حضور مدیر کل دفتر چاپ و نشر در نمایشگاه چاپ و بسته بندی دبی

  0
  95
  علی اکبر ابراهیمی خودکفایی تولید کاغذ در کشور

  مدیر کل دفتر چاپ در همایش نوآوری های بسته بندی حضور می یابد 

  مدیر کل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای بازدید از نمایشگاه چاپ و بسته بندی دبی به کشور امارات متحده عربی سفر کرد. این نمایشگاه سوم تا پنجم خرداد 1401 در شهر دبی برگزار خواهد شد.

  مدیر کل دفتر چاپ

  به گزارش خبرنگار چاپ و نشر آنلاین در جریان سفر علی اکبر ابراهیمی مدیر کل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هیئتی متشکل از رئیس کارگروه ارزیابی توسعه چاپ و دو نفر از کارشناسان و مسئولان استان مرکزی و استان البرز وی را همراهی خواهند کرد.

  مدیر کل دفتر چاپ و نشر وزارت ارشاد در رابطه با هدف این هیئت برای بازدید از این نمایشگاه اظهار داشت: نمایشگاه چاپ و بسته بندی دبی یکی از مهم ترین رویدادی ها تجاری در منطقه است. ما با توجه به حضور شرکت های بزرگ حوزه ساخت ماشین آلات و مواد اولیه در این نمایشگاه  با هدف رصد بازارهای جهانی، فناوری‌های نوین و دستاوردهای صنعت چاپ از این نمایشگاه بازدید می کنیم.

  ابراهیمی با اشاره به برگزاری همایش نوآوری های بسته بندی به همت اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی ایران یک روز پیش از آغاز نمایشگاه دبی گفت: یکی از مهم ترین برنامه های سفر ما به دبی حضور در این همایش است. 

  مدیر کل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با دیگر برنامه هایی که در جریان بازدید از نمایشگاه چاپ و بسته بندی دبی دنبال خواهند کرد، بیان داشت: مهم ترین هدف ما بازدید از غرفه های مختلف، آشنایی با جدیدترین فناوری ها و دستاوردهای حوزه صنعت چاپ، ارزیابی بازار منطقه و تبادل نظر با متخصصان چاپ، شرکت ها و موسساتی است که از سایر نقاط جهان به این نمایشگاه آمده اند اما در این میان گفت و گو با مسئولان برگزار کننده نمایشگاه به منظور معرفی صنعت چاپ ایران نیز در دستور کار ما قرار دارد. مدیر کل دفتر چاپ

  وی تصریح کرد: پاویون ایران که با همت اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته بندی ایران در این نمایشگاه حضور دارد متشکل از 12 شرکت است که بازدید از این غرفه ها و صحبت با غرفه گزاران ایرانی نیز از دیگر برنامه هایی است که در جریان این بازدید آن را دنبال خواهیم کرد.

  مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت ارشاد بیان داشت: نمایشگاه چاپ و بسته بندی دبی محلی برای انتقال تجربه و دانش است. با توجه به این رویکرد، حضور و بازدید از این رویداد مهم می تواند عاملی مهم برای انتقال شرایط روز صنعت چاپ جهان به ویژه منطقه به کشور به منظور جذب سرمایه گذاری در زمینه های مغفول مانده باشد.

  بیشتر بخوانید: برگزاری همایش نوآوری های بسته بندی به همت اتحادیه صادرکنندگان

  مدیر کل دفتر چاپابراهیمی در ادامه با اشاره به اینکه حوزه فرهنگی و تجاری از موضوعاتی است که دفتر چاپ و نشر همواره آن را پیگیری می کند، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه دیپلماسی فرهنگی و حمایت از فعالان صنعت چاپ برنامه های مختلفی دارد که یکی از آن ها تهسیل شرایط برای حضور در نمایشگاه های بین المللی به ویژه نمایشگاه هایی است که در منطقه برگزار می شود.

  مدیر کل دفتر چاپ و نشر وزارت ارشاد تصریح کرد: حضور در چنین رویدادهایی جدای از آشنایی با آخرین تکنولوژی و پیشرفت های چاپ می تواند در معرفی توانمندی های ایران و در نتیجه گسترش بازار و جذب سرمایه موثر باشد و در واقع تاثیرات مثبتی در رونق و توسعه کسب و کار در کشور خواهد داشت.

  وی خاطرنشان کرد: وزارت ارشاد برای حضور ایران در نمایشگاه های مختلف بین المللی برنامه های مختلفی دارد و ما نیز در دفتر چاپ در این زمینه کوتاهی نمی کنیم تا به این شکل زمینه توسعه صنعت چاپ در کشور بیش از پیش فراهم شود.  

   

  مطلب قبلیبرگزاری نمایشگاه ایران آگروفود در ماه جاری
  مطلب بعدی20 هزار تن کاغذ در شرکت چوب و کاغذ مازندران تولید شد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  14 − هشت =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.