حمایت ارشاد از فعالان مطبوعاتی خواهان تاسیس چاپخانه

  0
  86
  فعالان مطبوعاتی

   مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این وزارتخانه از فعالان مطبوعاتی که به عنوان سهام دار در صدد تاسیس چاپخانه باشند، حمایت می‌کند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایرنا، ایمان شمسایی مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه جای تاسف دارد که این خطه با حدود ۵۲۰ نشریه چاپخانه رُول ندارد، افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه کمک مالی و نیز وام برای تاسیس چاپخانه کمک می کند اما بهتر است تعدادی از فعالان مطبوعاتی به صورت سهام دار خود در این زمینه سرمایه گذاری کنند و سپس از وزارت ارشاد نیز مطالبه مالی داشته باشند.

  مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: دولت نمی خواهد تصدی گری کند و در این زمینه می تواند پشتوانه فرهنگی اجتماعی و ارائه دهنده تسهیلات باشد و از نمایندگان مجلس نیز کمک بگیرد.

  وی همچنین در زمینه ارائه یارانه مطبوعات گفت: بر اساس دستور رئیس جمهور و معاون اول ریاست جمهور ۴۰ میلیون دلار ارز ترجیحی در این زمینه اختصاص یافته است که ۲۰ میلیون دلار آن برای واردات کاغذ مطبوعات و ۲۰ میلیون دلار اعتبار دیگر به حوزه کتاب اختصاص یافته است.

  شمسایی اضافه کرد: این اعتبار به صورت سرمایه گذاری برای تجاری است که بتوانند واردات کاغذ داشته باشند تا پس از معرفی به بانک مرکزی و سازمان صمت به صورت قانونی با ارز ترجیحی کاغذ وارد کنند.

  وی با بیان اینکه این کاغذ به مصرف چاپ و نشر کتاب، نشریات و روزنامه‌ها می رسد، افزود : سهم استان‌ها براساس تیراژ رسانه است و هر رسانه ای که تیراژ زیادتر ی داشته باشد به همان میزان سهم بیشتری در یارانه کاغذ دارد .

  مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در باره مطالبه داریوش مهرجویی و اعتراض وی ، در جمع خبرنگاران گفت: آنچه شنیدم فیلم مهرجویی توقیف نشده بلکه فقط در لیست اکران های نوروزی قرار نگرفته است.

  وی در باره ممیزی فیلم این کارگردان پاسخ داد: از ممیزی فیلم ایشان خبری ندارم و فقط فیلم ایشان در نوبت نوروز پخش نمی شود.

  بیشتر بخوانید: بررسی عملکرد تعاونی چاپخانه داران تهران

  مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز گذشته به اصفهان سفر کرد و در نشستی با هفته نامه های این استان حضور یافت.فعالان مطبوعاتی

  مطلب قبلیکیمیای سنگ در تجارت گستر اطلس ایرانیان
  مطلب بعدیبازدید از واحد تولید کارتن بسته بندی توسط سرپرست فرمانداری بوئین زهرا

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  1 × دو =