دوره های آموزشی تک پودمانی در حوزه چاپ برگزار می شود

  گفت و گو با بابک عابدین،‌ رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ

  0
  68
  انجمن سراسری صنعت چاپ

  بابک عابدین از برگزاری دوره های آموزشی تک پودمانی در حوزه چاپ با همکاری دانشگاه علمی و کاربردی خبر داد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ بابک عابدین،‌ رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ با اشاره به برنامه ‌های آموزشی این اتحادیه با هدف توسعه آموزش در صنعت چاپ، گفت: با دانشگاه علمی و کاربردی مذاکراتی داشتیم تا دوره‌های آموزشی با موضوع چاپ و زیرشاخه ‌های آن به صورت مشترک با اهدای گواهینامه برگزار کنیم.

   وی افزود: این دوره های آموزشی تک پودمانی در حوزه چاپ و بسته‌بندی خواهند بود و به صورت مشترک با همکاری دانشگاه علمی و کاربردی برگزار خواهند شد.

   عابدین با بیان اینکه آموزش در حوزه افزایش صادرات، امور بازرگانی و افزایش توان تولیدات از دیگر موضوعاتی است که در این دوره های آموزشی تک پودمانی در حوزه چاپ به آن پرداخته می‌ شود، عنوان کرد: این اقدام با هدف اتصال صنعت به دانشگاه انجام می‌ شود و یک سری دوره‌ های کاربردی تک پودمانی در زمینه فنی و تجاری صنعت چاپ برای آن پیش‌بینی شده است.

   

  رفع مشکلات با برگزاری دوره های آموزشی تک پودمانی در حوزه چاپ

   وی تاکید کرد: یکی از مشکلات و دغدغه‌ های جدی اهالی چاپ طی سالیان مختلف بحث آموزش بوده است و با توجه به اینکه صنعت چاپ معمولا به صورت تجربی و استاد – شاگردی به بدنه منتقل شده، ضروری است که به موضوع آموزش دقت شود.

   عابدین با بیان اینکه یکی از چالش‌ های جدی صنعت چاپ، تربیت نیروی ماهر برای چاپخانه‌ ها است، توضیح داد: نیروهای ماهر فنی یا نیروهای ماهر کادر اداری یکی از دغدغه‌ های چاپخانه‌ داران بوده است، هر چند طی سال‌ های اخیرافراد تحصیل کرده در حوزه چاپ توسط دانشگاه‌ ها تربیت شده‌ اند.

   وی با اشاره به اینکه ضرورت دارد افراد فنی به صورت مستمر به بازار کار و بازار اقتصاد صنعت چاپ تزریق شوند، گفت: ما در هیئت مدیره، اتاق فکر و کمیسیون آموزش اتحادیه همواره دغدغه برگزاری دوره‌ هایی را داشتیم که هم به صنف انگیزه بدهیم و هم اینکه با توجه به شرایط کرونایی دانش فنی و اداری را به مخاطبان یا بدنه صنعت چاپ منتقل کنیم.

   به گفته عابدین، سایر تشکل‌ های صنعت چاپ نیز همواره دغدغه آموزش دارند، باید بدانیم که هر چه بیشتر در حوزه آموزش سرمایه‌گذاری شود برای کل صنایع چاپ و بسته‌بندی کشور و افزایش کمی و کیفی تولیدات آن موثر خواهد بود.

  مطلب قبلیبرگزاری دوازدهمین دوره جشنواره صنعت چاپ استان لرستان
  مطلب بعدیتولید رول کاغذ حرارتی نیازمند تخصیص جدی ارز

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  18 + نوزده =