کمک‌های دولتی برای نجات صنعت چاپ سیستان و بلوچستان

  گفت و گو با مینا عبدالهی، کارشناس برنامه‌ریزی امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان

  0
  63
  صنعت چاپ سیستان و بلوچستان

  صنعت چاپ سیستان و بلوچستان نیاز به حمایت‌هایی مالی دولتی دارد تا بتواند به حیات خود ادامه دهد. ارائه تسهیلات برای تهیه مواد اولیه کمترین یاری است که نهادهای دولتی می‌توانند به این بخش برسانند.

  مینا عبدالهی، کارشناس برنامه‌ریزی امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان درباره وضعیت صنعت چاپ این استان به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: عدم کیفیت مطلوب دستگاه‌ها، گرانی کاغذ، عدم اعتماد مشتری به چاپ درون استانی، پایین بودن سطح معیشتی صاحبان این صنعت، عدم وجود طرح‌های حمایتی برای این صنف و…  باعث شده است تا این حوزه در استان سیستان و بلوچستان نتواند از رشد کافی برخوردار شود.

  صنعت چاپ سیستان و بلوچستانوی ادامه داد: صنعت چاپ یکی از صنایعی است که هر چند سال یکبار نیاز به نوسازی دارد؛ اما متأسفانه به دلیل گران شدن ارز و نبود تسهیلات دولتی برای به‌روزرسانی امکان واردکردن دستگاه‌های جدید برای چاپخانه‌داران استان ما فراهم نیست.صنعت چاپ سیستان و بلوچستان

  صنعت چاپ سیستان و بلوچستان در حال تغییر است

  عبدالهی گفت: همان‌طور که عرض کردم صنعت چاپ به‌شدت در حال تغییر است و برای همگام شدن با آن علاوه بر به‌روزرسانی ماشین‌آلات نیاز به علم روز نیز داریم. دانشی که باید از طریق آموزش به چاپخانه‌داران منتقل شود. جای خالی چاپخانه‌دارانی که همگام با دانش روز خود را ارتقا دهند کاملاً احساس می‌شود؛ البته بعضی از مدیران صنعت چاپ استان تمام تلاش خود را به‌کاربرده‌اند تا بتوانند با نیازهای روز این جامعه هماهنگ شوند ولی به دلیل نبودن کار در استان با مشکلات زیادی روبرو شده‌اند.صنعت چاپ سیستان و بلوچستان

  کارشناس چاپ استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: عدم اعتماد مشتریان به کار کارگاه‌های استان با وجود امکانات مکفی برای چاپ مطلوب باعث شده که سفارش‌های بزرگ به خارج از استان ارسال شوند.

  بیشتر بخوانید:غیاب صنف صحاف در مجامع تصمیم گیری صنعت چاپ

  عبدالهی اظهار داشت: بزرگ‌ترین مشکل صنعت چاپ در استان سیستان و بلوچستان پایین بودن سطح آموزش برای بالا بردن سطح کیفیت کار چاپ است. عدم‌حمایت مالی در مباحث بالا بودن نرخ بیمه کارفرما و کارگر، عدم وجود یارانه برای تهیه مواد اولیه این صنعت و گرانی دستگاه‌های چاپ، شاید بزرگ‌ترین معضلات این بخش در استان محسوب شوند. صنعت چاپ در استان سیستان و بلوچستان نیاز به حمایت‌هایی مالی دولتی دارد تا بتواند به حیات خود ادامه دهد. ارائه تسهیلات برای تهیه مواد اولیه کمترین یاری است که نهادهای دولتی می‌توانند به این بخش برسانند.

   

  مطلب قبلیتولید ماشین ‌آلات صنعت چاپ در 200 سال اخیر
  مطلب بعدی نگاهی به صلاحیت های یک کوچ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج × چهار =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.