بیان مطالبات صنعت چاپ با معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد

  0
  61
  معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد

  صبح امروز (28 بهمن‌ماه) احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران با دکتر محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار کرد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی اتحادیه چاپخانه داران تهران، صبح امروز احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران در دیدار با دکتر محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت صنعت چاپ در زندگی امروز بشر گفت: متاسفانه جایگاه و منزلت صنعت چاپ در ایران برای مسئولان ناشناخته است و اتحادیه چاپخانه داران به عنوان متولی این صنعت، برنامه ها و پیشنهاداتی قابل ارائه و اجرا برای بهبود جایگاه و اعتلای منزلت آن در دست انجام دارد.

  وی افزود: یکی از پیشنهادات و البته مطالبات اتحادیه چاپخانه داران تهران، بسترسازی برای استانی شدن اتحادیه چاپخانه داران است.

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران همچنین به ضرورت صدور مجوزها برای کارهای چاپی خارج از کشور با هماهنگی اتحادیه پرداخت و اظهار داشت: با اجرایی شدن این طرح و سیاست، علاوه بر اشتغالزایی، درآمدهای ارزی قابل توجهی نیز عاید کشور می‌شود.

  وی ادامه داد: همچنین معافیت‌های مالیاتی با استفاده از بند (ل) توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اتحادیه چاپخانه داران مشترکا تا حصول نتیجه انجام پذیرد.

  ابوالحسنی به ضرورت بازنگری در آیین نامه تاسیس چاپخانه های جدید نیز اشاره کرد و افزود: پیشنهاد اتحادیه این است که برای اعطای مجوز جهت تاسیس چاپخانه جدید، ارائه طرح توجیهی از سوی متقاضی لحاظ شود.

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران در جلسه دیدار با معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد خواستار امضای تفاهم نامه میان اتحادیه چاپخانه دران تهران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص برگزاری دوره های آموزشی مورد نیاز چاپخانه داران نیز شد و این کار را گامی بلند برای به روزسازی صنعت چاپ کشور قلمداد کرد.

  بیشتر بخوانید: پاسداشت فضای همدلی چاپخانه داران تهران

  آمار و اطلاعات دقیق

  در این دیدار تقی علیان، مشاور عالی اتحادیه به اهمیت تولید و استخراج اطلاعات و آمار مرتبط با صنعت چاپ پرداخت و گفت: بحث تولید آمار که از نیازهای اصلی اتحادیه چاپخانه داران است، مشترکا توسط اتحادیه و با همکاری دفتر امور چاپ انجام شود.

  خبرهای خوبی در راه است

  معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار مذکور، ضمن استقبال از پیشنهادات مطروحه مقرر کرد جلسه کاری و اجرایی مذاکرات به عمل آمده در هفته آینده با مسئولان اتحادیه و معاون امور فرهنگی، مدیران دفتر امور چاپ و مدیران حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام پذیرد.

  وی پیش بینی کرد به یمن برگزاری بیستمین جشنواره چاپ، اخبار خوبی برای خانواده بزرگ چاپ شنیده و محقق شود.

  دیدار با وزیر

  گفتنی است؛ در حاشیه جلسه کاری رئیس اتحادیه چاپخانه داران با معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد، ملاقات کوتاهی نیز با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد، که در این ملاقات احمد ابوالحسنی درخواست برگزاری دیدار و جلسه ای را با وی مطرح کرد که مورد موافقت قرار گرفت و مقرر شد وقت جلسه از سوی دفتر وزیر تعیین و اعلام شود.

  معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد

  مطلب قبلیمزایای چاپ سه بعدی
  مطلب بعدیدولت به حذف بودجه معافیت حق بیمه کارفرما رسیدگی کند

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  نه − شش =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.