چاپ دیجیتال یا چاپ لیتوگرافی

  0
  82
  چاپ لیتوگرافی

  چاپ دیجیتال در مقابل چاپ لیتوگرافی رشد چاپ دیجیتال و پیشرفت تکنولوژی شاهد افزایش چشمگیری در استفاده از دیجیتال نسبت به روش های چاپ لیتو و سنتی بوده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از  ایسنا،  همیشه تصمیم گیری در مورد کار شما آسان نیست، بنابراین قبل از تصمیم گیری در مورد طراحی و چاپ بهتر طرح، مواردی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید تا بهترین چاپ کاتالوگ دیجیتال را خلق کنید.

  تفاوت در چیست؟

  در روند چاپ دیجیتال با چاپ لیتوگرافی، تصویر چاپ شده ابتدا بر روی صفحه ای سوزانده می شود، سپس از صفحه به یک پتو لاستیکی منتقل می شود (یا جبران می شود)، سپس سرانجام بر روی کاغذ چاپ می شود. چاپ دیجیتال بسیاری از مراحل مکانیکی استفاده شده در لیتو و سایر روش های مرسوم را حذف می کند.

  تصویر مستقیماً از طریق رایانه، از طریق pdf فایل الکترونیکی دیگر، به صفحه منتقل می شود. نیازی به صفحه نیست، بنابراین اتلاف جوهر، مواد شیمیایی و کاغذ کمتر است.

   

  چاپ لیتوگرافی

  کدام یک مقرون به صرفه تر است؟

  با استفاده از چاپ لیتوگرافی هزینه قابل توجهی در تنظیمات متحمل می شود. به عنوان مثال ساختن صفحات و استفاده از مواد اضافی لازم برای اطمینان از اینکه تمام جوهرها قبل از اجرای کار در ثبت هستند.

  یک مدرک برای بررسی رنگ و پایان کار نیز به هزینه نهایی اضافه می شود. در حالی که این هزینه ها با کاهش قیمت هر نسخه در نسخه های چاپی بزرگتر که چندین هزار نسخه مورد نیاز است جبران می شود، اما باید با توجه به قیمت کلی شغل شما در نظر گرفته شود.

  چاپ دیجیتال بدون نیاز به زمان تنظیم و هزینه، اثر چاپ تمام رنگی را بازتولید می کند، بنابراین قبل از شروع کار برای چاپ حداقل هزینه چاپ یا هزینه اولیه وجود ندارد. این همچنین بدان معنی است که ایجاد مواد چاپی دیجیتالی سفارشی با آدرس ها، نام ها یا شماره های متوالی متفاوت آسان است.

  آیا تفاوتی در کیفیت چاپ لیتوگرافی و چاپ دیجیتال وجود دارد؟

  اگر با رنگهای Pantone matching تطبیق دارید، چاپ لیتو از جوهر Pantone® واقعی استفاده می کند، در حالی که چاپ دیجیتال برای چاپ کاتالوگ با استفاده از یک فرایند تطبیق چهار رنگ، رنگ را شبیه سازی می کند.

  به همین دلیل است که از چاپگرهای برتر استفاده می کند که بهترین سیستم های تطبیق رنگ را برای مطابقت با رنگ های خاص جوهر دارند.انتخاب کاغذ به طور سنتی، چاپ لیتو طیف گسترده ای از اتمام سطوح متفاوت و غیرمعمول را ارائه می دهد.

  با این حال، پیشرفت های انجام شده در سال های اخیر شاهد افزایش قابل توجه قابلیت چاپ دیجیتال بر روی سطوح مختلف بوده است. نگاهی گذرا به وب سایت ما طیف گسترده ای از مقالات، پایان ها و وزن های موجود را نشان می دهد تا کار چاپ شما واقعاً برجسته باشد.

  بیشتر بخوانید:

  روز صنعت چاپ به تقویم برگشت

  بی‌ثباتی اقتصادی مهم‌ترین مشکل صنعت چاپ

  حادثه در چاپخانه و سقوط دو دستگاه چاپ بر…

  صدور پروانه فعالیت مرکز کارآموزی بین کارگاهی اتحادیه صنف…

  چاپ لیتوگرافیزمان چرخش زمان

  تنظیم، اتمام و زمان خشک شدن درچاپ لیتوگرافی به این معنی است که تکمیل و تحویل کار تمام شده شما ممکن است چندین روز طول بکشد. با چاپ دیجیتال، چرخش می تواند بسیار سریع باشد. در صورت نیاز، کار شما حتی می تواند یک روز پس از عرضه آثار هنری تحویل داده شود.

  چاپ دیجیتال اثبات دقیق را ارائه می دهد، همانطور که نمونه واقعی قطعه چاپ شده را مشاهده می کنید. اثبات لیتو می تواند گران باشد زیرا شامل ایجاد صفحه و تنظیم پرس برای ایجاد اثبات قبل از چاپ کار نهایی است.

  چاپ دیجیتال یا چاپ لیتوگرافی؟

  انتخاب چاپ شما به عوامل مختلفی بستگی دارد. ما افتخار می کنیم که طی ۲۰ سال در صنعت چاپ را به طیف گسترده ای از مشتریان ارائه کرده ایم. اگر مطمئن نیستید که کدام روش برای شما بهتر جواب خواهد داد ، به /https://printarmani.com مراجعه کنید یا به سادگی امروز با تیم چاپ متخصص ما تماس بگیرید.

  راهنمای آسان برای دنبال کردن چاپ آنلاین پرینت آرمانی را دنبال کنید

  ما ارائه یک کار هنری برای چاپ آنلاین یک چشم انداز دلهره آور به نظر می رسد. حتی طراحان باتجربه نیز گاهی اشتباه می کنند. آرمانی دارای چندین الگو و راهنمای آنلاین است که در هنگام بارگذاری آثار هنری به شما کمک می کنند و البته ما همیشه در دسترس مشاوره هستیم.

  اما اگر مطمئن نیستید که آثار هنری شما خراشیده شده است ، لیست چک چاپ آنلاین زیر را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که اندازه سند شما اندازه اصلاح شده است. ما چاپ شما را به اندازه دقیق سندی که ارائه کرده اید اصلاح می کنیم.

  به عنوان مثال، اگر اندازه چاپ شده نهایی شما A۴ است، مطمئن شوید که سندی را که ارائه می دهید A۴ باشد، با هر برش، چین یا یادداشت در خارج از سند و اگر گرافیک یا تصاویر درست در لبه چاپ شما قرار دارند، باید ۳ میلی متر را اضافه کنید.

  این بدان معنی است که گرافیک شما ۳ میلی متر خارج از اندازه سند شما ادامه دارد و پس از چاپ برش داده می شود. اگر به آن اضافه نشود، ممکن است یک خط سفید خوب در لبه سند چاپ شده خود مشاهده کنید.

  مطلب قبلیجریمه میلیارد ریالی برای گرانفروشی کاغذ چاپ و تحریر
  مطلب بعدیعدم اعطای تسهیلات بانکی به تولید کنندگان

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  1 × 5 =