دیدار هیئت مدیره اتحادیه صنعت چاپ خراسان رضوی با معاونت فرهنگی وزارت ارشاد

  0
  212
  خراسان رضوی

  چهارشنبه دهم آذرماه 1400 هیأت مدیره اتحادیه صنعت چاپ خراسان رضوی طبق هماهنگی قبلی، جهت عرض تبریک انتصاب مدیران وقت اداره  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آشنایی بیشتر  با مشکلات و معضلات صنف و همچنین ارائه نظرات و پیشنهاداتی در خصوص رشد و اعتلای صنعت چاپ کشور به تهران سفر کردند.

  خراسان رضوی

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین و به نقل از روابط عمومی اتحادیه صنعت چاپ خراسان رضوی، در این دیدار که ساعت 2 بعدازظهر و با هماهنگی اداره چاپ و نشر در اتاق جلسات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت پذیرفت، ضمن تبریک انتصاب احمدوند معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از انتصاب علی  اکبر ابراهیمی که فردی آگاه و مشرف بر مشکلات و گرفتاری های صنعت چاپ کشور  هستند تشکر و قدردانی شد.

  دیدار هیئت مدیره اتحادیه صنعت چاپ خراسان رضوی با معاونت فرهنگی وزارت ارشاد

  در حاشیه این ملاقات و از آنجائیکه به دلیل شرایط نامناسب کرونایی کشور، در طی این دوران، امکان ملاقات رسمی و تبریک حضوری به اتحادیه چاپخانه داران تهران میسر نشده بود، از فرصت پیش آمده استفاده شده و با شرکت در صبحانه کاری که در محل اتحادیه چاپخانه داران تهران برگزار شد، اعضای دو اتحادیه با هم دیدار و گفتگو کرده و با تاکید بر حفظ همکاری و مودت و ایجاد وحدت رویه بین تشکل های صنفی، تلاش در جهت رفع مشکلات و موانع موجود و مطالبه از متولیان امر را در راس امور قرار دادند.

  بیشتر بخوانید:راه اندازی موزه صنعت چاپ و نشر در همدان

  این هیئت با حضور در تعاونی لیتوگرافان، طی نشست صمیمی ضمن عرض تسلیت در خصوص فقدان مادر گرامی مدیر عامل این اتحادیه، غلامرضا شجاع، از فعالیت‌های وی قدردانی کردند. هیئت بازدید کننده در این دیدار  چراغ راه پیشرفت و رفع موانع تولید را در همگرایی و مودت مورد توصیه قرار دادند.

  همچنین در میان این نشست ها، قصد ملاقات با  احمد رضا مظاهری مدیر عامل تعاونی چاپخانه داران تهران نیز بود که به دلیل عدم حضور ایشان، این ملاقات صورت نپذیرفت.

  مطالبات اتحادیه صنعت چاپ خراسان رضوی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  در این جلسه، ابتدا  علی کبر ابراهیمی گزارشاتی از وضعیت چاپخانه داران استان خراسان رضوی و فعالیت استانی اتحادیه را به استحضار معاونت فرهنگی رساندند و سپس علی مغانی، ریاست اتحادیه صنعت چاپ خراسان رضوی در خصوص وضعیت و شرایط گذشته و حال اعضاء اتحادیه گفتگو کرده و با توجه به ساخت و سازهای انجام شده در شهرک چاپ و نشر فاز چهار شهرک صنعتی طوس، گزارشاتی را تقدیم معاونت فرهنگی کردند.

  گفتنی است جهت نوسازی در این شهرک و با توجه به گرانی فزاینده ماشین آلات،  اعتباراتی را مطابق با شرایط روز و با بهره تک رقمی و باز پرداخت 10 الی 15 ساله مورد تقاضا و پیگیری از طریق آن معاونت قرار دادند.

  خراسان رضویکمک در امر واردات کالا از سوی تعاونی خراسان؛ ایجاد بانک اطلاعاتی و به روز نگه داشتن دستورالعمل های مربوط خصوصا در امر صادرات و مواردی از این دست جزو موضوعاتی بودند که در این جلسه مطرح شدند و برای حل آنها درخواست مساعدت شد.

  گفتنی است که در پایان معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن توجه به نکات ایراد شده و دسته بندی موضوعات، دستورات پیگیرانه در حد توان را به مدیر کل دفتر امور چاپ صادر کرد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  19 − دو =