مزایای حضور صنعت نشر و چاپ و بسته بندی در اکسپوی دبی

  گفت و گو با بابک عابدین، رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ

  0
  73
  صنعت نشر و چاپ و بسته بندی در اکسپوی دبی

  رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ از عدم اختصاص فضا برای نمایش دستاوردهای صنعت نشر و چاپ و بسته بندی در اکسپوی دبی انتقاد کرد و گفت: غرفه ایران حالت رستوران‌ های سنتی را به خود گرفته است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تسنیم؛ بابک عابدین، رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ، با انتقاد از عدم حضور صنایع و توانمندی‌ های ایران در صنعت نشر و چاپ و بسته بندی در اکسپوی دبی گفت: حضور صنعت نشر و چاپ و بسته بندی در اکسپوی دبی به لحاظ اینکه مسافت چندانی هم با ایران ندارد،‌ می‌ تواند بسیار مفید باشد و آورده ‌های بسیاری برای این صنایع داشته باشد. این درست است که حضور ما به عنوان بازدید‌کننده مزایایی به همراه دارد،‌ اما حضور فیزیکی این صنایع و نمایش دست ‌آوردها می ‌تواند بسیار مفید فایده باشد.

   وی ادامه داد:‌ ما پیش از این در تعامل با وزارت ارشاد دولت دوازدهم،‌ این موضوع را مطرح کردیم و وزارتخانه نیز با این موضوع موافق بود،‌ طرح پیشنهادی نیز ارائه کردیم که وزیر فرهنگ و ارشاد سابق آن را ملاحظه کرد،‌ اما مشخص نشد که چرا اجرایی نشد.

  صنعت نشر و چاپ و بسته بندی در اکسپوی دبیمعرفی صنعت نشر و چاپ و بسته بندی در اکسپوی دبی

  عابدین با انتقاد از شرایط فعلی غرفه ایران در اکسپوی دبی گفت: اکنون غرفه ایران حالت رستوران‌ های سنتی را دارد،‌ درست است که باید فرهنگ و گردگشری کشور را معرفی کرد،‌ اما معرفی صنایع و دستاوردها نیز منافاتی با این موضوع ندارد. صنعت نشر و چاپ و بسته بندی در اکسپوی دبی

  وی با اشاره به هزینه ‌های میلیاردی اجاره غرفه در اکسپوی دبی افزود:‌ اختصاص فضاهایی برای معرفی دستاوردهای ایران در صنایع مختلف من‌جمله چاپ و نشر و بسته‌بندی در غرفه ایران می ‌تواند یاریگر تولید داخلی و گشودن دریچه ‌های جدید برای صادرات باشد. برای نمونه یک فضای کوچک برای مدت محدودی رایگان به صنعت نشر‌ اختصاص پیدا می کرد و دستاوردهای ناشران به نمایش گذاشته می‌شد،‌ بعد از آن نوبت صنعت چاپ و بسته ‌بندی می‌ شد و … در وضعیت فعلی با هزینه ‌های چند صد میلیونی اجاره فضا در غرفه ایران و چند میلیاردی اجاره فضا در نمایشگاه صنایع کوچک امکان حضور ندارند.

  بیشتر بخوانید: اکسپوی دبی 2020 و چشم ‌اندازی از صنعت چاپ کشور

  صنعت نشر و چاپ و بسته بندی در اکسپوی دبیعابدین در پاسخ به اینکه کشورهای دیگر نیز از دستاوردهای صنعتی خود در این اکسپو استفاده کرده ‌اند یا خیر؟ گفت:  بله،‌ استفاده شده است،‌ اگر هم استفاده نشده باشد،‌ ایرادی ندارد،‌ کار خوب باید اشاعه داده شود.

  اکسپو رویدادی است که هر پنج سال یک ‌بار و هر بار در کشوری متفاوت برگزار می‌ شود. اهمیت این نمایشگاه و پیامدها و برآیندهای آن برای کشورهای جهان آن چنان ارزشمند است که امروزه اکسپوها سومین رویداد مهم دنیا پس از مسابقات جام جهانی فوتبال و بازی های المپیک بوده و نام المپیک فرهنگ ملل را برای آن برگزیده ‌اند. اکسپوی 2020 که به علت شیوع ویروس کرونا در سال 2021  در دبی از 9 مهر ماه آغاز به کار کرد و تا 31 فروردین 1401 به فعالیت خود ادامه می ‌دهد.

  این نمایشگاه محلی است برای نمایش گذشته، اکنون و آینده کشورها که در آن دستاوردهای اجتماعی، اقتصادی، علمی و پیشینه فرهنگی و دورنمای توسعه کشورها به نمایش گذاشته می‌ شود.صنعت نشر و چاپ و بسته بندی در اکسپوی دبی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  16 − سیزده =