تاکید نماینده ولی فقیه بر ارتقا صنعت چاپ استان آذربایجان شرقی

  0
  69
  نماینده ولی فقیه

  نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در دیدار اعضای هیات مدیره انجمن ناشران کتاب استان بر ضرورت حمایت از ناشران و رفع مشکلات و موانع موجود بر سر راه صنعت چاپ استان آذربایجان شرقی و نشر کتاب آن تاکید کرد.

  دیدار نماینده ولی فقیه با اعضای هیات مدیره انجمن ناشران کتاب آذربایجانش شرقی

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روباط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی، حجت الاسلام دکتر آل هاشم نماینده ولی فقیه، در دیدار اعضای هیات مدیره انجمن ناشران کتاب استان با اعلام این مطلب افزود: بیش از 200 ناشر کتاب در سطح استان مشغول فعالیت و ارایه خدمات فرهنگی هستند و با وجود حجم بالایی از مشکلات در این حوزه، فعالیت و خدمات فرهنگی این قشر تعطیل نیست.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت حمایت های عملی و موثر از ناشران کتاب استان افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تلاش و همت مضاعفی در راستای حمایت، ارتقا و حل مشکلات صنعت چاپ و نشر کتاب استان داشته است.

  نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرسوده بودن بخش قابل توجهی از ماشین آلات حوزه چاپ و نشر استان خاطرنشان کرد: فرسودگی صنعت چاپ استان و استفاده از تکنولوژی های قدیمی از مهم ترین چالش های فراروی صنعت چاپ استان به شمار می رود که باید نسبت به بهبود و ارتقاء آن توجه جدی صورت گیرد.

  وی در خاتمه با تاکید بر ناکافی بودن حمایت های دولتی از فعالان صنعت چاپ و نشر که در ایام کرونایی دچار آسیب و زیان شده اند، خواستار توجه و بازنگری دولت در این حوزه شد.

  بیشتر بخوانید: دومین جلسه هم اندیشی اتحادیه چاپخانه داران برگزار شد

  سیدقاسم ناظمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این نشست به بیان برخی مشکلات فراروی صنعت چاپ در استان اشاره و همچنین بر لزوم حمایت از این صنعت تاثیرگذار تاکید کرد.

  در این دیدار و پیش از سخنان نماینده ولی فقیه در استان، هادی ابراهیمی سنائی رئیس هیات مدیره انجمن ناشران کتاب آذربایجان شرقی طی سخنانی با قدردانی از حمایت های حجه الاسلام آل هاشم از فعالیت نهادها و تشکل های فرهنگی استان، خواستار تسریع عضویت این انجمن در شورای فرهنگ عمومی استان به عنوان یکی از ارکان پیش بینی شده فرهنگی در اساسنامه و ساز و کارهای قانونی این شورا شد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 × 2 =