رئیس اتحادیه چاپخانه داران با مدیرکل دفتر سلولزی دیدار کرد

  0
  69
  رئیس اتحادیه چاپخانه داران

  بیان دغدغه ‌ها و مشکلات صنعت چاپ از سوی رئیس اتحادیه چاپخانه داران

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران با اشاره به دیدار با مدیرکل دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت ‌افزار وزارت صمت از تجمیع مشکلات و دغدغه‌های فعالان این صنف در حوزه واردات و صادرات و ارائه آن به صورت مکتوب به وزارت صمت خبر داد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه چاپخانه داران با اشاره به دیدار با مونا ابرو فراخ، مدیر کل دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: روز گذشته (شنبه 21 اسفند) با حضور در وزارت صمت با مدیرکل دفتر صنایع سلولزی دیدار داشتیم و درباره موضوعات و مباحث کلان حوزه چاپ همچنین مشکلات و دغدغه‌های فعالان این حوزه گفت‌ و گو کردیم.

  وی افزود: اکنون صنعت چاپ در وزارت فرهنگ و ارشاد و اسلامی و وزارت صمت به یک دغدغه تبدیل شده است و اکنون بسیاری از مدیران و تصمیم‌گیران این حوزه درباره مسائل و مشکلات این حوزه حساس شده‌اند.

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران با بیان اینکه مدیریت جدید دفتر صنایع سلولزی نسبت به صنعت چاپ آگاهی و اطلاعات بسیار خوبی دارد، عنوان کرد: وی در سخنان خود بر این موضوع تاکید کرد که چاپ نقش بسیار مهمی در تولید دارد و ما در حوزه واردات و صادرات کالاهای مختلف به یک صنعت قوی و کاربردی نیاز داریم.

  رئیس اتحادیه چاپخانه دارانوی تاکید کرد: در این زمینه قرار است مشکلات واردات ماشین‌آلات، صادرات کالاهای چاپی و بخش مالیات در تعامل و گفت‌‌ و گو با اهالی صنف گردآوری شده و به صورت مکتوب برای بررسی به وزارت صمت ارسال شود.

  ابوالحسنی با اشاره به اینکه قرار است راهکارهای حل و رفع مشکلات نیز از سوی صنف و اتحادیه ارائه شود، گفت: ما نباید فقط بگوییم که این سری مشکلات وجود دارد؛ بلکه باید راهکارهای پیشنهادی را نیز بیان کنیم تا با توجه به شرایط کشور و امکانات قانونی مرتفع شود.

  بیشتر بخوانید: مدیر کل دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار وزارت صمت منصوب شد

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران یادآور شد: در این زمینه مدیرکل دفتر سلولزی در سخنان خود بر لزوم حمایت از تولید در بخش‌ های مختلف بخصوص در صنعت چاپ تاکید کرد و گفت که قرار است ظرفیت و توان واحدهای صنفی بررسی شود و سپس درباره ممنوعیت واردات و مباحثی از این قبیل اقدام شود.

  به گفته رئیس اتحادیه چاپخانه داران، در نخستین روزهای کاری سال 1401 نشست‌هایی با حضور پیشکسوتان و فعالان این حوزه برگزار خواهیم کرد و درباره دغدغه‌ ها و مشکلات آن‌ها به عنوان تولید کننده بحث و تبادل نظر خواهیم داشت تا نتایج آن را به وزارت صمت ارسال کنیم.

  مطلب قبلیبازگشت شکوه به صنعت چاپ چهارمحال و بختیاری
  مطلب بعدیداوود ابراهیمی؛ بهیار چاپ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هفده + 9 =