توسعه بازار صادراتی محصولات و خدمات چاپی با بهره مندی از توانمندی ها

  گفت و گو با احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه ‌داران تهران

  0
  56
  محصولات و خدمات چاپی

  رئیس اتحادیه چاپخانه ‌داران تهران معتقد است؛ باید تلاش کنیم تا بازار منطقه در حوزه محصولات و خدمات چاپی را در اختیار بگیریم و از توانمندی ‌های چاپ ایران برای توسعه بازارهای صادراتی بهره ببریم.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه ‌داران تهران با اشاره به برخی اهداف این اتحادیه در سال 1401، گفت: بیش از 65 درصد جریان صنعت چاپ در تهران قرار دارد؛ تلاش داریم در این تشکل صنفی فعالیت ‌ها و کارهایی را دنبال کنیم که برای همه فعالان صنعت چاپ در کشور ایجاد انگیزه کند. در این زمینه با قدم ‌هایی که در سال 1400 برداشتیم، امید داریم در سال جاری بتوانیم بخش عمده کارها و برنامه‌ها را عملیاتی کنیم و نشانه ‌های آن نیز دیده می‌شود.

  ابوالحسنی با اشاره به اهمیت مبحث آموزش برای فعالان صنعت چاپ، توضیح داد: در این زمینه اتحادیه طی ماه ‌های پایانی سال گذشته پای کار آمد و در تفاهم با مجموعه‌های مختلف توانستیم دوره ‌های آموزشی مختلفی پیش‌بینی کنیم که در سال 1401 این کارها ادامه خواهد داشت.

  وی  تاکید کرد: چاپ، صنعت بسیار بزرگی است؛ باید مطالبه‌گری خود را در میان صنف و سایر نهادها تقویت کنیم و جایگاه واقعی این صنعت را به مسئولان بخش‌های مختلف کشور بشناسانیم تا بتوانیم مزایا و امکانات بهتری برای صنف فراهم کنیم.

  بیشتر بخوانید: برگزاری کارگاه آموزشی ویژه مدیران چاپخانه های بزرگ

  محصولات و خدمات چاپیبرگزاری دوره های اپراتوری

  ابوالحسنی با بیان این‌که یکی از برنامه‌های جدی اتحادیه آموزش اپراتورها است، گفت: در این زمینه با شرکت هایدلبرگ یکی از معتبرترین کمپانی ‌های بین‌المللی در جهان تفاهم‌نامه همکاری امضا شده و قرار است که در سال جاری دوره ‌های آموزشی مشترک برای اپراتورها و مدیران چاپخانه‌ها برگزار کنیم.

  به گفته وی، یکی دیگر از برنامه‌های اتحادیه این است که کلاس‌های آنلاین با حضور مدرسان آلمانی و دانشکده‌های چاپ این کشور برگزار کنیم تا چاپخانه‌داران با جدیدترین دستاوردها و فناوری‌های این حوزه نیز آشنا شوند.

  محصولات و خدمات چاپیتاکید بر توسعه صادرات محصولات و خدمات چاپی

  ابوالحسنی در ادامه بر لزوم توسعه صادرات محصولات چاپی بر کشور تاکید کرد و گفت: در این زمینه باید تلاش کنیم تا بازار محصولات و خدمات چاپی منطقه را در اختیار بگیریم و از توانمندی‌های چاپ ایران برای توسعه بازارهای صادراتی بهره ببریم.

  وی همچنین به دیدار با معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در روزهای پایانی سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: در این دیدار بر لزوم خروج ماشین‌های قدیمی از ایران و ایجاد زمینه واردات ماشین‌های مدل جدید تاکید شد و خواستار ایجاد تسهیلات مالی و اعتباری برای تامین و تهیه ماشین‌های جدید داشتیم.

  ابوالحسنی افزود: در این دیدار معاون فرهنگی قول مساعد داد قرار بر این شده همه امتیازاتی که وزیر صمت برای کمک به صنایع می‌گیرد، عین همان را وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای کمک به صنعت چاپ بگیرد که اگر این کار انجام شود گام بزرگی برای صنعت چاپ به شمار می‌آید.

  وی درباره اصلاح آئین‌نامه‌ها گفت: خیلی از دستورالعمل‌ها اکنون قدیمی شده‌اند و نیاز به اصلاح و بازنگری دارند و در این زمینه معاون فرهنگی قول داد این مساله در شورای سیاستگذاری صنعت چاپ که از امسال تشکیل می‌شود حتما بررسی شود.محصولات و خدمات چاپی

  مطلب قبلیبرگزاری اولین رویداد میدانی «چاپ دستی» در ایام نوروز
  مطلب بعدیسرمایه گذاری 200 میلیاردی و افتتاح کارخانه کاغذ از سنگ الیگودرز

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  16 − 2 =