فراخوان ایجاد شهرک صنفی صحافان مهر ماه از سوی اتحادیه اعلام می شود

  0
  32
  شهرک صنفی صحافان

  شهرک صنفی صحافان و چالش های پیش رو 

  رئیس اتحادیه صحافان با اشاره به وقفه های پیش آمده برای ایجاد شهرک صنفی صحافان اظهار داشت: پیش بینی می کنیم مهرماه ۱۴۰۱ فراخوان اتحادیه برای اعضا به منظور ایجاد شهرک صنفی صحافان آغاز شود. 

  شهرک صنفی صحافانبه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از پایگاه خبری اتاق اصناف تهران، جلیل غفاری رهبر رئیس اتحادیه صحافان تهران ماده ۱۸۶ قانون مالیات های مستقیم را از چالش های اتحادیه برشمرد و گفت: شرایط برای عضو گیری و قانونمند شدن افراد باید هر روز آسان تر شود؛ اما سازمان های متعامل با اصناف به جای تسهیل، مانع تراشی می کنند. ماده ۱۸۶ مانعی بزرگ برای صدور و تمدید پروانه کسب است. امید داریم سازمان امور مالیاتی در سال ۱۴۰۱ به این نکته دقت کرده و این ماده برداشته شود.

  رئیس اتحادیه صحافان تهران در خصوص اقدامات و عملکرد اتحادیه در سال ۱۴۰۰ برای صنف متبوع اظهار داشت: اتحادیه سه سال متوالی تمام تلاش خود را صرف ایجاد شهرک صنفی صحافان کرده است. دلیل عمده این وقفه مربوط به شیوع ویروس کرونا  است که در غیر این صورت با سرعت بیشتری می توانستیم به نتیجه برسیم.

  وی در ادامه گفت: سه سال پیش با یک شرکت شهرک ساز معتبر قراردادی را امضا کردیم تا کارهای اداری و سازمانی ساخت شهرک صنفی صحافان را کاملاً انجام دهد و پس از آن اتحادیه با فراخوانی که به اعضای خود می دهد شروع به فروش و ساخت بنا و سپس فعالیت در این صنف را در شهرک صنفی صحافان شهرک آغاز کند. تا کنون شرکت طرف قرارداد اتحادیه با چالش های زیادی روبه رو بوده که قریب به ۷۰ درصد از آن حل شده و ۳۰ درصد باقی مانده که از سخت ترین مراحل است. با امید به خدا پیش بینی می کنیم مهرماه ۱۴۰۱ فراخوان اتحادیه برای اعضا به منظور ایجاد شهرک صنفی صحافان آغاز شود.

  بیشتر بخوانید: افزایش قیمت خدمات صنف صحافان در سال جدید

  غفاری گفت: بخشی از زمین شهرک صنفی صحافان مربوط به صاحبان کوره پزخانه ها بوده که خریداری شده و هیچ گونه کاربری کشاورزی ندارد اما وزارت جهادکشاورزی هم در این زمینه طلب حق کرده که این نیز از دیگر چالش های موجود است.

  وی ادامه داد: از دیگر اقداماتی که متاسفانه به نتیجه نرسید، جابجایی مکان اتحادیه بود که این امر به دلیل شراکت اتحادیه با شرکت تعاونی و عدم تفکیک هر دو ملک از هم، برای فروش و اقدام جهت تهیه و جابه جایی اتحادیه مشکلاتی ایجاد کرد که امیدواریم در سال آینده امکان جابه جایی هر چه سریع تر فراهم شود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  19 + شانزده =