مزایا و معایب چاپ افست و چاپ دیجیتال

  0
  77
  صنعت چاپ استان لرستان

  وقتی نوبت به تصمیم گیری در مورد استفاده از فرآیند چاپ تجاری می رسد، اکثر طراحان بین استفاده از چاپ دیجیتال یا چاپ افست درگیر هستند. در حالی که هر پروژه طراحی منحصر به فرد است، درک تفاوت بین چاپ افست و چاپ دیجیتال و همچنین مزایا و معایب آن بسیار مهم است تا تصمیمی آگاهانه بگیرید.

  چاپ افست

  چاپ افست یا معمولی قدیمی ترین روش چاپ است و بیش از یک قرن است که وجود داشته است. رابرت بارکلی اولین بار در سال ۱۸۷۵ هنگامی که اولین ماشین چاپ افست چرخشی لیتوگرافی را به ثبت رساند، از آن استفاده کرد.

  این شامل یک فرآیند مکانیکی است که در آن تصویر طراحی ابتدا بر روی یک صفحه آلومینیومی سوزانده می شود و سپس به یک صفحه منتقل می شود.

  “پتو” لاستیکی و در نهایت روی سطح چاپ. هنگامی که همراه با فرآیند لیتوگرافی که شامل دفع روغن و آب است، استفاده می شود، روش افست از یک حامل تصویر پلانوگرافی استفاده می کند که بر روی آن ima

  ge برای چاپ جوهر را از غلطک دریافت می کند در حالی که ناحیه غیرچاپ یک فیل می کشد

  متر آب، مناطق غیرچاپ را بدون جوهر نگه می دارد.

  این روش چاپ معمولاً در چاپ های تجاری با حجم بالا مانند چاپ روزنامه، مجلات و کتاب استفاده می شود زیرا کنترل رنگ دقیق، تنوع، شفافیت و ظاهر حرفه ای را ارائه می دهد.

  طرفداران

  مقادیر زیاد را می توان با هزینه مقرون به صرفه چاپ کرد.

  طیف گسترده ای از انواع کاغذ با پرداخت های سفارشی قابل استفاده است.

  طیف گسترده ای از رنگ ها از جمله پنتون و متالیک را می توان تولید کرد.

  امکان بازتولید رنگ دقیق و دقیق را فراهم می کند.

  اکثر پرس های افست به روز از کامپیوتر به صفحه بر خلاف سیستم قدیمی کامپیوتر به فیلم استفاده می کنند.

  منفی

  هزینه هر واحد چاپ در مقادیر کم می تواند گران باشد.

  مراحل تولید بیشتر مورد نیاز است تا فرآیند زمان‌برتر شود.

  هنگام استفاده از چاپ افست نمی توانید فقط یک نسخه را چاپ کنید زیرا وقت گیر و مقرون به صرفه نیست.

  برای اطمینان از نتایج با کیفیت بالا، توجه لازم است

  چاپ دیجیتال

  یکی از تفاوت های چاپ افست و چاپ دیجیتال این است که چاپ دوم از صفحات و غلتک های جوهر استفاده نمی کند بلکه از گزینه هایی مانند تونر در چاپگرهای لیزری یا جوهر مایع در چاپگرهای بزرگتر استفاده می کند. این روش چاپ زمانی می درخشد که به چاپ کم حجم مانند ساخت بروشور، کارت تبریک و بروشور نیاز باشد. چاپ دیجیتال همچنین به طراحان اجازه می دهد تا از داده های متغیر استفاده کنند.

  این بدان معناست که هر قطعه ای که چاپ می کنید می تواند یک کد، نام، تصویر یا آدرس منحصر به فرد روی آن چاپ شده باشد. در حالی که افست نمی تواند این نیاز را برآورده کند، چاپ دیجیتال راهی عالی برای مشاغلی است که باید چاپ های خود را شخصی سازی کنند.

  طرفداران

  هزینه های راه اندازی برای دوره های کوتاه کمتر است.

  زمان چرخش کوتاه تر

  قابلیت داده های متغیر

  این اجازه می دهد تا دقت در اثبات.

  منفی

  اکثر ماشین های چاپ دیجیتال فقط می توانند ورق های ۱۸ “x۱۲” را در خود جای دهند.

  پرس های دیجیتال نمی توانند رنگ های پنتون را چاپ کنند.

  در مقایسه با چاپ افست، کیفیت چاپ دیجیتال به طور کلی پایین تر است، البته اغلب برای چشمان آموزش دیده قابل تشخیص نیست.

   

  زمان استفاده و چرا

  اگر هنوز از تفاوت بین چاپ افست و چاپ دیجیتال راضی نیستید، در اینجا چند نکته مهم وجود دارد که به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که کدام روش چاپ را باید به کار بگیرید.

   

  تعداد

  چاپ افست برای صفحات و راه اندازی هزینه بالایی دارد. این بدان معنی است که در طول دوره های کوتاه، ممکن است هزینه های واحد بالایی را متحمل شوید. با این حال، با افزایش مقدار، هزینه چاپ افست کاهش می یابد. از سوی دیگر، مقادیر بسیار کم (کمتر از ۱۰۰۰) می تواند با چاپ دیجیتال مقرون به صرفه تر باشد.

  رسانه چاپ

  در طی چند سال گذشته، تنوع کاغذهای موجود برای چاپ دیجیتال بسیار بهبود یافته است. با این حال، اگر به دنبال چاپ بر روی سطح چاپ غیرعادی هستید و به دنبال بافتی خاص هستید، روش چاپ افست همچنان بیشترین انعطاف را دارد. همچنین، با افست، بر خلاف چاپ دیجیتال که فقط می‌توانید اندازه کاغذ ۱۲ x ۱۸ را در خود جای دهید، اندازه قطعه خود را محدود نمی‌کنید.

  زمان چرخش

  از آنجایی که تنظیم حداقل است و زمان کمتری برای خشک کردن، تا کردن و پیرایش مرکب مورد نیاز است، چاپ دیجیتال در مقایسه با روش افست زمان‌های چرخش سریعی را ارائه می‌دهد.

  رنگ ها

  اگر پروژه طراحی شما فقط به یک یا دو رنگ یا فقط سیاه نیاز دارد، چاپ افست ممکن است بهترین گزینه شما باشد زیرا چاپ دیجیتال معمولاً هر چهار رنگ فرآیندی را اجرا می کند، یعنی فیروزه ای، سرخابی، زرد و سیاه (CMYK). با این حال، توجه به این نکته ضروری است که اگر در گزینه‌های چهار رنگ تکثیر می‌کنید، چاپ دیجیتال ممکن است مقرون به صرفه‌تر باشد، مخصوصاً با کارهای کم حجم.

  اثبات

  با چاپ دیجیتال، می توانید شواهدی را ببینید که دقیق تر هستند، زیرا آنچه می بینید نمونه واقعی قطعه چاپ شده است. تصحیح دقیق می تواند با چاپ افست گران تمام شود.

   

  سفارشی سازی

  اگر قصد دارید پروژه طراحی خود را شخصی سازی کنید، چاپ دیجیتال بهترین گزینه است. با چاپ داده های متغیر، می توانید خود را فردی کنید.

  بیشتر بخوانید: چاپ دیجیتال در اتحادیه لیتوگراف باقی خواهد ماند

  مطلب قبلی‌یاسر احمدوند رئیس سی‌ و سومین نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهران شد
  مطلب بعدیدلایل شکست خبرنامه برند در ایجاد مشتریان وفادار

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دو × 4 =