هم‌افزایی در صنعت چاپ خراسان شمالی

  گفت و گو با امید حیدریان مدیر مجموعه تولیدی پلاستیک بابا امان بجنورد

  0
  80
  صنعت چاپ خراسان شمالی

  مدیر مجموعه تولیدی پلاستیک بابا امان بجنورد در ادامه یکی از راه‌کارهای نجات صنعت چاپ خراسان شمالی را در اتحاد چاپخانه‌های کوچک‌تر دانست و اظهار داشت: ما نیاز به تشکیل یک سندیکا داریم.

  امید حیدریان مدیر مجموعه تولیدی پلاستیک بابا امان بجنورد است. وی در پاسخ به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین درباره چگونگی وضعیت صنعت چاپ خراسان شمالی گفت: صنعت چاپ این استان در حال حاضر در وضعیت چندان مطلوبی به سر نمی‌برد. در شهرهای کوچک مشتریان این حوزه از چاپخانه‌ها توقع دارند که کارهایشان با کیفیت بالا و به‌صورت کامل انجام شود؛ این در حالی است که دستگاه‌های چاپی استان ما به دلیل عدم به‌روزرسانی، کیفیت لازم را ندارند به همین دلیل اکثراً چاپخانه‌های استان خراسان شمالی کارها را برای انجام به سایر کلان‌شهرها و به‌خصوص تهران می‌فرستند و خودشان معمولاً کارهای جانبی چاپی همچون برش‌زنی و صحافی را به انجام می‌رسانند.

  صنعت چاپ خراسان شمالیوی در ادامه افزود: میزان سفارش‌های چاپی در استان خراسان شمالی پایین است، این مسئله باعث شده که سرمایه‌گذاری نیز در این حوزه انجام نشود. شما در نظر بگیرید یک چاپخانه‌دار برای وارد کردن یک دستگاه چاپ جدید نیاز به صرف هزینه‌ی کلان دارد و برای اینکه این هزینه تأمین شود باید سفارش و تقاضای کار داشته باشد، وقتی کار به میزان لازم موجود نیست بی‌شک چاپخانه‌دار نیز قادر نخواهد بود هزینه خرید دستگاه را در طول چندین سال به دست بیاورد، چه برسد به سوددهی.

  بیشتر بخوانید:

  تقدیر از مدیران فعال عرصه چاپ و نشر کتاب

   

  سرمایه گذاری در صنعت چاپ خراسان شمالی

  این موضوع یک چرخه‌ی منطقی است، برای سرمایه‌گذاری باید کار به میزان معینی وجود داشته باشد. زمانی که سفارش وجود داشته باشد هزینه‌ها تأمین خواهد شد و در پی آن سوددهی نیز بالا می‌رود و درنتیجه شور و شوق و انگیزه و پول لازم برای سرمایه‌گذاری تأمین می‌شود.

  حیدریان همچنین بیان داشت: طی چند سال گذشته افرادی که می‌خواستند در این کار سرمایه‌گذاری کنند از استان ما به تهران و یا به شهرهای بزرگ‌تر کوچ کردند و ترجیح دادند تا سرمایه‌های خودشان را در مناطقی هزینه کنند که قطع به یقین به سوددهی لازم می‌رسد؛ به همین دلیل صنعت چاپ خراسان شمالی به آن گونه که باید و شاید قوی نیست و آن‌طور که شایسته نام صنعت عظیمی همچون چاپ است، نتوانسته خود را به‌روزرسانی کند.

  مدیر مجموعه تولیدی پلاستیک بابا امان بجنورد در ادامه یکی از راه‌کارهای نجات صنعت چاپ خراسان شمالی را در اتحاد چاپخانه‌های کوچک‌تر دانست و اظهار داشت: ما نیاز به تشکیل یک سندیکا داریم و باید چاپخانه‌های کوچک‌تری که سرمایه‌های کمتری دارند با هم ادغام شوند؛ در این صورت تجمیع سرمایه خواهیم داشت و با هم‌افزایی قدرت چاپخانه‌ها قادر خواهیم بود ناوگان چاپی این منطقه را قدرتمند کنیم.

  مطلب قبلیاهمیت طراحی لیبل در فروش بیشتر محصولات
  مطلب بعدیکمبود کاغذ روزنامه و کاهش چاپ مطبوعات

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 × 4 =