رفع ممنوعیت فروش ماشین های قدیمی و دست دوم چاپ

  گفت و گو با احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران

  0
  89
  ماشین های قدیمی و دست دوم چاپ

  احمد ابوالحسنی گفت: مشکل ممنوعیت فروش و خروج ماشین های قدیمی و دست دوم چاپ، با پیگیری‌ های اتحادیه چاپخانه‌داران برطرف شد و از این پس چاپخانه‌داران می‌توانند ماشین ‌های قدیمی خود را بفروشند و به خارج از کشور صادر کنند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از  ایبنا؛ احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران از قیمت ‌گذاری خدمات چاپی سراسری استانی به عنوان یکی از برنامه ‌های اتحادیه در روزهای اخیر نام برد و افزود: قرار است این قیمت‌ گذاری‌ها بر مبنای هزینه‌های جاری یک چاپخانه و آنالیز آن‌ها شامل حقوق کارگر و اپراتور حرفه‌ای، مرکب، الکل و استهلاک ماشین محاسبه شود تا قیمت نهایی به دست بیاید.

   ابوالحسنی با بیان اینکه قیمت نهایی هفته آینده اعلام خواهد شد، گفت: کارگروه قیمت‌ گذاری اتحادیه چاپخانه‌داران در این مدت با برگزاری جلسات حضوری و آنلاین این موضوع را با حضور کارشناسان و فعالان این صنف پیگیری کرده است و به‌زودی نتیجه آن را برای اطلاع صنف منتشر خواهیم کرد.

   وی در ادامه به استقبال استان‌های مختلف از روند قیمت‌گذاری خدمت چاپی اشاره کرد و یادآور شد: ما در برنامه‌ریزی‌های خود با مدیران و روسای استان‌های مختلف کشور برنامه‌ریزی و هماهنگی می‌کنیم و تماس‌های زیادی از سایر استان‌ها داشتیم که قیمت نهایی را به آن‌ها هم اعلام کنیم و قیمت‌ها نزدیک هم باشد.

   ابوالحسنی تاکید کرد: هزینه‌ها در تهران و سایر استان‌ها نسبتا یکسان و ثابت است و به جز حقوق کارگران که کمی پایین‌تر است و اجاره‌بهای ملک در شهرهای دیگر این موضوعات را کارشناسی خواهیم کرد.

   وی درباره ضمانت اجرا و عملیاتی شدن این قیمت‌ گذاری در صنف گفت: هر فردی که بخواهد ارزان کار کند دو دلیل دارد اول اینکه کار ناسالم و خلاف و دیگر اینکه کار بی‌کیفیت انجام می‌دهد و به همین دلیل بازرسی خود برای واحدهای چاپی را بیشتر می‌کنیم تا درصد خطای کمتری داشته باشیم.

   ابوالحسنی همچنین در بخش پایانی صحبت‌های خود به رفع مشکل عدم تعیین تعرفه گمرک اشاره کرد و یادآور شد: به دنبال رایزنی در این حوزه با دستور رئیس کل گمرک به همه گمرک‌ها نامه زده است که مبنای تعرفه امسال تا پایان دولت دوازدهم همان ارز ۴۲۰۰ تومانی باشد و این موضوع خبری خوبی برای اهالی چاپ و فعالان این حوزه است.

  ماشین های قدیمی و دست دوم چاپماشین های قدیمی و دست دوم چاپ

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران با اشاره به ممنوعیت فروش ماشین های قدیمی و دست دوم چاپ در سال ‌های گذشته گفت: در گذشته اصلا اجازه‌ داده نمی ‌شد که ماشین های قدیمی و دست دوم چاپ به خارج از کشور فروخته شود و برای انجام این کار مشکلات و موانع زیادی سر راه چاپخانه‌داران وجود داشت.

   وی ادامه داد: طی رایزنی ‌هایی که در این زمینه با دو وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی و صنعت، معدن و تجارت انجام شده است که فروش و صادرات ماشین های قدیمی و دست دوم چاپ بلامانع باشد.

   ابوالحسنی با اشاره به چگونگی روند فروش ماشین های قدیمی و دست دوم چاپ این موضوع توضیح داد: الان اگر فردی قصد فروش و خارج کردن ماشین خود را داشته باشد می‌تواند به راحتی این کار را انجام دهد و در صورت بروز مشکل می‌تواند با دریافت نامه از اتحادیه به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مراجعه کند و کار خود را انجام دهد.

  مطلب قبلیخودکفایی صنعت چاپ در ایران
  مطلب بعدیبهترین زمان برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب در شهریور و مهر

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  8 + شش =