مزایای حضور صنعت نشر و چاپ و بسته بندی در اکسپوی دبی

  گفت و گو با بابک عابدین، رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ

  0
  108
  انجمن سراسری صنعت چاپ

  رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ از عدم اختصاص فضا برای نمایش دستاوردهای صنعت نشر و چاپ و بسته بندی در اکسپوی دبی انتقاد کرد و گفت: غرفه ایران حالت رستوران‌ های سنتی را به خود گرفته است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تسنیم؛ بابک عابدین، رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ، با انتقاد از عدم حضور صنایع و توانمندی‌ های ایران در صنعت نشر و چاپ و بسته بندی در اکسپوی دبی گفت: حضور صنعت نشر و چاپ و بسته بندی در اکسپوی دبی به لحاظ اینکه مسافت چندانی هم با ایران ندارد،‌ می‌ تواند بسیار مفید باشد و آورده ‌های بسیاری برای این صنایع داشته باشد. این درست است که حضور ما به عنوان بازدید‌کننده مزایایی به همراه دارد،‌ اما حضور فیزیکی این صنایع و نمایش دست ‌آوردها می ‌تواند بسیار مفید فایده باشد.

   وی ادامه داد:‌ ما پیش از این در تعامل با وزارت ارشاد دولت دوازدهم،‌ این موضوع را مطرح کردیم و وزارتخانه نیز با این موضوع موافق بود،‌ طرح پیشنهادی نیز ارائه کردیم که وزیر فرهنگ و ارشاد سابق آن را ملاحظه کرد،‌ اما مشخص نشد که چرا اجرایی نشد.

  صنعت نشر و چاپ و بسته بندی در اکسپوی دبیمعرفی صنعت نشر و چاپ و بسته بندی در اکسپوی دبی

  عابدین با انتقاد از شرایط فعلی غرفه ایران در اکسپوی دبی گفت: اکنون غرفه ایران حالت رستوران‌ های سنتی را دارد،‌ درست است که باید فرهنگ و گردگشری کشور را معرفی کرد،‌ اما معرفی صنایع و دستاوردها نیز منافاتی با این موضوع ندارد. صنعت نشر و چاپ و بسته بندی در اکسپوی دبی

  وی با اشاره به هزینه ‌های میلیاردی اجاره غرفه در اکسپوی دبی افزود:‌ اختصاص فضاهایی برای معرفی دستاوردهای ایران در صنایع مختلف من‌جمله چاپ و نشر و بسته‌بندی در غرفه ایران می ‌تواند یاریگر تولید داخلی و گشودن دریچه ‌های جدید برای صادرات باشد. برای نمونه یک فضای کوچک برای مدت محدودی رایگان به صنعت نشر‌ اختصاص پیدا می کرد و دستاوردهای ناشران به نمایش گذاشته می‌شد،‌ بعد از آن نوبت صنعت چاپ و بسته ‌بندی می‌ شد و … در وضعیت فعلی با هزینه ‌های چند صد میلیونی اجاره فضا در غرفه ایران و چند میلیاردی اجاره فضا در نمایشگاه صنایع کوچک امکان حضور ندارند.

  بیشتر بخوانید: اکسپوی دبی 2020 و چشم ‌اندازی از صنعت چاپ کشور

  صنعت نشر و چاپ و بسته بندی در اکسپوی دبیعابدین در پاسخ به اینکه کشورهای دیگر نیز از دستاوردهای صنعتی خود در این اکسپو استفاده کرده ‌اند یا خیر؟ گفت:  بله،‌ استفاده شده است،‌ اگر هم استفاده نشده باشد،‌ ایرادی ندارد،‌ کار خوب باید اشاعه داده شود.

  اکسپو رویدادی است که هر پنج سال یک ‌بار و هر بار در کشوری متفاوت برگزار می‌ شود. اهمیت این نمایشگاه و پیامدها و برآیندهای آن برای کشورهای جهان آن چنان ارزشمند است که امروزه اکسپوها سومین رویداد مهم دنیا پس از مسابقات جام جهانی فوتبال و بازی های المپیک بوده و نام المپیک فرهنگ ملل را برای آن برگزیده ‌اند. اکسپوی 2020 که به علت شیوع ویروس کرونا در سال 2021  در دبی از 9 مهر ماه آغاز به کار کرد و تا 31 فروردین 1401 به فعالیت خود ادامه می ‌دهد.

  این نمایشگاه محلی است برای نمایش گذشته، اکنون و آینده کشورها که در آن دستاوردهای اجتماعی، اقتصادی، علمی و پیشینه فرهنگی و دورنمای توسعه کشورها به نمایش گذاشته می‌ شود.صنعت نشر و چاپ و بسته بندی در اکسپوی دبی

  مطلب قبلیچاپ؛ پیش از گوتنبرگ
  مطلب بعدیسرمایه گذاری صاحبان برند در بسته بندی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  9 − یک =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.