شورای راهبری صنعت چاپ پس از تصویب آیین نامه آغاز به کار کرد

  گفت و گو با دبیر شورای راهبری صنعت چاپ کشور

  0
  108
  شورای راهبری صنعت چاپ

  خدمت، رسالت اصلی شورای راهبری صنعت چاپ 

  علی اکبر ابراهیمی دبیر شورای راهبری صنعت چاپ کشور، با بیان اینکه نخستین جلسه این شورا برگزار شد، اظهار داشت که فعالیت این شورا پس از تصویب آیین نامه از سوی معاون فرهنگی وزارت ارشاد و متعاقب آن با تائید و امضای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز به کار کرد.

   

  به گزارش خبرنگار چاپ و نشر آنلاین، علی اکبر ابراهیمی دبیر شورای راهبری صنعت چاپ کشور در رابطه با فعالیت این شورا اظهار داشت: آیین نامه شورای راهبری صنعت چاپ با برگزاری سلسله نشست هایی با حضور صاحب نظران تبیین شد و به تائید معاون فرهنگی وزارت ارشاد و متعاقب آن به تائید و امضای شخص وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رسید که پس از ابلاغ آن شورای راهبری آغاز به فعالیت کرد.

  وی در رابطه با دبیرخانه دائمی شورای سیاست گذاری صنعت چاپ اظهار داشت: این دبیرخانه از ابتدای سال 1401 تشکیل شد که وظیفه آن پیگیری مصوبات ابلاغ شده در حوزه چاپ همچنین هماهنگی موضوعات و مسائل اجرایی است.

  دبیر شورای راهبری صنعت چاپ تصریح کرد: باتوجه به جایگاه و شأن صنعت چاپ این دبیرخانه نیاز به نیروهای متخصص در کارگروها و کمیته های تخصصی دارد که از ظرفیت این افراد به تناسب دانش و تخصصی که دارند برای حضور در کارگروه های دبیرخانه بهره خواهیم برد تا به این شکل بتوانیم گام هایی بلند برای گسترش صنعت چاپ کشور برداریم. دبیرخانه شورای راهبری صنعت چاپ همانند دبیرخانه جشنواره صنعت چاپ که سال گذشته ایجاد شد، دائمی خواهد بود.

  ابراهیمی در رابطه با اعضای شورای راهبری صنعت چاپ اظهار داشت: طبق آیین نامه مدیرکل فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رئیس و مدیرکل دفتر چاپ و نشر این وزارتخانه نیز دبیر شورای راهبری صنعت چاپ هستند که بر این اساس بنده به عنوان دبیر و یاسر احمدوند نیر به عنوان رئیس این شورا به فعالیت می پردازیم.

  وی در رابطه با انتخاب اعضای این شورا گفت: اعضای شورای راهبری صنعت چاپ کشور متشکل از اندیشمندان، متخصصان، فعالان فرهنگی و مدیران چاپ کشور هستند. همچنین با این نگاه که شورای راهبری صنعت چاپ یک شورای ملی است، تصمیم بر این گرفته شد که اعضای آن از نقاط مختلف کشور انتخاب شوند.

  به گفته دبیر شورای راهبری صنعت چاپ کشور حامد سهرابی، مدیرکل دفتر حقوقی و مالکیت فکری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه مسائل حقوقی با این شورا همکاری خواهد داشت. وی در معرفی دیگر اعضای شورا افزود: ما در این شورا در خدمت کیوان کاشفی رئیس اتحادیه چاپخانه داران کرمانشاه و عضو اتاق بازرگانی کشور، محمدعلی انصاری‌پور رئیس اتحادیه چاپخانه داران اصفهان و دبیر اتاق اصناف، علی مغانی رئیس چاپخانه داران خراسان و از پیشکسوتان صنعت چاپ کشور، احمد ابوالحسنی رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران هستیم.

  ابراهیمی ادامه داد: یکی دیگر از سیاست های شورای راهبری صنعت چاپ در حوزه انتخاب اعضا، لحاظ کردن توازن سنی است. بر همین اساس تصمیم گرفتیم که از حضور یک جوان و سرمایه گذار موفق صنعت چاپ یعنی هومن محمدی که نایب رئیس اتحادیه صادرکنندگان و عضو هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه داران تهران در شورا استفاده کنیم.

  دبیر شورای راهبری صنعت چاپ خاطرنشان کرد: جلال ذکایی از فعالان صنفی چاپ، کارشناس حوزه چاپ دیجیتال که پیشینه مدیریت فرهنگ نیز در کارنامه خود دارند همچنین حمیدرضا طاهری آشتیانی استاد دانشگاه و مدیرعامل یکی از مجموعه های بزرگ چاپی کشور که در حوزه تولید مواد اولیه و تولید و خدمات محصولات چاپی فعال هستند از دیگر اعضای این شورا هستند. 

  بیشتر بخوانید: انتصاب علی‌اکبر ابراهیمی به‌عنوان دبیر شورای راهبری صنعت چاپ

  وی محمد حسین رحیمی یگانه صاحب یکی دیگر از مجموعه های بزرگ چاپی کشور و از تحصیل کردگان حوزه چاپ که از اساتید و فعالان حوزه نشر و بسته بندی هستند را از دیگر اعضای شورای راهبری صنعت چاپ کشور معرفی کرد و گفت: امید است که شورا با حضور این بزرگان بتواند به رسالت خود که همان خدمت به صنعت چاپ کشور است، دست یابد.

  مطلب قبلینقل و انتقال پول بین ایران و روسیه در شرایط تحریم
  مطلب بعدیتشکیل انجمن سراسری صنعت چاپ مغایر قانون است

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  شانزده − هفت =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.