شرکت تعاونی چاپخانه داران 1401 فعال تر از قبل

  یادداشت احمدرضا اعتماد مظاهری، مدیرعامل تعاونی چاپخانه ‌داران تهران

  0
  84
  شرکت تعاونی چاپخانه داران

  تامین و تهیه مواد اولیه برای اهالی صنعت چاپ از جمله مهمترین مولفه ‌های مربوط به تولید محصولات چاپی است که در این زمینه شرکت تعاونی چاپخانه داران همیشه نقش موثر ایفا کرده و در آینده نیز باید با رویکردی فعال‌ تر نسبت به بهبود و ارتقای آن تلاش کند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ همزمان با روزهای پایانی سال 1400،  احمدرضا اعتماد مظاهری، مدیرعامل تعاونی چاپخانه ‌داران تهران در یادداشتی نوشت: «شرکت تعاونی چاپخانه داران سال 1400 را با موفقیت به پایان رساند؛ در این سال نزدیک به 160 قلم کالا بین اعضاء توزیع شد و رقمی بیش از 10 میلیارد تومان فروش در حساب ‌های شرکت ثبت شد که این رقم فروش در تاریخ تعاونی بی‌سابقه بود.

  اهداف تعاونی در تنظیم بازار مواد اولیه و ملزومات در سال 1400 پیگیری شد و به همین واسطه در بسیاری موارد افزایش قیمت کالاهای مرتبط با چاپ متوقف شد. طی این سال شرکت تعاونی برای جبران کمبود نقدینگی ناشی از افزایش شدید نرخ ‌های ارز موفق شد اعتبار قابل توجهی از بانک عامل خود کسب کند تا وقفه شدیدی که در فعالیت‌های تعاونی طی سال‌های اخیر ایجاد شده بود تا حد زیادی جبران شود.

   

  برنامه های شرکت تعاونی چاپخانه داران در سال 1401

  در این میان اما برنامه هیات‌مدیره برای سال 1401 تدوین شده و چشم‌انداز روشنی برای تعاونی در سال آینده پیش‌بینی می‌شود. یکی از نقیصه‌های شرکت تعاونی در گذشته مسئله اطلاع‌رسانی، روابط عمومی و بازاریابی بود که در زمینه‌های مزبور تعاونی امکانات و مقدمات برای تجهیز سایت فعال و ایجاد روابط مستمر با اعضاء را فراهم آورده و قرار است در کنار آن نشریه داخلی برای چاپخانه‌داران تولید و به صورت ماهانه توزیع شود.

   گروه ‌ها و کانال ‌های تعاونی در فضای مجازی نیز با تلاش بیشتر در اطلاع‌ رسانی فعالیت خواهند کرد. اخذ نمایندگی ‌های خارجی و داخلی به ویژه در زمینه توزیع مرکب، ایزوپروپیل الکل  و سلفون حرارتی در سال 1401در دستور کار قرار خواهد گرفت و گردش مالی سال 1401 بیش از 2 برابر سال 1400 خواهد بود.

  تامین و تهیه مواد اولیه برای اهالی صنعت چاپ از جمله مهمترین مولفه ‌های مربوط به تولید محصولات چاپی است که در این زمینه شرکت تعاونی چاپخانه داران همیشه نقش موثر ایفا کرده و در آینده نیز باید با رویکردی فعال‌تر نسبت به بهبود و ارتقای آن تلاش کند.

  بیشتر بخوانید: بررسی عملکرد تعاونی چاپخانه داران تهران

  در این زمینه اما انتظار شرکت تعاونی از دولت حمایت و ایجاد سهولت در واردات و سپردن توزیع کالا به شرکت تعاونی چاپخانه‌ داران است که مهمترین اقدام در این زمینه مسئله توزیع کاغذ تحریر است. متاسفانه در سالیان گذشته شرکت تعاونی چاپخانه داران مورد یاری و حمایت متولی چاپ قرار نگرفته اما حضور مسئولان جدید که علاقه‌مندی و دلبستگی بیشتری به صنعت چاپ از خود نشان داده‌اند اعضای شرکت تعاونی را امیدوارتر از گذشته کرده است.

  مطلب قبلیشکور مقصودی؛ مقصود، چاپ
  مطلب بعدیبررسی وضعیت کاغذ در سالی که گذشت

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 × 3 =