تشکیل کمیته ای برای تعقیب مشکلات صنعت چاپ

  گفت و گو با احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران

  0
  64
  تعقیب مشکلات صنعت چاپ

  کمیته ویژه ای برای تعقیب مشکلات صنعت چاپ به خصوص بخش مالیات بر ارزش افزوده تشکیل شد.

  احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران در گفت و گو با چاپ و نشر آنلاین گفت: پیرو نامه ای که وزیر ارشاد و با مساعدت معاونت فرهنگی وزیر ارشاد به وزیر اقتصاد برای رفع مشکلات ارزش افزوده و سایر موارد مالیاتی ارسال شده بود، جلسه ای در اداره دارایی برای دفاع از خواسته های به حق چاپخانه داران برگزار شد که متاسفانه خروجی مثبتی نداشت.

  وی افزود: در ادامه جلسه دیگری در روز سه شنبه (21 تیرماه) در دفتر مدیرکل چاپ و نشر ارشاد با حضور علی اکبر ابراهیمی (مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر)، حسن رخشان فر (مشاور امور مالیاتی و نماینده دارایی)، امین خضریان (رئیس اتحادیه چاپخانه داران همدان)، عسگری (نایب رئیس اتحادیه چاپخانه داران البرز) و کارشناسان دفتر چاپ ارشاد برگزار شد.

  تعقیب مشکلات صنعت چاپ

  وی درباره پیگیری و تعقیب مشکلات صنعت چاپ خاطرنشان کرد: کمیته ویژه ای برای تعقیب مشکلات صنعت چاپ به خصوص بخش مالیات بر ارزش افزوده با حضور علی اکبر ابراهیمی، علی مغانی، امین خضریان، عسگری و بنده تشکیل شد و قرار شد دوشنبه هفته دیگر جلسه دیگری برای بررسی مشکلات صنعت چاپ برگزار شود.

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران تاکید کرد: در این جلسه نقطه نظرات خوبی مطرح شد و با توجه به اینکه بیشترین درآمد دولت بر اساس مالیات تنظیم شده است، احتمال اینکه نتیجه مثبت از معافیت مالیات صنعت چاپ بسیار کم است ولی ما نیز به دنبال این مورد نبوده ایم و مشکلی با پرداخت مالیات نداریم؛ ما به دنبال ایجاد وحدت رویه در پرداخت مالیات چاپخانه داران هستیم. در حال حاضر شرایط خوبی نداریم و وزارت دارایی نیز در خصوص مالیات به هیچ صنفی اغماض نمی کند و صنعت چاپ نیز از این مسئله مستثنی نیست.

  مالیات پرداختی تعقیب مشکلات صنعت چاپوی ادامه داد: این درست نیست که از چاپخانه داری که تنها یک ماشین چاپ ملخی قدیمی دارد، 50 میلیون تومان مالیات گرفته شود و از چاپخانه داری که چند ماشین چاپ چهار رنگ دارد فقط 5 میلیون تومان مالیات اخذ شود. البته قرار است سامانه یکپارچه جدید مالیاتی از نیمه دوم سال راه اندازی شود و بنده معتقدم با راه اندازی این سامانه بسیاری از مشکلات مالیاتی اصناف علی الخصوص صنعت چاپ رفع می شود و دیگر نیاز به حضور مؤدیان نیست و همه موارد بر اساس صداقت پیش برده می شود و همه مسائل شفاف سازی می شود و من نیز در اینجا از همکاران درخواست دارم تا هزینه هایشان را در دفاترشان ثبت کنند.  

  بیشتر بخوانید: مدیر چاپخانه گرگان؛ مالیات دغدغه فعالان چاپ و نشر است

  ابوالحسنی تصریح کرد: در پایان جلسه دوم قرار شد پیگیری های لازم برای لحاظ کردن چارچوب مالیاتی چاپخانه داران ایران و پیگیری مشکلات صنعت چاپ از طرف جناب علی اکبر ابراهیمی، مدیرکل دفتر چاپ و نشر ارشاد انجام شود و قرار شد چند نامه نیز در این خصوص ارسال کنند. جا دارد در اینجا از تمام زحمات این عزیزان تشکر ویژه داشته باشیم. تعقیب مشکلات صنعت چاپ

  مطلب قبلیمعافیت‌های مالیاتی پاشنه آشیل نظام مالیاتی
  مطلب بعدیاتحادیه چاپخانه داران تهران؛ اعاده حیثیت

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهار + 15 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.