وضعیت صنعت چاپ استان لرستان و مشکلات دارایی

  0
  89
  وضعیت صنعت چاپ استان لرستان

  چاپخانه‌های مجهزی در استان تهران وجود دارد و همین موضوع باعث شده تا کارها از استان خارج شود. یکسری کار مربوط به اداره‌جات برای چاپخانه‌های شهرستان باقی‌مانده است که به دلیل تأخیر در پرداخت دستمزد انجامشان بیشتر با ضرر همراه است تا سود.وضعیت صنعت چاپ استان لرستان به این ترتیب هر روز نسبت به گذشته با مشکلات بیشتری روبرو است.

  سهراب عبدالوند مدیر چاپخانه سعدی است. این چاپخانه که در حدود نیم‌قرن قدمت دارد در حال حاضر در رسته نشر و چاپ اوراق اداری فعالیت می‌کند.

  این فعال حوزه چاپ درباره وضعیت صنعت چاپ استان لرستان به خبرنگار چاپ و نشرآنلاین گفت: وضعیت چاپ در مرکز استان نسبتاً بهتر است اما چاپخانه‌هایی که در شهرستان‌های دیگر قرار دارند وضعیت چندان مطلوبی ندارند.

  وی در ادامه یکی از مهم‌ترین مشکلات صنعت چاپ استان لرستان را مسئله مالیات بر ارزش‌افزوده دانست و عنوان کرد: چاپخانه‌های افست باید مالیات بر ارزش‌افزوده پرداخت کنند؛ این در حالی است که چاپخانه‌های دیجیتال از پرداخت این نوع مالیات معاف هستند. ما به‌عنوان چاپخانه‌هایی که در بخش افست فعالیت می‌کنیم مجبوریم 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده را از مشتریان دریافت کنیم؛ از همین رو مشتریان و یا کارخانه‌داران در پی استعلام قیمت ترجیح می‌دهند کارشان را به چاپخانه‌های دیجیتال بسپارند، هرچند که کیفیت کار افست را ندارند اما در شرایط سخت مالی مسلماً قیمت پایین‌تر و باکیفیت کمتر را ترجیح می‌دهند.

  بیشتر بخوانید:آئین سپاس چهره‌های ماندگار صنعت چاپ ایران؛ ۲۰ اردیبهشت 1401

   

  تاثیر بیرون رفتن سفارشات بر وضعیت صنعت چاپ استان لرستان

  عبدالوند درباره بیرون رفتن سفارشات کاری از استان لرستان بیان داشت: چاپخانه‌های مجهزی در استان تهران وجود دارد و همین موضوع باعث شده تا کارها از استان خارج شود. یکسری کار مربوط به اداره‌جات برای چاپخانه‌های شهرستان باقی‌مانده است که به دلیل تأخیر در پرداخت دستمزد انجامشان بیشتر با ضرر همراه است تا سود. وی در پایان افزود اگر به همین منوال پیش برویم چاپخانه‌های استان یکی پس از دیگری تعطیل خواهند شد.

  وضعیت صنعت چاپ استان لرستان

  مطلب قبلیآئین سپاس چهره‌های ماندگار صنعت چاپ ایران؛ ۲۰ اردیبهشت 1401
  مطلب بعدیمجتمع چاپ و بسته بندی هودیس پارس از منتخبان دوسالانه بسته ها

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سه + 17 =