توجه به نکات مثبت صنعت چاپ

  گفت و گو با داوود مهرعلیان، مدیر چاپخانه رامند نگین

  0
  111
  صنعت چاپ

  در خلال نشست کارگروه آسیب‌شناسی صنعت چاپ و راهکارهای برون‌رفت از مشکلات؛ چاپ و نشر آنلاین درباره وضعیت صنعت چاپ و عملکرد اتحادیه گفت و گویی اختصاصی با داوود مهرعلیان، مدیر چاپخانه رامند نگین از فعالان حوزه چاپ که در این نشست حضور داشت انجام داد؛ که در ادامه از نظر می‌گذرانید.

  داوود مهرعلیان یکی از فعالان حوزه چاپ است؛ وی که سال‌ها در صنایع گوناگون فعالیت داشته و سابقه‌ی طولانی در این حوزه نیز دارد وضعیت صنعت چاپ کشور را امیدوارکننده توصیف کرد و افزود: نمی‌توان گفت این صنعت رو به افول است و اصولاً این لغت مناسبی برای این صنعت نیست. فراز و فرودهایی وجود دارد اما با کمک خداوند و همکاری اعضای اتحادیه از مشکلات و چالش‌ها گذر خواهیم کرد.

  بیشتر بخوانید: حل مشکلات چاپخانه داران با همیاری و همدلی

  وی در ادامه اتحادیه چاپخانه داران تهران را خانه امن چاپخانه‌داران دانست و اظهار کرد: برای ارزیابی عملکرد اعضای اتحادیه در حال حاضر نمی‌توان هیچ نظری داد. اتحادیه کارش را تازه آغاز کرده است؛ ما برای لمس هر تغییری نیاز به زمان ‌داریم.

  مهر علیان بیان داشت: شما یک ساختمان را نیز در نظر بگیرید؛ ابتدا طرحش را پایه‌ریزی می‌کنند، اسکلت ساختمان را می‌زنند و مرحله‌به‌مرحله طی می‌شود تا ساخته‌وپرداخته شود. اتحادیه نیز برای ایجاد تغییر نیاز به زمان دارد و جناب ابوالحسنی به‌عنوان مدیر جدید اتحادیه تا به ‌حال کارهای مثبتی انجام دادند. ایشان روی انجام کار گروهی تأکید دارند و این جای امیدواری دارد؛ ایشان از سایر چاپخانه‌داران نیز برای همکاری و حضور در کار دعوت به عمل‌آورده‌اند و فرصت‌های خوبی در اختیار دوستان و همکاران این صنعت قرار دادند.

  صنعت چاپ؛ صنعتی درآمدزا و اشتغال زا

  این فعال حوزه چاپ اظهار داشت: بنده به‌عنوان کسی که سالیان زیادی در این صنعت مشغول به کار بودم و کار در صنایع دیگر را نیز تجربه کرده‌ام آینده‌ای این صنعت را روشن می‌بینم. بعضی از عزیزان را می‌بینم که مدام در حال غر زدن هستند؛ نکات مثبت و درآمدزایی این بخش را نادیده گرفته و تنها از مشکلات حرف می‌زنند؛ درصورتی‌که این حوزه همواره اشتغال‌زا و درآمدزا بوده و هست. به دلایل مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد صنعت چاپ نیز قطعاً دچار آسیب‌هایی می‌شود؛ اما نباید فراموش کرد که این آسیب‌ها قابل‌ درمان است و این مهم به همت همه‌ی ما انجام خواهد شد.

  مدیر چاپخانه رامند نگین افزود: بنده به‌عنوان عضوی از این خانواده تا آنجا که در توان داشته باشم کمک خواهم کردم. در مورد حل مشکلات چاپ با چند تن از نمایندگان مجلس صحبت‌هایی انجام داده‌شده که باید پیگیری‌های آن نیز انجام شود.

  وی در پایان با ابراز امیدواری درباره وضعیت صنعت چاپ کشور افزود: بهبود صنعت چاپ نیاز به همکاری همه عزیزان فعال این حوزه دارد، در این راه باید دست‌ به ‌دست یکدیگر داده و با دیدن نکات مثبت و روشن، به حل و گره‌گشایی مشکلات اقدام کنیم.

  مطلب قبلیراهکارهای حوزه روابط عمومی در تعامل با مشتری
  مطلب بعدیبازگشت به تعهدات برجام به شرط لغو کامل تحریم ها

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک × یک =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.