مدیرعامل شرکت صنایع چاپ مادرول: ضرورت تصحیح زیر ساخت های سیاسی

  0
  165
  مدیر عامل صنایع چاپ مادرول

  مدیر عامل شرکت صنایع چاپ مادرول اظهار داشت: ما می توانیم به دنبال بازارها و مشتریان جدید باشیم و با شرکت در نمایشگاه های مختلفی همچون دروپا، لیبل اکسپو و نمایشگاه کنونی معضل کمبود مشتری در داخل کشور را حل کنیم؛ اما بعضی مسائل به مشکلات ساختاری ما باز می گردد.

  حسین احمدی مدیرعامل شرکت صنایع چاپ مادرول درباره اولین دوره حضور خود در نمایشگاه چاپ و بسته بندی دبی به خبرنگار مجله چاپ و نشر آنلاین گفت:  این نمایشگاه در بین نمایشگاه های خارج از کشور چندان گسترده نیست؛ با اینهمه بعد از بیماری کرونا این اولین رویداد صنعت چاپ بود که برگزار شد و از همین رو با استقبال بسیار گسترده ای نیز روبرو شد.شرکت صنایع چاپ مادرول

  شرکت صنایع چاپ مادرولوی در ادامه افزود: بازدید کنندگان این نمایشگاه از قبل ثبت نام کرده بودند و به همین دلیل نیز این آوردگاه به صورت کاملا اختصاصی برگزار شد و تنها مشتریان هدفمند در آن حضور داشتند. بیشتر بازدیدکنندگان از خود کشور امارات و همچنین کشورهای آفریقایی، قطر و یمن بودند؛ اما بخش بزرگی از فعالان این حوزه که در بخش تولید ماشین آلات فعالیت داشتند در نمایشگاه شرکت نداشتند؛ باید بگویم بخش دیجیتال و همچنین ماشین آلات دیجیتال توانسته بود حضور خوب و پر رنگی  در این آوردگاه داشته باشد.

  احمدی اظهار داشت: غرفه مادرول در پاویون ایران نیز بسیار شلوغ و پر بازدید بود و ما نیز به عرضه و معرفی انواع محصولاتمان پرداختیم؛ یکی از بازدید کنندگان غرفه ما جناب اندی توماس مسئول برگزاری نمایشگاه و همچنین سر دبیر مجله  label and labeling بود؛ ایشان پس از بررسی نمونه ها و محصولات ما اذعان داشتند که این نمونه ها قدرت برابری و رقابت با نمونه های اروپایی و آمریکایی خود را دارند. محصولات ما تحسین سایر شرکت کنندگان در نمایشگاه را نیز برانگیخت.شرکت صنایع چاپ مادرول

  مدیر عامل شرکت صنایع چاپ مادرول: یافتن بازارهای جهانی برای حفظ بقا

  وی در ادامه هدف شرکت صنایع چاپ مادرول در نمایشگاه چاپ و بسته بندی دبی را یافتن بازارهای جهانی عنوان کرد و افزود: یکی از علت های اصلی حضور ما در این نمایشگاه یافتن بازار برای عرضه محصولات است؛ همانطور که می دانید این روزها بازارهای ایران در همه حوزه ها با رکود مواجه شده است و ما نیز از گزند این واقعه در امان نبوده ایم؛ از سوی دیگر ماشین آلات جدیدی توسط برخی چاپخانه ها به کشور وارد شده و این مطلب نیز باعث شده تا رقابت شدیدی در عین رکود در بازار به وجود بیاید؛ این مسائل باعث شده تا ما به دنبال یافتن بازارهای جدیدی در منطقه باشیم. باید بگویم که شرکت صنایع چاپ مادرول در مقایسه با کشورهای عربی وترکیه قدرت بالایی برای کار دارد؛ با اینهمه معضلات زیادی برای معاملات وجود دارد که عملا تولید کنندگان ما را فلج کرده است.

  بیشتر بخوانید:مالیات از سپرده گذاری چالش جدید طبقه متوسط

   

  شرکت صنایع چاپ مادرولمدیر عامل شرکت صنایع چاپ مادرول اظهار داشت: ما می توانیم به دنبال بازارها و مشتریان جدید باشیم و با شرکت در نمایشگاه های مختلفی همچون دروپا، لیبل اکسپو و نمایشگاه کنونی معضل کمبود مشتری در داخل کشور را حل کنیم؛ اما بعضی مسائل به مشکلات ساختاری ما باز می گردد. ساختارهای ما به خصوص ساختار سیاسی باید مورد بازبینی و تصحیح قرار بگیرد؛ کشورهای مختلفی در همین نمایشگاه با ما ارتباط گرفته اند اما دسته آخر ما باید بر انجام معامله بین یکدیگر پول رد و بدل کنیم و این امکان برای تولید کنندگان کشور ایران به دلیل تحریم ها فراهم نیست. معضل اساسی ما این است که ما تحریم هستیم و از همین رو هیچگونه مذاکره ای با بانک ها و مشتریان امکان پذیر نیست؛ بانک های امارات برای هیچ ایرانی حساب باز نمی کنند. شما نمی توانید کار صادرات انجام دهید مگر آنکه زیر ساخت ها توسط مسئولان امر درست شود. بسیاری از مشتریان ما ترجیح می دهند با همتایان ترک و عربی در منطقه ارتباط برقرار کنند و خود را در چنین معضلی در گیر نکنند.

  احمدی یکی از مهمترین نقاط قوت نمایشگاه چاپ و بسته بندی دبی را در داشتن نظم و انضباط دانست و افزود: همانطور که گفتم هیچ بازدیدکننده ای نمی توانست همین طوری وارد نمایشگاه شود، باید از قبل ثبت نام می کرد و این موضوع از حضور افرادی که هیچ ربطی به موضوع نمایشگاه نداشتند جلوگیری کرده و از ایجاد ترافیک در اطراف محل برگزاری این رویداد نیز جلوگیری به عمل آمده بود.

  شرکت صنایع چاپ مادرولمدیر مجتمع چاپ مادرول  در پایان در خصوص تفاوت برگزاری نمایشگاه های داخل و خارج از ایران بیان داشت: معمولا در نمایشگاه های داخلی چاپخانه داران حضور پیدا می کنند؛ اما در کشورهای دیگر نمایشگاه ها با حضور تامین کنندگان مواد اولیه صنعت چاپ و عرضه کنندگان ماشین آلات برگزار می شود. برای ارتقا کیفیت برگزاری نمایشگاه های داخلی ما نیز باید بیش تر از همه به تامین نیازهای این حوزه توجه نشان دهیم تا مقایسه کارهای همکاران با یکدیگر؛ علاوه بر آن همانطور که اشاره کردم ضروری ترین مطلب برای ما حل معضل تحریم ها است. نمایشگاه های خارج از ایران با حضور گسترده کشورهای اروپایی، آمریکایی و آسیایی همراه است و این در حالی است که ما به دلیل تحریم ها عملا از داد و ستد با این کشورها در حوزه چاپ محروم شده ایم.شرکت صنایع چاپ مادرول

  مطلب قبلیتغییر ساعات اداری در 20 استان کشور
  مطلب بعدی3 محور دستیابی به حداکثر ظرفیت تولید کاغذ تحریر در کشور 

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج × سه =