تلاش استان خراسان رضوی برای ارزآوری در حوزه صنعت چاپ

  0
  51
  استان خراسان

  توجه  استان خراسان رضوی به شرکت های دانش بنیان در حوزه صنعت چاپ 

  سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی از توجه به شرکت های دانش بنیان به منظور شکوفایی صنعت چاپ در این استان و همچنین تلاش فعالان این صنعت برای ارزآوری سخن گفت. 

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، جلیل سروری سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه‌ای این اداره گفت: صنعت چاپ استان خراسان رضوی با استفاده از شرکت‌ های دانش بنیان می‌ تواند به تکنولوژی ‌های جدید در این حوزه با هدف اشتغال‌ آفرینی بیشتر دست یابد. 

  وی افزود: با استفاده از دستیابی به تکنولوژی‌ های جدید می ‌توان ضمن اشتغال‌ آفرینی، از ظرفیت واحدهای غیرفعال چاپی استان برای افزایش صادرات استفاده کرد.

   سروری  بیان کرد: در سال گذشته میزان محصولات و فرآورده‌های چاپی و بسته‌ بندی صادر شده از استان خراسان رضوی به خارج کشور به ارزش ۱۰ هزار و ۶۲۴ میلیارد ریال بوده است.

  سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه‌ای استان خراسان رضوی ادامه داد: این استان با داشتن بیش از ۴۰۰ واحد چاپی و تنوع در انواع چاپ‌ های تخصصی با استفاده از وجود کارشناسان متخصص و باتجربه همراه با جدیدترین دستگاه های صنعت چاپ، برای ایجاد بازارهای جدید در کشورهای همسایه تلاش می‌کند تا تحریم‌ های ظالمانه را به یک فرصت ویژه تبدل کند تا با ارائه بهترین خدمات چاپی سهم عمده ‌ای در ارزآوری کشور داشته باشند.

  بیشتر بخوانید: چاپخانه های خراسان رضوی و رقیبی مجازی

  سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: انواع کارتن خالی چاپ همچون کیک، آبمیوه، تخم‌مرغ، صابون، شکلات، ویفر و بیسکویت، جعبه مقوایی چاپی شیرینی، سلفون، لفاف، پاکت، لیبل، برچسب و پاکت آبمیوه، انواع کفی‌کارتن و کیسه خالی سیمان از جمله محصولات چاپی صادر شده هستند.

  وی گفت: محصولات چاپی یادشده به کشورهای آسیای میانه از جمله افغانستان، تاجیکستان، قرقیزستان، ازبکستان، ترکمنستان، عراق و برخی از کشورهای اروپایی صادر شده‌اند.

  مطلب قبلیکارخانه کاغذ سازی کاوه و استمرار تولید
  مطلب بعدیرشد ۳۰ درصدی تولید دانش بنیان محصولات چاپ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  شش + چهارده =