رئیس هیئت‌ مدیره شرکت چاپ و نشر گلرو: لزوم وضع قوانین حمایتی

  گفت و گو با رئیس هیئت‌ مدیره شرکت چاپ و نشر گلرو

  0
  75
  چاپ و نشر گلرو

  رئیس هیئت‌مدیره شرکت چاپ و نشر گلرو: یکی از مواردی که مسئولان می‌توانند به آن رسیدگی کنند، توجه به مناطق دور افتاده و محروم است. مسئولان می‌توانند تسهیلات ویژه‌ای برای تولیدکنندگان این مناطق قائل شوند. مسئولان باید انگیزه لازم را در تولیدکنندگان مناطق محروم ایجاد کنند تا آنان به فعالیت و اشتغال‌زایی خود ادامه دهند.

  رضا گلرو رئیس هیئت‌مدیره شرکت چاپ و نشر گلرو است. این مجتمع چاپی کار خود را در سال 1379 و با وارد کردن اولین دستگاه 4 رنگ افست به بیرجند واقع در استان خراسان جنوبی آغاز کرد. مجتمع چاپ و نشر گلرو فعالیت خود را با 12 نیروی انسانی شروع کرد و در حال حاضر بیش از 40 نفر در آن مشغول به فعالیت هستند؛ در طی سال‌ها این مجتمع با واردکردن دستگاه‌های تکمیلی پس از چاپ همچون لترپرس، سلفون‌کشی و دستگاه چسب گرم، اقدام به توسعه خود کرد؛ از جمله دستگاه‌هایی که به توسعه شرکت چاپ و نشر گلرو کمک فراوانی کرد دستگاه چاپ رول بوده است؛ زمانی که این دستگاه به مجتمع چاپ و نشر گلرو افزوده شد این مجتمع توانست قراردادهای بزرگ و بسیار خوبی با آموزش پرورش منعقد کند.چاپ و نشر گلرو

  چاپ و نشر گلرورئیس هیئت‌مدیره شرکت چاپ و نشر گلرو بیرجند طی گفت‌وگویی با خبرنگار مجله چاپ و نشر آنلاین درباره وضعیت کنونی صنعت چاپ استان خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی یکی از استان‌های نوپای کشور عزیزمان است و مانند هر منطقه‌ی تازه استقلال یافته‌ای، از یکسری محدودیت‌ها رنج می‌برد. این استان به لحاظ وضعیت جغرافیای‌اش در منطقه‌ای قرار دارد که به دلیل آب‌وهوای خشک قادر نیست محصولات کشاورزی زیادی داشته باشد؛ از سویی به لحاظ صنعتی نیز چندان قوی نیست. حوزه چاپ یک صنعت تکمیلی به‌حساب می‌آید به این معنا که تا محصولات کشاورزی و صنعتی نباشند نیاز به بخش بسته‌بندی احساس نمی‌شود. به همین دلیل استان خراسان جنوبی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالایی برای توسعه صنعت چاپ ندارد.

  وی در ادامه اظهار داشت: هم‌اکنون چاپخانه‌های استان پاسخگوی نیازهای چاپی داخل هستند و از سوی دیگر سامانه ستاد نیز به چاپخانه‌های فعال و قدرتمند این توان را می‌دهد که بتوانند از مناطق دیگر سفارشات چاپی دریافت کند. مجتمع چاپ و نشر گلرو بیرجند نیز از همین طریق توانسته سفارش‌های خوب و مستمری از استان‌های هرمزگان، خراسان شمالی، کرمان، یزد، آذربایجان غربی، کهکیلویه و بویراحمد و… دریافت کند؛ با کمک این سامانه چاپخانه‌ها می‌توانند استعلام قیمت‌هایشان را در اختیار مشتریانی از سایر نقاط کشور قرار دهند و همچنین سفارش دریافت کنند.

  چاپ و نشر گلرورئیس هیئت‌مدیره شرکت چاپ و نشر گلرو: حل معضل کاغذ

  گلرو اظهار داشت: همان‌طور که اشاره کردم ما ازجمله چاپخانه‌های استان هستیم که به دلیل توانایی‌هایمان قادریم از سایر استان‌ها سفارش کار دریافت کنیم. یکی از سفارش‌های بزرگی که در چند سال اخیر به مجموعه گلرو سپرده شد مربوط به چاپ کتب پیش‌دبستانی بود؛ این سفارش با تیراژ 350 هزار نسخه و در مدت محدود 20 روز توسط شرکت چاپ و نشر گلرو انجام شد؛ بعدازاین سفارش که با رضایت کامل مشتری ما یعنی آموزش پرورش همراه بود، توانستیم سفارش چاپ کتب نهضت سوادآموزی را نیز دریافت کنیم، چاپ یک میلیون و نهصد هزار جلد کتاب که به پشتوانه دستگا‌ه‌های به‌روزمان توانستیم قرارداد آن را بسته و به تعهدمان در موعد مقرر عمل کنیم.چاپ و نشر گلرو

