خروج از اثرات اقتصاد نامطلوب صنعت چاپ در شرایط کرونا

  0
  62
  اقتصاد نامطلوب صنعت چاپ

  اقتصاد نامطلوب صنعت چاپ و تمهیدات مدیران چاپخانه ها

  یکی از مدیران چاپخانه گرگان با اشاره به وضعیت اقتصاد نامطلوب صنعت چاپ از زمان شیوع کرونا، گفت: با توجه به افزایش قیمت ها و نابسامانی بازار، هم اکنون هزینه های کارگاه ۳۰ درصد بیشتر از درآمد است.

  اقتصاد نامطلوب صنعت چاپ چاپخانه گرگانبه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از بازار، حامد بارچیان یکی از مدیران چاپخانه گرگان در گفتگو با خبرنگار بازار اظهار کرد: صنعت چاپ هم همانند سایر صنایع در دوران شیوع کرونا  از اقتصاد نامطلوب صنعت چاپ متحمل ضرر شد هرچند برخی از همکاران ما در این حوزه با تغییر رویه توانستند سود خوبی در این ایام به دست بیاورند.

  مدیر چاپخانه گرگان افزود: به طور مثال یکی از چاپخانه های استان با تغییر روش کار خود و تولید ماسک توانست در ایام کرونا با وجود اقتصاد نامطلوب صنعت چاپ نیاز بازار را تامین کرده و در این راستا کارگاه خود را توسعه بخشد.

  بارچیان با بیان اینکه کرونا موجب تعدیل نیرو در چاپخانه گرگان نشده است، گفت: تا به امروز بیش از ۳۰۰ نیرو در این چاپخانه مشغول به کار شده اند و به جز موارد معدودی در شرایط خاص هیچگونه تعدیل نیرو در این کارگاه انجام نشده است.

  وی افزود: اگرچه در این ایام ضررهای مالی فراوانی را محتمل شدیم اما همیشه معتقد بودیم که کارکنان چاپخانه همانند یک خانواده هستند و در شرایط سخت آن ها را تنها نگذاشتیم.

  مدیر چاپخانه گرگان در خصوص اعتبارات اختصاص یافته از سوی دولت در ایام کرونا گفت: تسهیلاتی از سوی اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی به برخی از نیروهای انتشاراتی چاپخانه تعلق یافت که هم اکنون در حال اقساط بازپرداخت آن هستیم.

  بیشتر بخوانید: تشکیل کمیته ای برای تعقیب مشکلات صنعت چاپ

  بارچیان با اشاره به رکود بازار در ایام پساکرونا تصریح کرد: ما با تغییر روند کاری توانستیم تا حدودی جلوی این رکود را بگیریم.

  مدیر چاپخانه گرگان گفت: با توجه به افزایش قیمت ها و نابسامانی بازار، هم اکنون هزینه های کارگاه ۳۰ درصد بیشتر از درآمد ما است و با ایجاد تغییراتی در نحوه ارائه خدمات سعی در کنترل این وضعیت داریم.

  مطلب قبلیساخت ظروف یکبار مصرف زیست تخریب‌ پذیر برای نخستین بار در کشور
  مطلب بعدیصنایع چوب و کاغذ مازندارن 25 هزار تن کاغذ به عراق صادر کرد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  3 + بیست =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.