آژیر خطر فرسودگی ناوگان صنعت چاپ ایران به صدا در آمد

  0
  93
  ابوالحسنی کارگران چاپخانه‌ها ناوگان صنعت چاپ ایران

  رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران گفت: مسئله فرسودگی ناوگان صنعت چاپ ایران وارد مسیر بحرانی شده است و اگر به همین منوال پیش رویم، بازار چاپ ایران به‌زودی به دست ترکیه می‌افتد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تسنیم؛ احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران از برگزاری مراسم بزرگداشت روز ملی صنعت چاپ همزمان با 11 شهریور خبر داد و گفت: از آن‌ جایی که در چند سال گذشته وزارت ارشاد برنامه روز ملی صنعت چاپ را در زمان دیگری غیر از 11 شهریور برگزار کرده است که در تقویم به‌نام روز ملی چاپ نام‌گذاری شده است،‌ ما در اتحادیه تصمیم گرفتیم تا زمانی که هیئت مدیره فعلی در اتحادیه فعالیت می‌ کنند،‌ روز بزرگداشت صنعت چاپ را با هزینه اتحادیه برگزار کنیم..

  روز ملی صنعت چاپ ناوگان صنعت چاپ ایران

  وی ادامه داد: در این دوره نیز پنجشنبه، 10 شهریور در مؤسسه اطلاعات مراسمی را برگزار و از کارگران نمونه صنعت چاپ تجلیل خواهیم کرد.

  بیشتر بخوانید: تدوین شیوه‌ نامه انتخاب کارگر نمونه صنعت چاپ 

   ابوالحسنی همچنین با اشاره به وضعیت صنعت چاپ در کشور گفت: صنعت چاپ رابطه مستقیمی با دیگر صنایع از جمله تولید دارد. از آن‌ جا که اقتصاد تولید در کشور اقتصادی سالمی نیست،‌ صنعت چاپ نیز وضعیت چندان خوبی ندارد، البته در حوزه چاپ لیبل و بسته‌ بندی البته وضعیت به‌مراتب بهتر از نشر و تبلیغات است.

  ناوگان صنعت چاپ ایران و عدم حمایت دولت ها

  وی با اشاره به فرسودگی ناوگان صنعت چاپ در ایران ادامه داد:‌ ناوگان صنعت چاپ ایران قریب به اتفاق فرسوده است. دولت‌ ها هم هیچ‌ گونه حمایتی در این راستا نکرده‌ و نمی‌ کنند. در صنعت چاپ هر ماشینی که بخواهد خریداری و به کشور کشور وارد شود،‌ نیاز به سرمایه‌ای بالغ بر یک میلیون یورو دارد،‌ چه توجیهی وجود دارد که یک چاپخانه، مبلغ 60 میلیارد تومان برای وارد کردن یک دستگاه بپردازد، وارد کند که چه‌چیزی چاپ کند؟ چطور باید سرمایه‌اش بازگردد؟

  رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران افزود:‌ چون هیچ توجیه اقتصادی ندارد،‌ برخی فعالان صنف در دوره‌ای روی به واردات دستگاه‌ های زیرمدرن کردند که اکنون آن هم به‌ صرفه نیست؛ چون هزینه نگهداری و تأمین قطعات آن بالاست.

  وی در ادامه درباره فرسودگی ناوگان صنعت چاپ ایران داد:‌ اگر دولت حمایتی نکند‌ و به همین منوال پیش رویم، در آینده‌ ای نه‌چندان دور بازار چاپ داخل ایران هم به دست ترکیه می‌ افتد‌. اکنون ترکیه 45 درصد بازار کل منطقه را در دست دارد و به‌سرعت نیز در حال پیش‌روی است.  ناوگان صنعت چاپ ایران

  ناوگان صنعت چاپ کشور

  صنعت چاپ نیازمند تسهیلات بانکی

  ابوالحسنی با اشاره به حمایت‌ های مدنظر در این زمینه از سوی دولت گفت:‌ ما نیازمند تسهیلات بانکی با نرخ سود پایین هستیم،‌ متأسفانه بارها این خواسته را با دولت مطرح کردیم اما از وزارت ارشاد گرفته تا وزارت صنعت و معدن در این زمینه ما را یاری نکردند، این در حالی است که تولید در کشور نیازمند صنعت چاپ است.

  وی همچنین از طی شدن مقدمات تشکیل انجمن سراسری چاپ خبر داد و گفت:‌ مجوزهای لازمه صادر شده است،‌ اتاق بازرگانی نیز موافقت خود را با تأسیس این انجمن اعلام کرده است،‌ هیئت امنایی متشکل از رؤسای اتحادیه‌های چاپ سراسر کشور تشکیل شده است و به‌زودی و پس از طی شدن تمامی مقدمات قانونی انتخابات را برگزار خواهیم کرد. ناوگان صنعت چاپ ایران

  مطلب قبلیآغاز ثبت نام در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته
  مطلب بعدیAPCO، شریک FGC برای بازیافت بسته های NZ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهار × 3 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.