صنعت چاپ و بسته بندی نیازمند سرمایه گذاری کلان

  0
  56
  صنعت چاپ تبریز چاپ و بسته بندی

  رئیس اتحادیه صنف چاپخانه داران و صنوف تبریز گفت: با وجود توسعه کمی صنعت چاپ در استان ولی برای توسعه کیفی و ایجاد مجتمع های بزرگ چاپ و بسته بندی نیازمند سرمایه گذاری کلان هستیم.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از نصر، مسعود بحریه رئیس اتحادیه صنف چاپخانه داران و صنوف تبریز در شانزدهمین جشنواره صنعت چاپ تبریز گفت: هر تولیدی برای رسیدن به ارزش افزوده لایق آن محصول و استانداردهای درخواستی مشتریان، علاوه بر کیفیت نیاز مبرمی به چاپ و بسته بندی مناسب دارد. چاپ و بسته بندی جزو ملزومات اساسی هر تولید و تجارت محسوب می شود.

  وی ادامه داد: تبریز یکی از برندهای تولید و تجارت کشور بوده است و نیازهای چاپی و بسته بندی این واحدها در دهه های گذشته اغلب از تهران و کشور ترکیه تامین می شد که با همت تلاشگران این عرصه و پشتیبانی مسئولان استان سرمایه گذاری های خوبی در زمینه پیش از چاپ، چاپ و پس از چاپ صورت گرفته است.

  وی گفت: تلاشگران این عرصه با تمام محدودیت ها و تحریم های نا عادلانه تحمیلی توانسته اند نیاز های چاپی استان را جوابگو باشند و حتی توفیقاتی نیز در زمینه صادرات چه به صورت محصولات چاپی و چه به شکل چاپ و بسته بندی محصولات صادراتی به کشور های همسایه را داشته اند.

  رئیس اتحادیه صنف چاپخانه داران و صنوف تبریز ادامه داد: تعداد چاپخانه های موجود در استان از نظر کمی با حمایت های تسهیلاتی و بروز رسانی می تواند جوابگوی نیاز های چاپی استان باشند ولی سرمایه گذاری در مجتمع های چاپ، بسته بندی های صنعتی و تکنولوژی جهت بسته بندی های پرتیراژ و کلان کشور و رقابت با رقبای خارجی در امر صادرات غیرنفتی امری  نیست که از آن غفلت شود و باید منابع آن در بودجه های سنواتی و برنامه های کلان کشور لحاظ شوند.

  وی در ادامه با اشاره به برخی از خواسته های فعالان صنعت چاپ و بسته بندی استان اظهار داشت: استفاده از نظرات و پیشنهادات و انتقادات سازنده تشکل ها و انتقال آن به مسئولان بالا دستی، روان سازی و شفافیت مقررات و آیین نامه ها و حذف دستورالعمل ها دست و پا گیر جهت رونق کسب و کار ها، اصلاح قوانین ضد تولید و تورم زا و بستر سازی جهت رونق کسب و کار ها، توجه به آموزش و امور کاربردی و مورد نیاز صنعت تولید و حضور نمایندگانی از تشکل ها در جلسات تصمیم گیری از جمله این درخواست هاست.

  صنعت چاپ و بسته بندی

  مطلب قبلیبیست و نهمین نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته افتتاح شد
  مطلب بعدیمخالفت فعالان صنعت چاپ با عرضه کاغذ در بورس

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  17 − 8 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.