حل مشکلات مالیاتی صنعت چاپ در استان کرمانشاه

  گفت و گو با جواد خسروی، مدیر مجموعه چاپ سعدی

  0
  53
  صنعت چاپ در استان کرمانشاه

  دفاتر تبلیغاتی  بدون پرداخت مالیات‌های سنگین دارایی کار می‌کنند و این آسیب‌های فراوانی به چاپخانه‌هایی که در این بخش فعال هستند وارد می‌کند. این یکی از مهم ترین مشکلات صنعت چاپ در استان کرمانشاه است.

  جواد خسروی، مدیر مجموعه چاپ سعدی است. وی درباره وضعیت صنعت چاپ استان کرمانشاه به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: صنعت چاپ نه‌تنها در استان کرمانشاه بلکه در کل کشور چندان وضعیت مطلوبی ندارد.

  وی در ادامه افزود: این روزها ما برای تهیه مواد اولیه دچار مشکلات زیادی هستیم. قیمت‌ها به طرز محسوسی افزایش پیدا کرده است؛ از سوی دیگر عمده ادارات به دلیل ورود سیستم‌های جدید بسیاری از فاکتورها و قبض‌های کاغذی خود را حذف کرده‌اند، بخش زیادی از کارهای ما در این حوزه به دلیل وجود این موضوع از بین رفته است.

   

  بیشتر بخوانید:

  بی توجه دولت به خواسته فعالان صنعت چاپ

  مشکلات صنعت چاپ کرمانشاه و عدم حمایت مسئولان

   

  دفاتر خدماتی یکی از مشکلات صنعت چاپ در استان کرمانشاه

  خسروی یکی از مهم‌ترین مشکلات صنعت چاپ در استان کرمانشاه را دفاتر خدماتی دانست و بیان داشت: یک چاپخانه هزینه‌های بسیار زیادی دارد؛ یک جای مناسب برای راه‌اندازی کار چاپی به فضای وسیعی نیاز دارد که هزینه‌ی زیادی را طلب می‌کند، هزینه‌های جاری همچون آب، برق، حقوق و بیمه کارمندان نیز جدا؛ حالا در برابر آن‌ها یکسری دفاتر تبلیغاتی سفارش‌پذیر هستند که بدون پرداخت مالیات‌های سنگین دارایی کار می‌کنند و این آسیب‌های فراوانی به چاپخانه‌هایی که در این بخش فعال هستند وارد می‌کند.

  مدیر چاپ سعدی در پایان تصریح کرد: با توجه به مطالبی که عرض کردم نمی‌توانم چندان به آینده نامعلوم این بخش امیدوار باشم.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 × 4 =