تعرفه قیمت‌های صنعت چاپ تغییر خواهد کرد

  0
  186
  پیشرفت صنعت بسته بندی

  رییس اتحادیه چاپخانه‌داران از آنالیز هزینه‌های خدمات چاپی با هدف تعیین نرخ جدید تعرفه قیمت‌های صنعت چاپ برای سال ۱۴۰۰ خبر داد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا، احمد ابوالحسنی رییس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران با اشاره به نشست‌های اخیر کارگروه قیمت‌گذاری این اتحادیه توضیح داد: موضوع تعرفه قیمت‌های صنعت چاپ از مدت‌ها پیش یکی از بحث‌های جدی فعالان این صنعت بوده است و از آنجایی که تعرفه خدمات چاپ در کشور ما بسیار پایین است بنا داریم در آستانه سال جدید این تعرفه‌ها را افزایش دهیم.

  وی ادامه داد: در این زمینه کارگروه قیمت‌گذاری نیز با حضور جمعی از افراد پیشکسوت و فعال این حوزه انتخاب شده است که همگی نسبت به ضرورت تغییر تعرفه قیمت‌های صنعت چاپ اتفاق نظر داشتند و قرار است به زودی هزینه‌های خدمات چاپی آنالیز شود و سپس تعرفه قیمت‌های صنعت چاپ تعیین و اعلام شود.

  ابوالحسنی با اشاره به ضرورت تغییر تعرفه قیمت‌های صنعت چاپ از سال ۱۴۰۰ گفت:‌ در کارگروه‌های مختلف اتحادیه اعضای صنف از تعرفه قیمت گلایه داشتند؛ زیرا درحالی که تورم 10 برابر شده و بسیاری از خدمات و مواد اولیه گران شده و صنوف دیگر نسبت به افزایش تعرفه خود اقدام کرده‌اند اما صنعت چاپ در این حوزه تغییرات زیادی نداده است.

  بیشتر بخوانید:

  شناسنامه ‌دار کردن تابلوهای شهر کلید تعامل با شهرداری

  چاپ دیجیتال یا چاپ لیتوگرافی

  روز صنعت چاپ به تقویم برگشت

  بی‌ثباتی اقتصادی مهم‌ترین مشکل صنعت چاپ

   

  تعرفه قیمت‌های صنعت چاپ

  وی با بیان اینکه گروه‌های مختلفی برای بررسی تعرفه قیمت‌های صنعت چاپ برای همفکری و مشورت به اتحادیه دعوت شده‌اند، عنوان کرد: در تلاشیم طی رایزنی با صنف به یک قیمت آنالیز شده برسیم تا بر اساس دستگاه دو رنگ و چهار رنگ تصمیم گیری شود از سوی دیگر سفارش‌های چاپی تا پیش از این در تیراژ 5000 نسخه منتشر می‌شد اما الان تغییر کرده و به یک تا دو هزار نسخه تقلیل یافته است.

  ابوالحسنی تاکید کرد: جلسات بررسی با صنف تا قبل از پایان سال برگزار می‌شود تا بتوانیم به نتیجه خوب و مثبتی دست پیدا کنیم و در سال نو و ماه‌های فروردین و اردیبهشت نیز در نشست با صنف به گفت‌وگو در این زمینه خواهیم پرداخت تا تعرفه مشخصی ثبت شود.

  وی با اشاره به وجود پارامترهای مختلف در تعیین دستمزد و اجرت توضیح داد: اکنون به دلیل گرانی مواد اولیه پارامترهای مختلفی در این قیمت‌گذاری موثر است و حتی هزینه پارچه‌های تمیز کردن دستگاه و سایر ملزومات نیز باید محاسبه شود تا به نتیجه درست و مثبتی برسیم.

  احتمال برگشت روز صنعت چاپ به تقویم

  ابوالحسنی همچنین درباره رایزنی برای برگشت روز ۱۱ شهریور در تقویم به عنوان روز صنعت چاپ نیز گفت: هفته گذشته دیداری با سید محمدرضا موالی‌زاده دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور داشتیم و پیگیری طرح دوباره نامگذاری روز صنعت چاپ در متن اصلی تقویم را مطرح کردیم.

  تعرفه قیمت‌های صنعت چاپ وی افزود: این موضوع اکنون در حال مذاکره و رایزنی است و بنا  به مطالبه اتحادیه چاپخانه داران، خواسته شد که روز یازدهم شهریور به عنوان بزرگداشت صنعت چاپ به متن اصلی تقویم بازگردد که این خواسته و مطالبه مورد تایید دبیر شورای فرهنگ عمومی قرار گرفت.

  ابوالحسنی با بیان اینکه ۱۱ شهریور روز بزرگی برای صنعت چاپ در سراسر ایران است، گفت: در این زمینه قول‌هایی داده‌اند تا در جلسه و نشست فوق‌العاده این شورا نسبت به قرار دادن نام روز صنعت چاپ در کشور اقدام شود.

  مطلب قبلیمدیران کسب و کارهای دنیای دیجیتال چگونه عمل می کنند
  مطلب بعدیدرخواست تشکیل کارگروه کاغذ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک × 3 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.