بازدید مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر از صحافی سیدین

  0
  76
  صحافی سیدین

  علی اکبر ابراهیمی (مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت ارشاد) عصر روز گذشته (یکم آذرماه) به همراه جلیل غفاری رهبر (رئیس اتحادیه صنف صحاف)، میریونس جعفری (نایب رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران) به صحافی سیدین رفته و با مدیریت پیشکسوت این صحافی به گفت و گویی صمیمانه پرداخت.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ علی اکبر ابراهیمی در این نشست صمیمانه که با حضور تعدادی از معاونان و مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، خطاب به خلیل سیدین، مدیر صحافی سیدین گفت: شما پیشکسوتان سرمایه هایی هستید که باید از تجربیات شما استفاده کرد. وجود شما چراغ راهی برای آینده ما است.

  وی با بیان اینکه کار خود را با کسب اجازه از پیشکسوتان عرصه های مختلف صنعت چاپ آغاز کرده است، گفت: افتخاری بود که در سلسله دیدارهایی که با پیشکسوتان عرصه مختلف داشتم، امروز خدمت شما رسیدم. امیدوارم این دیدار باب اتفاقات تازه و خوشایندی را در دفتر امور چاپ وزارت ارشاد باز کند چرا که راه درازی برای خدمت در پیش داریم. صحافی سیدین

  ابراهیمی خاطرنشان کرد: نقش صحافان در تکمیل کتاب بسیار ارزشمند است؛ چراکه نهایت کار توسط صحافان انجام می شود و تمام زیبایی یک کتاب مربوط به صحافی است. جوانان باید از تجربیات پیشکسوتانی چون شما بهره مند شوند. شما نیز باید در تربیت نسل آینده صحافان اهتمام ورزید.

  صحافی سیدین

  بیشتر بخوانید:  بازدید از لیتوگرافی جوهری توسط مدیرکل دفتر امور چاپ ارشاد

  راه اندازی سایت اتحادیه صنف صحاف

  جلیل غفاری رهبر نیز در این نشست با تقدیر از چندین سال فعالیت پیشکسوت صحافی، در پاسخ به این پرسش که چرا اتحادیه واکنشی نسبت به دفاتر فنی که کار صحافی را انجام می دهند، ندارد، اظهار داشت: امروز بیکاری یک معضل است. دولت راغب نیست به دلیل معضل بیکاری با این افراد برخورد کند.

  وی یکی از عمده ترین مشکلات صنف صحافان را واسطه ها برشمرد و گفت: البته این مشکلی است که گریبانگیر بخش های مختلف چاپ است. باید سیستمی در اصناف مختلف از جمله صنف صحاف برنامه ریزی شود که هرکس کار خود را انجام بدهد. صحافی سیدین

  وی در پاسخ به انتقاد یکی از حاضران در این نشست مبنی بر اینکه چرا اتحادیه صنف صحاف سایت ندارد، گفت: اتحادیه در فضای مجازی فعال است؛ البته در نظر داریم که سایتی را هم برای اتحادیه طراحی کنیم.

  صحافی سیدینبرگزاری همایش صحافان

  در ادامه، خلیل سیدین از پیشکسوتان صحافی و مدیر صحافی سیدین ضمن بیان خاطراتی از چگونگی انجام کار صحافی در زمان گذشته، یکی از مشکلات صحافان را عدم نزدیکی به یکدیگر برشمرد و گفت: باید زمینه هایی برای نزدیکی اعضا به یکدیگر فراهم شود برای مثال برگزاری یک همایش سالانه به منظور تبادل افکار و ایده ها می تواند بسیار به این صنف کمک کند.

  وی ادامه داد: مشکل دیگر نبود نظارت بر قیمت گذاری هایی است که از سوی اتحادیه تصویب می شود. بارها شاهد بودم قیمتی را برای صحافی یک کتاب در نظر گرفته ایم اما همکار دیگر با ارائه نرخی پایین تر از ما، کار را از آن خود کرده است.

  صحافی سیدیندر پایان این نشست علی اکبر ابراهیمی از بخش های مختلف صحافی سیدین بازدید کرد. همچنین وی به مناسبت هفته کتاب لوح تقدیری را به نمایندگی از یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به خلیل سیدین، پیشکسوت عرصه صحافی تقدیم کرد و میریونس جعفری متن این لوح را برای سایرین قرائت کرد. ابراهیمی همچنین از مجموعه صحافی دیگری که در پاساژ صفوی بود، بازدید کرد.

  صحافی سیدینصحافی سیدینصحافی سیدین

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 + بیست =