تولید و عرضه 3 نوع مرکب جوهر افشان سازگار با محیط زیست

  0
  44
  مرکب جوهر افشان

  سه نوع مرکب جوهر افشان ویژه چاپ سازگان با محیط زیست از سوی شرکت دانش‌بنیان رفرف ارکید نوآور در نهمین نمایشگاه چاپ دیجیتال عرضه شده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ آتشه سلیمانی گرگانی، مدیرعامل شرکت دانش بنیان «رفرف ارکید نوآور» با اشاره به اقدامات و فعالیت‌ های این مجموعه در حوزه تولید جوهر، گفت: در تولید مرکب جوهر افشان آب پایه پارچه، مرکب جوهر افشان آب پایه کاغذ و مرکب جوهر افشان نانورسانا نقره فعالیت‌ های گسترده‌ای را طی سال‌ های اخیر انجام دادیم.

   وی ادامه داد: با تحقیق، پژوهش و آزمایش در زمینه تولید جوهر در این شرکت دانش‌ بنیان تلاش داریم تا کشور را در این محصول به خودکفایی برسانیم، همچنین از خروج ارز جلوگیری کنیم.

  چاپ جوهر افشان‌ مرکب جوهر افشانعدم خروج ارز با تولید انواع مرکب جوهر افشان

   سلیمانی با بیان اینکه امروز بخش عمده این جوهر وارداتی است، عنوان کرد: این موضوع موجب خروج ارز از کشور می‌ شود در حالی‌ که می‌ توان با برنامه‌ ریزی و حمایت شرکت‌ و نهادهای مختلف دولتی و خصوصی برای تولید انبوه این جوهرها اقدام کرد، به حوزه صادراتی قدم گذاشت و حتی ارزآوری برای کشور داشت.

   وی با توضیح درباره جوهرهای کاغذ که برای چاپ کاغذ استفاده می‌شود، توضیح داد: طبق آزمایش‌هایی انجام شده مشخص شد حتی اگر مدتی از این جوهر استفاده نشود، نازل نمی‌گیرد، ثبات نور رنگ‌ها حفظ می‌ شود، رنگ‌ پریدگی در برابر نور ایجاد نمی‌شود و در برابر سایش نیز رنگ پس نمی‌دهد.

  جوهر زنده بیشتر بخوانید: معرفی مرکب ‌های چاپ جوهر افشان سلیمانی که عضو هیات علمی پژوهشگاه رنگ است، با بیان اینکه این جوهرها دوستدار محیط زیست هستند، یادآور شد: بیش از 60 درصد این جوهرها آب است و حلال‌های استفاده شده برای آن‌ها نیز دوستدار محیط زیست هستند، از سوی دیگر مرکب‌ها، هِد دستگاه‌ها را خراب نمی‌کنند؛ می‌دانیم یکی از مشکلات اصلی مصرف‌کننده‌ها تاثیر منفی مرکب بردستگاه است.

  بیشتر بخوانید: معرفی مرکب ‌های چاپ جوهر افشان

   به گفته وی، فرمولاسیون این مرکب‌ها ابتکار و اختراع شرکت دانش‌بنیان «رفرف ارکید نوآور» و متشکل از 12 ماده مختلف است که این مرکب را پایدار و باثبات کرده و رنگ‌ها را زنده کرده است.

  مطلب قبلیآگاهی از دغدغه و مشکلات تجار کاغذ
  مطلب بعدیچالش‌های قانونی در توسعه نشر الکترونیک

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دو × سه =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.