راه اندازی موزه صنعت چاپ و نشر در همدان

  1
  74
  موزه صنعت چاپ و نشر در همدان

  امروز (12 آذرماه) همزمان با جشنواره صنعت چاپ؛ آیین گشایش موزه صنعت چاپ و نشر در همدان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار برگزار شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، احمدرضا احسانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در آیین گشایش موزه صنعت چاپ و نشر در همدان گفت: استان همدان از نظر فرهنگ و هنر از گذشته تا امروز زبانزد بود است.

  وی با اشاره به فعالیت بیش از هفتاد موسسه قرآنی در استان ادامه داد: موسسات قرآنی در دو بخش آموزش عمومی قرآنی و تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآنی فعالیت می‌کنند که آموزش عمومی قرآن شامل روخوانی، روانخوانی، ترجمه، مفاهیم، حفظ، آموزش احکان و سیره معصومین (ع) است.

  موزه صنعت چاپ و نشر در همدانمدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان افزود: در استان ۱۹۰ رسانه، ۶۸ پایکاه خبری و سه روزنامه فعالیت می‌ کنند.

  احسانی گفت: هم اکنون بیش از ۵۰۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد در استان فعالیت می‌کند.

  آیت الله شعبانی موثقی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در مراسم افتتاح موزه صنعت چاپ و نشر در همدان با اشاره به اهمیت صنعت چاپ و نشر گفت: اثرات اجتماعی این حوزه و مسئولیت پذیری در این صنعت مهم اجتماعی بسیار مهم است.

  بیشتر بخوانید: قزوین یکی از پایگاه های اصلی چاپ در کشور

  وی با بیان اینکه استان همدان فرهیختگان و بزرگانی همچون بوعلی و باباطاهر دارد گفت: متولیان فرهنگی باید در شناساندن ابعاد شخصیتی این بزرگان تلاش کنند.

  یک دیدگاه

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  20 − 1 =