معافیت افزایش تعرفه قیمت گاز در واحدهای چاپی اعمال شود 

  0
  21
  معافیت افزایش تعرفه قیمت گاز

  رایزنی برای معافیت افزایش تعرفه قیمت گاز از سوی نماینده تشکل های چاپ 

  غلامرضا شجاع با ارسال نامه‌ای به معاون حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار پیگیری معافیت افزایش تعرفه قیمت گاز واحدهای چاپی و صنایع مرتبط با چاپ که مجوز خود را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌گیرند، شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا غلامرضا شجاع، نماینده تشکل‌های صنعت چاپ با اشاره به عدم شمول چاپخانه ‌ها و واحدهای وابسته از معافیت افزایش تعرفه قیمت گاز گفت: مدت‌ها بود که بسیاری از چاپخانه‌ داران نسبت به افزایش بهای قبوض گاز خود در سال جاری گلایه داشتند و خواستار پیگیری موضوع معافیت افزایش تعرفه قیمت گاز توسط تشکل ‌های صنفی بودند.

  وی ادامه داد: در این زمینه با توجه به اینکه بخش زیادی از چاپخانه ‌ها از گاز به عنوان تامین منبع گرمایشی استفاده می‌ کنند یا برخی از چاپخانه ‌ها دارای ماشین‌ های «هیت ست» هستند که به جای برق با گاز کار می ‌کنند یا کوره زینک سوزی دارند، طی این ماه‌ ها مجبور به پرداخت مبالغ زیادی شده ‌اند.

  شجاع با بیان اینکه امسال قیمت گاز با توجه به مصوبه سال گذشته افزایش پیدا کرده است، عنوان کرد: در این حوزه قرار بود واحدهای صنفی که زیرمجموعه کارهای فرهنگی هستند مشمول افزایش قیمت گاز نشوند اما این موضوع برای چاپخانه ‌ها محقق نشده است.

  وی تاکید کرد: با توجه به تاکیدات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که صنعت چاپ را یک صنعت فرهنگی می‌ داند، همچنین قول وی در دیدار حضوری مبنی بر اینکه واحدهای چاپ، لیتوگرافی‌ و صنایع وابسته ‌ای که از وزارت ارشاد پروانه کسب می‌ کنند مشمول این تخفیف فرهنگی می ‌شوند، این موضوع را پیگیری کرده ‌ایم.

  شجاع با بیان اینکه اکنون سایر حوزه ‌های فرهنگی مثل سینما از این تخفیف استفاده می ‌کنند، توضیح داد: در این زمینه برخی دیگر از صنایعی که فرهنگی محسوب می‌ شوند شامل این بحث شده و بهای گاز آن‌ ها به قیمت سال‌ های قبل محاسبه می ‌شود.

  بیشتر بخوانید: نماینده تشکلهای صنعت چاپ با وزیر ارشاد دیدار کرد

  وی همچنین از ارسال نامه به معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت ارشاد خبر داد و گفت: در این نامه که رونوشت‌ آن به دو کمیسیون فرهنگی و تلفیق مجلس نیز ارسال شده است خواستار پیگیری این موضوع شده‌ ایم تا با حل آن اهالی صنعت چاپ نیز مشمول معافیت قیمت گاز شوند.

   

  معافیت افزایش تعرفه قیمت گاز

  مطلب قبلیصنعت چاپ استان لرستان نفس‌های آخرش را می‌ کشد
  مطلب بعدیچگونه بازخورد مشتری را ارزیابی کنیم

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  11 − هشت =