعد از صنعت اسلحه‌ سازی بیشترین گردش مالی را به‌ همراه دارد، برای افزایش تولیدات ناخالص داخلی و رونق اقتصادی باید در حوزه صنایع چاپ سرمایه‌گذاری کرده و از فروش فله‌ای مواد تولیدشده جلوگیری شود تا در بسته‌بندی‌های مناسب عرضه شود.

  بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندرانمدیر چاپ تکتم ساری ناوگان فرسوده چاپ را یکی از بزرگ ترین مشکل صنعت چاپ در کشور دانست و گفت: میانگین سنی ماشین آلات چاپ در کشور به ۴۰ سال می رسد، از این رو نوسازی این ماشین آلات برای رقابت با کشورهای همسایه به‌خصوص ترکیه و کشورهای حوزه خلیج فارس ضرورت دارد.

  بیشتر بخوانید: انتخابات هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه داران استان مازندران برگزار شد

  این مقام مسئول اضافه کرد: افزایش بدون حد و اندازه قیمت کاغذ و ملزومات چاپ شامل مرکب، الکل چاپ، زینک و غیره مشکل دیگر حال حاضر این صنعت است که به‌نوعی رکود اقتصادی به‌وجود آورده است، امید آنکه مسئولان امر نگاه ویژه ای به این بحث داشته باشند تا با کاهش قیمت کاغذ و ملزومات بتوانیم بازاری رقابتی داشته باشیم.

  بازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندرانبازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندرانبازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندرانبازدید مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران

  مطلب قبلینسخه الکترونیک مجله چاپ و نشر شماره 215
  مطلب بعدیپیشرفت فیزیکی ۲۵ درصدی کارخانه تولید کاغذ سنگی اسدآباد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  18 + پانزده =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.