پیگیری مطالبات صنف چاپ از سوی کمیسیون فرهنگی مجلس

  0
  67
  پیگیری مطالبات صنف چاپ

  رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، پس از استماع سخنان رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران، دستور داد: کمیسیون فرهنگی مجلس برای پیگیری مطالبات صنف چاپ، جلسه ای را با حضور فعالان صنف چاپ و مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار کند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی در جلسه امروز (12 خرداد) رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران با حجت السلام مرتضی آقا تهرانی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس که در راستای پیگیری نامه ارسالی اتحادیه به رئیس مجلس شورای اسلامی صورت گرفت، قرار شد تا جلسه بعدی کمیسیون فرهنگی مجلس با محوریت مشکلات و پیگیری مطالبات صنف چاپ با حضور فعالان این صنعت و مقامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  برگزار شود.

  برپایه این گزارش، در نشست صمیمی رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران با رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، مطالباتی چون الحاق بخشی از اختیارات صنعت چاپ به اتحادیه چاپخانه داران تهران، اجرای بند ل ماده ۳۹ (معافیت مالیاتی برای چاپخانه هایی که به کار نشر کتاب مبادرت دارند) و استانی شدن اتحادیه چاپخانه داران مطرح و مورد پیگیری قرار گرفت.

  پیگیری مطالبات صنف چاپپیگیری مطالبات صنف چاپ با حضور فعالان صنفی

   در این جلسه، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس نیز پس از شنیدن سخنان ابوالحسنی،  دستور تشکیل جلسه ای در خصوص صنف چاپ را در کمیسیون فرهنگی مجلس داد و اظهار داشت: در صورتی که در جلسه وعده داده شده، فعالان صنف بتوانند اعضای کمیسیون را در خصوص مطالباتشان مجاب و متقاعد کنند، قطعا در همان جلسه، نامه هایی مبنی بر اقدام و اجرایی شدن خواسته ها و پیگیری مطالبات صنف چاپ،  مکتوب و تایید خواهد شد.

  گفتنی است در این جلسه که نزدیک به یک ساعت و نیم طول کشید از رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس  برای بازدید از چند چاپخانه و نشستی در محل اتحادیه چاپخانه داران تهران دعوت به عمل آمد که با موافقت وی روبرو شد.

  همچنین در جلسه امروز آقایان احمدابوالحسنی رئیس اتحادیه چاپخانه داران، تقی علیان مشاور اتحادیه و سعید حاجیلو عضو هیئت مدیره اتحادیه حضور داشتند.

  مطلب قبلیمزایا و معایب فناوری هوش مصنوعی در کسب و کار
  مطلب بعدیمقایسه آمار نشر کتاب طی دو ماه نخست 1400 با سال گذشته

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  نوزده + 6 =