تشکیل انجمن سراسری صنعت چاپ مغایر قانون است

  0
  115
  انجمن سراسری صنعت چاپ

  واکنش رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ نسبت به تشکیل انجمن سراسری صنعت چاپ در کشور 

  بابک عابدین رئیس اتحادیه صادرکنندگان چاپ که فعالیت های رسمی در اتاق بازرگانی ایران و تهران نیز به عهده دارد نسبت به خبر تشکیل انجمن سراسری صنعت چاپ در کشور واکنش نشان داد و آن را مغایر قوانین صنفی کشور دانست.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ بابک عابدین عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی ایران، نایب‌ رئیس کمیسیون بهبود مستمر کسب و کار اتاق بازرگانی تهران و رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران نسبت به خبر تشکیل انجمن سراسری صنعت چاپ در کشور واکنش نشان داد و آن را مغایر با قوانین صنفی کشور خواند. وی در این رابطه توضیح داد: با توجه به مفاد آیین نامه تشکل‌ های اقتصادی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و ماده ۵ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار و همچنین تبصره ۲ ماده ۴ قانون، تاسیس هرگونه تشکل موازی در مغایرت با قوانین مطروحه است.

  وی خاطرنشان کرد: تاسیس انجمن سراسری صنعت چاپ کشور، موازی اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران، فقط موجب مخدوش شدن شرایط فعالیت در صنعت چاپ خواهد شد و مغایر با اهداف بخش خصوصی کشور است.

  بیشتر بخوانید: ثبت قانونی تشکل سراسری چاپ کشور در دستور کار است

  عابدین تصریح کرد: ایجاد تشکل‌ های موازی موجب کاهش کارآمدی، اثرگذاری و قدرت مطالبه گری خواهد شد و مغایر با وظایف اتاق بر اساس قوانین حمایت و توانمندسازی تشکل ها است. مسلما اتاق بازرگانی صنایع و کشاورزی ایران که همواره قوانین موضوعه را رعایت کرده نیز در این رابطه هم اقدام به تأسیس تشکل موازی نخواهد کرد.

  مطلب قبلیشورای راهبری صنعت چاپ پس از تصویب آیین نامه آغاز به کار کرد
  مطلب بعدیهدف گذاری گروه صنایع کاغذ پارس هفت‌تپه برای تولید 70 هزار تن کاغذ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 × یک =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.