کنترل قیمت مواد اولیه صنعت چاپ برای کمک به چاپخانه ها

  0
  28
  قیمت مواد اولیه صنعت چاپ 

  قیمت مواد اولیه صنعت چاپ  این روزها به دلیل مشکلات اقتصادی کشور و عدم ثبات ارز هر روز در حال افزایش است؛ اگر مسئولان بتوانند تدابیری بی اندیشند که این مواد با قیمت مناسب در اختیار چاپخانه‌ها قرار بگیرد می‌توانند جلوی بسته شدن خیلی از چاپخانه‌ها را بگیرند.

   

  چاپخانه اندیشه یکی از چاپخانه‌های استان لرستان است که از سال 70 در رسته چاپ اوراق اداری و کارت ویزیت فعالیت می‌کند. حامد سقایی در گفت‌وگویی کوتاه با خبرنگار چاپ و نشرآنلاین درباره وضعیت کاری چاپخانه‌های این استان بیان داشت: صنعت چاپ در استان لرستان رو به افول است، همان‌طور که می‌دانید این روزها فضای مجازی در تمامی حوزه‌ها ورود پیداکرده است، هر کسی در بیزنس فعالیت دارد فضای مجازی را یکی از ارکان مهم برای تبلیغات و معرفی رشته کاری خودش می‌داند.

   قیمت مواد اولیه صنعت چاپ وی در ادامه اظهار داشت: اداره جات به دلیل گسترش اتوماسیون اداری این روزها از چاپ بی‌نیاز شدند و همان‌طور که اشاره کردم در بخش تبلیغات نیز دیگر چاپ نمی‌تواند به دلیل وجود فضای مجازی کاربرد سابق را داشته باشد.قیمت مواد اولیه صنعت چاپ

  سقایی افزود: همان‌طور که اشاره کردم کارهای زیادی در حوزه چاپ باقی نمانده است؛ به‌خصوص کارهای دورنگی که انجامشان مقرون به‌صرفه نیست از استان خارج می‌شوند.

  بیشتر بخوانید:قدردانی مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت ارشاد از اهالی چاپ

  افزایش سرسام آور قیمت مواد اولیه صنعت چاپ 

  مدیر چاپخانه اندیشه یکی از مهم‌ترین مشکلات صنعت چاپ را تهیه مواد اولیه مانند کاغذ، مرکب و الکل دانست و بیان داشت: یکی از راه‌هایی که می‌تواند به ادامه حیات این بخش کمک کند تأمین مواد اولیه آن با قیمت‌های معقول‌تر است. قیمت مواد اولیه این روزها به دلیل مشکلات اقتصادی کشور و عدم ثبات ارز هر روز در حال افزایش است؛ اگر مسئولان بتوانند تدابیری بی اندیشند که این مواد با قیمت مناسب در اختیار چاپخانه‌ها قرار بگیرد می‌توانند جلوی بسته شدن خیلی از چاپخانه‌ها را بگیرند.

  وی در پایان اظهار داشت: با وجود مشکلات و کمبود کار افراد زیادی وارد کار در این حوزه شده‌اند، کسانی که در کار بنر بودند در حال حاضر چاپخانه‌دار شدند و یکسری از حرفه‌هایی که ربطی به صنعت چاپ ندارند اقدام به تولید کارت ویزیت می‌کنند. مواردی از این دست باعث وخیم‌تر شدن روزافزون این صنعت شده است.قیمت مواد اولیه صنعت چاپ

  مطلب قبلیتقدیر از 17 پیشکسوت و کارآفرین حوزه زنجیره سلولزی
  مطلب بعدیبیستمین دوره جایزه قلم زرین از فروردین 1401

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  نه + چهارده =