مدیر مجموعه چاپ اسلامی گچساران:رونق دلالی و زوال صنعت چاپ کهگیلویه بویر احمد

  0
  58
  چاپخانه تماشا

  مدیر مجموعه چاپ اسلامی گچساران: دوسوم سفارش‌ها در زمینه کارهای چاپی از استان خارج می‌شوند. بیشتر مشتریان ترجیح می‌دهند تا کارهایشان در استان‌های بزرگی همچون اصفهان، شیراز و مرکز استان انجام شود. به این ترتیب شهرستان‌های دیگر عملاً کاری برای انجام دادن ندارند.

  مجموعه چاپ اسلامی گچساران

  حمید ستایش زادگان مدیر مجموعه چاپ اسلامی گچساران  است. این چاپخانه از سال 54 کار خود را در حوزه چاپ آغاز کرده است؛ در حال حاضر نیز در بخش دیجیتال، افست و ریسوگراف به فعالیت مشغول است. وی درباره وضعیت صنعت چاپ این استان به خبرنگار مجله چاپ و نشر گفت: صنعت چاپ در استان ما این روزها وضعیت چندان مساعدی ندارد و باید گفت تقریباً رو به افول است. اتوماسیون شدن ادارات و گسترش تبلیغات در فضاهای آنلاین وضعیت این حوزه را به‌شدت دگرگون کرده است.

  مدیر مجموعه چاپ اسلامی گچساران: دو سوم سفارش‌ ها در زمینه کارهای چاپی از استان خارج می‌ شوند

  ستایش زادگان در ادامه بیان داشت: دو سوم سفارش‌ ها در زمینه کارهای چاپی از استان خارج می‌ شوند. بیشتر مشتریان ترجیح می‌ دهند تا کارهایشان در استان‌ های بزرگی همچون اصفهان، شیراز و مرکز استان انجام شود. به این ترتیب شهرستان‌ های دیگر عملاً کاری برای انجام دادن ندارند.

  چاپ اسلامی گچساران

  بیشتر بخوانید: سرمایه‌گذاری نیاز صنعت چاپ کهگیلویه و بویر احمد

  وی در پایان اظهار داشت: با توجه به گران شدن مواد اولیه و رواج دلالی در این کار نمی‌توان چندان به آینده صنعت چاپ استان کهگیلویه و بویراحمد امیدوار بود. چاپخانه‌ها به دلیل مشکلات مالی مجبور هستند یکی یکی تعطیل کنند؛ و سرانجام آینده صنعت چاپ این استان می‌شود یک اتاق با یک میز و یک نفر که سفارش‌های چاپ را دریافت می‌کند تا برای انجام آن‌ها را به مرکز استان‌ها و کلان‌شهرها ارسال کند.

   

  مطلب قبلیانتخابات تعاونی انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان 
  مطلب بعدینکاتی تاثیرگذار برای پربار کردن سایت

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  14 + شانزده =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.