مدیرعامل مینای سرخ شرق: تغییر قوانین نادرست راه حل نجات

  گفت و گو با احسان منوچهری مدیرعامل مینای سرخ شرق

  0
  75
  مینای سرخ شرق

  مدیرعامل مینای سرخ شرق: مسائل بین‌المللی برای کل کشور وجود دارند؛ اما مشکلات مربوط به قوانین نادرست تولیدکنندگان را فلج کرده که این مورد نیاز به بازبینی سریع دولتمردان دارد.

  احسان منوچهری مدیرعامل صنایع چاپ و بسته‌بندی مینای سرخ شرق است. این مجتمع چاپی که فعالیت خود را از سال 1391 و در حوزه تولید سلفون آغاز کرده است توانسته با ایجاد ارزش‌افزوده در بخش بسته‌بندی کالاها و جلوگیری از خا‌م‌فروشی، در بخش صادرات خدمات ارزنده‌ای ارائه کند.

  مینای سرخ شرقمدیرعامل مینای سرخ شرق درباره وضعیت این روزهای صنعت چاپ استان خراسان جنوبی به خبرنگار  چاپ و نشرآنلاین گفت: این روزها صنعت چاپ دوران سختی را پشت سر می‌گذارد. بیماری کرونا تأثیرات خود را بر میزان تقاضا گذاشته است و مقدار سفارش‌های کاری را به‌شدت پایین آورده است؛ برای مثال در این چند سال مدارس تعطیل بود، یکی از کارهایی که چاپخانه‌ها انجام می‌دهند تولید بسته‌بندی‌هایی برای کیک‌هایی است که کودکان برای تغذیه با خود به مدرسه می‌بردند. طی چند سال گذشته میزان مشتریان این محصول کم شده است.

  منوچهری در ادامه افزود: کشور در تحریم است؛ از همین رو ما با مشکل پیدا کردن قطعات دستگاه‌ها مواجه هستیم؛ گاه برای پیدا کردن یک قطعه ساده باید کلی دوندگی انجام دهیم و از روابط متعددی استفاده کنیم. مشکلاتی که بیان کردم عمدتاً به وضعیت کل اقتصاد کشور بازمی‌گردد و ما که چاره‌ای جز ادامه دادن نداریم بالاخره بخشی از آن‌ها را خودمان حل می‌کنیم اما مشکلاتی هم وجود دارند که قابل‌حل نیستند و به سیاست‌های نادرست دولت که برای تولیدکنندگان دردسر آفرین شده است، بازمی‌گردند.

  مینای سرخ شرقمدیرعامل مینای سرخ شرق: حل مسئله مالیات بر ارزش افزوده

  مدیرعامل مینای سرخ شرق اظهار داشت: باید بگویم اگر سازمان امور مالیاتی بخواهد با همین دست‌فرمان پیش برود باید شاهد تعطیلی بسیاری از مراکز تولیدی باشیم. کارخانه‌ها و مراکز تولیدی که صادرات محور هستند بیش از دیگر مراکز در معرض خطر نابودی قرار دارند. ما زمانی که مواد اولیه‌مان را تهیه می‌کنیم باید 9 درصد ارزش‌افزوده پرداخت کنیم؛ وقتی هم که صادر می‌کنیم طبق قوانین نباید این میزان را از مشتری دریافت کنیم، به ما می‌گویند باید این پول را از دارایی دریافت کنید، این پول‌ها می‌ماند و چند سال بعد وصول می‌شود. پولی که پس از گذشت چندین سال بابت مالیات بر ارزش افزوده توسط دارایی به ما داده می شود عملا ارزش خود را از دست داده است؛ به‌این‌ترتیب روزبه‌روز سرمایه در گردش در دستان تولیدکنندگان کم و کمتر می‌شود. سیاست‌های دولت عملاً سرمایه در گردش تولیدکنندگان را از دستشان خارج می‌کند. مسئله‌ی مالیات بر ارزش‌افزوده چالش بسیار بزرگی است که بیش از همه باعث نابودی کارخانه‌های صادرات محور می‌شود.

  بیشتر بخوانید: اخذ مجوز برای چاپخانه‌های دیجیتال شهر تهران

  وی همچنین بیان داشت: مسئله دیگر مراکز تولیدی صادرات محور، به رفع تعهدات ارزی بازمی‌گردد. صادرات ما به افغانستان است، ما نیز مزدمان را به‌صورت ریال دریافت می‌کنیم و باید آن را در بازار به دلار 28 تا 30 هزار تومانی تبدیل کنیم و به بانک مرکزی نیز با قیمت 26 هزار و سیصد تومان پرداخت کنیم. اینجا نیز از هردو سو با ضرر مواجه می‌شویم. اگر دولت فقط مسائل مربوط به این دو مورد مهم را حل کند، ما خودمان دیگر مشکلاتمان را حل خواهیم کرد. قوانین و سیاست‌هایی نادرست داخلی را تنها دولت می‌تواند تصحیح کند.

  مینای سرخ شرقمدیرعامل مینای سرخ شرق در پایان با تأکید بر نقش دولت در ایجاد انگیزه برای کارآفرینان افزود: مسائل بین‌المللی برای کل کشور وجود دارند؛ اما مشکلات مربوط به قوانین نادرست تولیدکنندگان را فلج کرده که این مورد نیاز به بازبینی سریع دولتمردان دارد.

  مینای سرخ شرق

  مطلب قبلیترکیب منحصر به فرد فیلم BioFreshPak برای بسته بندی میوه و سبزیجات
  مطلب بعدیضرورت نوسازی کارخانه ‌های کاغذسازی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 × دو =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.