نوسانات نرخ ارز حیات چاپخانه‌ها را به خطر انداخته است

  ولی الله باقر زاده مدیر چاپخانه آقای شهرکرد

  0
  60
  نوسانات نرخ ارز

  صنعت چاپ در کل کشور با مشکل روبرو است. مسئله برجام به یک معضل در اقتصاد ایران تبدیل شده است. صنعت چاپ از آن صنایعی است مواد اولیه‌اش به‌طور کامل از کشورهای دیگر وارد می‌شود و به همین دلیل با نوسانات نرخ ارز زندگی چاپخانه‌داران نیز بالا و پایین می‌شود.

  ولی الله باقر زاده مدیر چاپخانه آقای شهرکرد درباره وضعیت صنعت چاپ استان چهارمحال بختیاری به چاپ و نشر آنلاین گفت: وضعیت صنعت چاپ در استان چهارمحال بختیاری نسبتاً مطلوب است اما یکی از مهم‌ترین مشکلات ما هم‌جواری با استان بزرگ اصفهان است. چاپخانه‌های استان ما قدرت رقابت با چاپخانه‌های مجهز این استان را ندارد و از همین رو بسیاری از سفارش‌ها از استان خارج می‌شود.

  نوسانات نرخ ارزنوسانات نرخ ارز و مشکلات صنعت چاپ

  وی در ادامه اظهار داشت: صنعت چاپ در کل کشور با مشکل روبرو است. مسئله برجام به یک معضل در اقتصاد ایران تبدیل شده است. صنعت چاپ از آن صنایعی است مواد اولیه‌اش به‌طور کامل از کشورهای دیگر وارد می‌شود و به همین دلیل با نوسانات نرخ ارز زندگی چاپخانه‌داران نیز بالا و پایین می‌شود. برای مثال یک قیمت با توجه به هزینه‌های جاری به مشتری ارائه می‌دهیم و فردا زینک گران و نایاب می‌شود و ما مجبور هستیم به هر قیمتی که هست زینک را تهیه کنیم و چه‌بسا حتی متحمل ضرر نیز می‌شویم. مشکل برجام اگر حل شود ازنظر بنده می‌توان به آینده همه‌چیز در کشور امیدوار شد.نوسانات نرخ ارز

  باقرزاده بیان داشت: استان ما نیروهای متخصص با انگیزه دارد و اگر مسئولان بتوانند با در نظر گرفتن تسهیلات از این صنعت حمایت‌های لازم را به عمل بیاورند می‌توانیم به آینده امیدوار باشیم؛ با این‌همه بسیاری از چاپخانه‌های استان در سال گذشته مجبور شدند کارگاه‌هایشان را تعطیل کنند و این موضوعی است که اگر به همین منوال پیش برویم متأسفانه شاهد تکرار آن خواهیم بود.

  بیشتر بخوانید: رئیس اتحادیه چاپخانه داران با مدیرکل دفتر سلولزی دیدار کرد

  مطلب قبلیحوزه کاغذ چاپ و تحریر در دوران کرونا با کاهش تولید مواجه شد
  مطلب بعدیستاد اجرایی سی ‌و سومین نمایشگاه بین ‌المللی کتاب در مصلی مستقر شد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  1 × 5 =