  رئیس هیئت‌مدیره شرکت چاپ و نشر گلرو یکی از مهم‌ترین چالش‌های چاپخانه‌داران استان خراسان جنوبی را مسئله تهیه کاغذ عنوان کرد و بیان داشت: استان ما این امکان را ندارد که بتواند مواد اولیه صنعت چاپ را فراهم کند؛ از همین رو ما مجبور هستیم کاغذ را از تهران وارد کنیم و این مهم نیز نیاز به سرمایه در گردش بسیار بالایی دارد؛ همان‌طور که می‌دانید ما انواع سفارشات چاپی را داریم و هر سفارشی نیز کاغذ موردنیاز خود را می‌طلبد؛ بنابراین شما باید سرمایه هنگفتی را تنها به تهیه کاغذ مورد نیاز کارتان اختصاص بدهید، در غیر این صورت سفارش را از دست می‌دهید. این روزها و با وجود گسترش فضای مجازی چاپخانه‌های کلان‌شهرهایی همچون تهران، اصفهان و خراسان رضوی می‌توانند فایل سفارش را به‌راحتی دریافت کنند و کار را راحت‌تر به انجام برسانند.

  چاپ و نشر گلرواین فعال حوزه چاپ همچنین افزود: یکی از مواردی که مسئولان می‌توانند به آن رسیدگی کنند، توجه به مناطق دور افتاده و محروم است. مسئولان می‌توانند تسهیلات ویژه‌ای برای تولیدکنندگان این مناطق قائل شوند. مسئولان باید انگیزه لازم را در تولیدکنندگان مناطق محروم ایجاد کنند تا آنان به فعالیت و اشتغال‌زایی خود ادامه دهند. این تسهیلات می‌تواند شامل وضع قوانینی برای دریافت وام‌های کم‌بهره باشد تا این تولیدکنندگان بتوانند با استفاده از آن کاغذ موردنیازشان را تأمین و دستگاه‌هایشان را به‌روز کنند و از جرگه رقابت عقب نمانند. وضع قوانین و اعطای معافیت‌های مالیاتی برای این استان می‌تواند یکی دیگر از تسهیلاتی باشد که مسئولان توانایی تحقق آن را دارند.

  چاپ و نشر گلروبیشتر بخوانید: صنعت چاپ استان خراسان جنوبی در حال پیشرفت است

  رئیس هیئت‌مدیره شرکت چاپ و نشر گلرو در ادامه با مهم خواندن امر آموزش در صنعت چاپ استان خراسان جنوبی اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که ما به‌شدت با آن درگیر هستیم، تعمیر و نگهداری ماشین‌آلات چاپ است. ما در استان‌مان تکنیسین ماهر این حوزه را نداریم و به همین دلیل با هر بار روبرو شدن با مشکلات این‌چنینی مجبور هستیم با صرف هزینه‌های فراوان از تهران نیروی ماهر این کار را فرا بخوانیم که طبعاً هزینه‌ی بیشتری را به کارمان حمل می‌کند. ما می‌توانیم با استفاده از پتانسیل‌های دانشگاهی استان خودمان نیروهای متخصص این کار را آموزش دهیم؛ این مطلب تنها در مورد تکنیسین‌های ماهر صدق نمی‌کند. ما در سطح استان نیروهای آموزش‌دیده این حوزه را چه به‌صورت آکادمیک و چه به‌صورت غیر آکادمیک نداریم؛ از همین رو یکی دیگر از پیشنهادات بنده این است که از پتانسیل‌های آموزشی دانشگاهی استان برای تربیت نیروی کارآمد برای استان بهره بگیریم. این آموزش‌ها می‌تواند در مقاطع کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد در نظر گرفته شود.

  چاپ و نشر گلرواین فعال موفق حوزه چاپ در پایان با توجه به مشکلات و مسائل فراوانی که صنعت چاپ در کل کشور با آن روبرو است، آینده نامعلومی را برای این صنعت پیش‌بینی کرد.چاپ و نشر گلرو

  مطلب قبلیمشکلات فروش اینترنتی کتاب
  مطلب بعدیراه اندازی چهار مجموعه تولید کاغذ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  18 − دوازده =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.