کیفیت چاپ و طراحی ایران در مسیر پیشرفت

  0
  19
  علی اکبر ابراهیمی کیفیت چاپ و طراحی

  مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما شاهد موفقیت در بخش صادرات هستیم و توانستیم نقش بسیار قابل توجهی را در منطقه ایفا کنیم. در کیفیت چاپ و طراحی شانه به شانه اروپا حرکت می‌ کنیم.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ علی‌اکبر ابراهیمی، مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه صبح پارسی گفت: صنعت چاپ بسیار پویا و با ظرفیت است و در تمامی رشته‌ ها حضور دارد. ما در حوزه نشر، تبلیغات، بسته‌ بندی و چاپ‌ های خاص؛ با افراد خاص و همکارانی فوق‌العاده فعالیت می‌ کنیم که باعث گسترش فرهنگ در کشور می‌شود.

  ابراهیمی در ادامه بیان کرد: اکنون نمایشگاه دستگاه‌ های نشر و چاپ در حال برگزاری است؛ ما سالانه سه نمایشگاه برای دستگاه‌های چاپ و نشر، بسته‌بندی و فرآوری برگزار می‌کنیم؛ ما در ماه گذشته نمایشگاه چاپ دیجیتال داشتیم که فعالان حوزه داخلی در آن شرکت داشتند. همچنین نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی صنایع مختلف را داریم و پذیرای مهمانان خارجی بسیاری بودیم. مهمانان بسیاری نیز از افغانستان، پاکستان و عراق بودند تا توانمندی ما را در منطقه مشاهده کنند.

   کیفیت چاپ و طراحی ایران کارگاه‌ های تخصصی چاپ دیجیتال نهمین نمایشگاه چاپ دیجیتالبه گفته ابراهیمی ما در عین حال که در حوزه تولید محصولات چاپی در منطقه پیشتاز هستیم توانسته‌ایم در حوزه ساخت دستگاه‌ ها و ماشین‌ آلات مربوطه نیز بسیار خوب عمل کنیم. اکنون شاهد آن هستیم که بخشی از ماشین‌ آلات ما به کشور‌های خارجی صادر می‌ شوند. در مهر ماه نیز نمایشگاه دیگری در زمینه چاپ، ماشین‌الات و بسته‌بندی برگزار خواهد شد که بر عهده بخش خصوصی است.

   

   کیفیت چاپ و طراحی ایران نمایشگاه چاپ، بسته بندی و فرآوریوی بیان کرد: عزیزانی که مقیم خارج از کشور هستند سفارشات بسیاری را برای چاپ آثار خود به ایران می‌ دهند و علت اصلی این مسئله نیز قدرت ما در این عرصه است. ما شاهد موفقیت خود در بخش صادرات هستیم و توانستیم نقش بسیار قابل توجهی را در منطقه ایفا کنیم. در کیفیت چاپ و طراحی شانه به شانه اروپا حرکت می‌ کنیم و همچنین به خوبی مسئله صادرات را پیش می‌بریم. با این وجود متاسفانه به دلیل تحریم‌های موجود فعالیت‌ های ما با محدودیت‌ های بین‌ المللی مواجه است که میزان موفقیت‌ های ما را کاهش می‌ دهد.

  مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: همچنین بخشی از مواد لازم برای صنعت چاپ وارداتی است و متاسفانه به دلیل تحریم‌ ها ما در واردات با مشکلات متنوعی مواجه هستیم. این موانع برای صنعت چاپ باعث جلوگیری از توسعه صنعت چاپ شده است.

   کیفیت چاپ و طراحی ایران بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندیابراهیمی تصریح کرد: خوشبختانه ما توانستیم طی این سال‌ ها در عمده بخش‌ های مواد اولیه مانند مواد پلیمری خودکفا شویم و بیش از دو برابر نیاز کشور تولید داشته باشیم که باعث شده بتوانیم صادرات قابل توجهی در این زمینه داشته باشیم. بسیاری از فعالان تولید محصولات چاپی نقش تولید مواد اولیه را نیز دارند که توانسته‌اند با تامین نیاز‌های کشور بخش صادرات را نیز در دست بگیرند.

  مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: صنعت چاپ در کل دنیا بسیار گران است که پیش‌نیاز و پس‌نیاز تمام مشاغل نیز به حساب می‌آید؛ مشکل اصلی در تاسیس چاپ‌خانه‌ها تامین ماشین‌آلات و تجهیزات لازم برای آن است. استقبال و اقبال در این صنعت بسیار کم است، اما عزیزان فعال در این حوزه بسیار از توسعه و سرمایه‌گذاری در این بخش حمایت می‌کنند. کیفیت چاپ و طراحی ایران

  کیفیت چاپ و طراحی ایران

  مطلب قبلیتشریح برنامه های تعاونی انجمن ناشران کودک و نوجوان
  مطلب بعدیمدیرعامل شرکت‌ های‌پک: حضوری پررنگ پس از سه سال غیبت موجه

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هفده + 19 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.