آگاهی از دغدغه و مشکلات تجار کاغذ

  گفت و گو با احمد شریفان، رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا

  0
  20
  تجار کاغذ

   رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا معتقد است که تجار کاغذ به صورت مقطعی به اتحادیه می آیند اما نمایشگاه شرایطی را برای رویارویی بیشتر و مجالی به منظور گفت و گو و آگاهی از دغدغه هایشان فراهم کرده است.

  اتحادیه کاغذ و مقوای تهران به عنوان یکی از متولیان این صنف در نمایشگاه کاغذ و مقوا حضوری جدی و پررنگ داشت به طوری که احمد شریفان، رئیس اتحادیه کاغذ و مقوا به صورت تمام وقت در نمایشگاه حضور داشت و پای صحبت فعالان صنف می نشست.

  وی در گفت و گو با خبرنگار چاپ و نشر آنلاین درباره علت حضور خود در این رویداد با اهمیت صنفی اظهار داشت: نمایشگاه کاغذ و مقوا همان طور که از نامش بر می آید یک نمایشگاه تخصصی است و از این نظر اتحادیه کاغذ و مقوای تهران کاملا محق بود که در این رویداد ارزشمند شرکت کرده تا شاید بتواند با مراوده و ایجاد ارتباطات تنگاتنگ قدم هایی برای سهولت کارها بردارد.

  تجار کاغذ فعالان صنعت کاغذ نمایشگاه کاغذ 2 لغایت 5 مرداد 1401رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا ضمن بیان این نکته که با توجه به موج جدید کرونا استقبال از نمایشگاه خوب و از سال قبل پویاتر بود، اظهار داشت: تجار کاغذ به صورت مقطعی به اتحادیه می آمدند اما نمایشگاه شرایطی را برای رویارویی بیشتر و مجالی به منظور گفت و گو و آگاهی از دغدغه هایشان فراهم کرده است. در این بین بسیاری از مسائل و مشکلات مطرح شد که از این بین می توان به تورم و گرانی کاغذ و مواد اولیه در خارج از کشور اشاره کرد.

  وی ادامه داد: در گذشته اگر تجار کاغذ، یک تن کاغذ را با قیمت 850 دلار وارد می کرد، امروز با هزار و 250 حتی هزار و 300 دلار وارد می کند. این نشأت گرفته از یک تورمی است که وجود دارد و به زودی باید منتظر تبعات آن در کشور باشیم. تجار کاغذ

  واردات کاغذ تجار کاغذ

  شریفان معتقد است که حذف دلار ترجیحی اقدامی نادرست بود چرا که این تصمیم حوزه های مختلف علمی و فرهنگی کشور را تحت شعاع قرار می دهد. وی  بیان داشت: در رابطه با تبعات حذف ارز ترجیحی بارها در رسانه های مختلف از جمله صدا و سیما هشدار داده ام اما متاسفانه کسی توجه نکرد. باید گفت آزموده را آزمودن خطا است و ما هر روز به این خطا نزدیک تر می شویم.

  وی توضیح داد: مسئولین ما به جای اینکه از بازی اقتصادی بیرون بروند و کار را به کاردان بسپارند در هر حوزه ای ورود می یابند که موجب  نابه سامانی در حوزه های تجاری شده است. تنها راه چاره این است که دولت باید ارز ترجیحی را برای آرامش بازار ارائه کند. تجار کاغذ

  بیشتر بخوانید: کاهش واردات کاغذ چاپ و تحریر با افزایش توان تولید داخلی

   تجار کاغذ صنعت کاغذ و محصولات جنگلیرئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا در رابطه با دغدغه های خود در جایگاه یک مقام مسئول خاطرنشان کرد: اتحادیه یک مرجع برای تمام فعالان این صنعت است. از زمانی که وارد اتحادیه شده ام، بیشترین دغدغه ام مربوط به مالیات اصناف بوده ؛ بنابراین رایزنی هایی را برای همراهی وزارت دارایی و اداره مالیات انجام دادم. در این حوزه نقص های موجود را یافیتیم و ایرادات کار را نیز به آنها گوشزد کردیم.

  تجار کاغذ

  مطلب قبلیرئیس اتاق بازرگانی ایران؛ آماده پذیرش سرمایه گذار هستیم
  مطلب بعدیتولید و عرضه 3 نوع مرکب جوهر افشان سازگار با محیط زیست

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هفده + بیست =