گران شدن قیمت کاغذ کلاف سردر گم صنعت چاپ

  گفت و گو با حامد حامی مدیر چاپخانه ی حامی

  0
  84
  گران شدن قیمت کاغذ

  گران شدن قیمت کاغذ کار را برای کسانی که در این بخش فعال هستند سخت‌تر کرده است. سال گذشته بنده کاغذ را بندی 200 هزار تومان تهیه می‌کردم اما در حال حاضر مجبور هستم آن را به قیمت 600 هزار تومان خریداری کنم و این میزان جهش نامعقول و غیرمنطقی قیمت مواد اولیه برای ما مشکلات فراوانی ایجاد می‌کند و چرخ صنعت را از چرخش بازمی‌دارد.

  حامد حامی مدیر چاپخانه ی حامی، درباره‌ی وضعیت چاپ استان یزد به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین  گفت: استان یزد به لحاظ داشتن ماشین‌آلات و امکانات در وضعیت نسبتاً مناسبی به سر می‌برد اما نکته‌ای که اینجا وجود دارد عدم‌حمایت متولی چاپ یعنی وزارت ارشاد از این حوزه است.

  گران شدن قیمت کاغذوی در ادامه بیان داشت: بازار در حال حاضر در رکود به سر می‌برد و این تنها مربوط به استان یزد و صنعت چاپ نمی‌شود؛ اگر دولت‌مردان ما بتوانند سروسامانی به اوضاع سیاست خارجی بدهند مسلماً در وضعیت صنعت رونق چشمگیری حاصل خواهد شد. همان‌طور که اشاره کردم صنعت چاپ از حمایت‌های لازم برخوردار نیست. وزارت ارشاد به‌عنوان متولی این حوزه آن‌گونه که شایسته و بایسته این صنعت معظم است به آن التفات ندارد.

   

   

   

  بیشتر بخوانید:

  تبلیغات کاغذی انتخابات و زیان‌‌ های محیط زیستی و فرهنگی

  چالش کاهش تقاضای کاغذ در زمان انتخابات

  مطالبه تولیدکنندگان کاغذ از دولت آینده

   

  گران شدن قیمت کاغذ و خارج شدن کار از استان یزد

  مدیر مجموعه حامی اظهار کرد: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات ما این است که کارهای چاپی که مربوط به استان یزد است به خارج از منطقه فرستاده می‌شود و در شهرهایی مانند اصفهان و قم و تهران کار می‌شوند. وزارت ارشاد به‌عنوان متولی چاپ باید فکری به حال این مسئله کند و یک راهکار اجرایی برای این موضوع در نظر بگیرد.

  وی همچنین افزود:گران شدن قیمت کاغذ کار را برای کسانی که در این بخش فعال هستند سخت‌تر کرده است. سال گذشته بنده کاغذ را بندی 200 هزار تومان تهیه می‌کردم اما در حال حاضر مجبور هستم آن را به قیمت 600 هزار تومان خریداری کنم و این میزان جهش نامعقول و غیرمنطقی قیمت مواد اولیه برای ما مشکلات فراوانی ایجاد می‌کند و چرخ صنعت را از چرخش بازمی‌دارد. جا دارد مسئولین، به‌خصوص وزارت ارشاد به‌عنوان متولی این بخش، درزمینه‌ی حل مشکلات این‌چنینی  به ویژه حل مسئله  گران شدن قیمت کاغذ حمایت‌های لازم را از صنعت چاپ به عمل بیاورند.

  مطلب قبلیاهمیت صنعت کارتن سازی در تولید
  مطلب بعدیفرآیند قیمت گذاری کتاب های الکترونیک

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  15 − 12 =