پیگیری اجرای قانون معافیت پرداخت حق بیمه سهم کارفرما از سوی تشکل سراسری چاپ

  0
  83
  قانون معافیت پرداخت حق بیمه سهم کارفرما

  در حالی که برخی از شعبه های سازمان تامین اجتماعی در اجرای قانون معافیت پرداخت حق بیمه سهم کارفرما تا میزان 5 نفر کوتاهی کرده اند، تشکل سراسری صنعت چاپ در طی چند نامه به طور جدی پیگیر اجرای این قانون به صورت عادلانه در سراسر کشور است.

  عدم اجرای قانون معافیت پرداخت حق بیمه سهم کارفرما در برخی از شعب 

  قانون معافیت پرداخت حق بیمه سهم کارفرما تا میزان 5 نفر کارگر، در سال 1361 از سوی مجلس شورای اسلامی مصوب شد و از سال 1362 نیز به اجرا درآمد. به گفته غلامرضا شجاع نماینده تشکل سراسری صنعت چاپ، درحالی که این قانون مشمول همه رسته های صنعت چاپ می شود در 5 سال اخیر با تفسیرهای متعدد، برخی از رسته های چاپ را از ذیل این قانون خارج کردند تا در نهایت هنگام تصویب بودجه در سال 1399 این قانون را از ردیف بودجه به صورت صد در صد خارج کردند.

  شجاع در ادامه اظهار داشت: تشکل سراسری صنعت چاپ به محض اطلاع از این اتفاق ناخوشایند با جمع آوری 138 نامه از نمایندگان سراسر کشور اقدام به پیگیری کرد. این 138 نامه با موضوع اجرای مجدد قانون معافیت پرداخت حق بیمه سهم کارفرما به جناب آقای الیاس نادران، رئیس کمیسیون تلفیق وقت تقدیم شد.

  با پیگیری های تشکل سراسری صنعت چاپ و صحبت هایی که با نمایندگان مجلس در شهرهای مختلف انجام شد، در نهایت موضوع اجرای مجدد قانون معافیت پرداخت حق بیمه سهم کارفرما در صحن علنی مجلس مطرح شد و با رأی بالا تصویب و در بودجه گنجانده شد. نماینده تشکل سراسری صنعت چاپ با بیان این موضوع تصریح کرد: با وجود مخالفت شدید نماینده دولت با این موضوع، مجلس راهکاری را برای تامین بودجه این قانون ارائه کرد و قرار شد که از مخل فروش املاک اضافی، سهام ها و صندوق ها کسری ها تامین شود.

  وی افزود: در نهایت با شروع سال 1400 بار دیگر این قانون به اجرا در آمد اما پس از مدتی تماس هایی از برخی شهرستان ها مبنی بر تخلف برخی از شعبه های سازمان تامین اجتماعی از اجرای این قانون به دست ما رسید. در نهایت نیز تشکل سراسری صنعت چاپ در تاریخ 5 آبان ماه نامه ای را به جناب آقای دکتر هاشمی، معاون حقوقی وزارت ارشاد به عنوان متولی صنعت چاپ ارسال کردیم. ایشان هم نامه های را به مدیرکل و معاونت سازمان تامین اجتماعی فرستادند و خواستار اجرای قانون شدند.

  بیشتر بخوانید: پیگیری معافیت سهم بیمه کارفرمایان کارگاه‌ های جدید

  شجاع با بیان اینکه با گذشت سه ماه از این موضوع کماکان گزارشاتی مبنی بر عدم اجرای قانون معافیت پرداخت حق بیمه سهم کارفرما به دست تشکل سراسری صنعت چاپ می رسد، ادامه داد: ما مجدد نامه جدیدی را تنظیم کردیم و همچنین نامه هایی را که در گذشته برای وزارت ارشاد ارسال کرده بودیم را به همراه مصوبه مجلس پیوست آن کرده و برای جناب آقای دکتر هاشمی معاون حقوقی وزارت ارشاد فرستاده و خواهان پیگیری این مسئله شدیم.

  وی خاطرنشان کرد: ما همچنان منتظر نتیجه تلاش هایمان برای اجرای عادلانه این قانون در تمام شعب سازمان تامین اجتماعی در سراسر کشور هستیم. امیدواریم آقای دکتر هاشمی که به جد پیگیر این مسئله هستند پاسخ قانع کننده را برای رفع این مشکل به ما ارائه کنند.  

   

  قانون معافیت پرداخت حق بیمه سهم کارفرماقانون معافیت پرداخت حق بیمه سهم کارفرما

  مطلب قبلیتخصیص منابع مالی به ارشاد و توجه ویژه به بخش کتاب
  مطلب بعدیتاثیر اپیدمی کرونا بر تحولات کسب و کارهای مختلف

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 × پنج =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.