مشکل صنعت چاپ زنجان؛ عدم نظارت صحیح دولت

  نگاهی به وضعیت صنعت چاپ استان زنجان

  0
  77
  صنعت چاپ زنجان

  مدیر لیتوگرافی حامد در استان زنجان درباره صنعت چاپ زنجان معتقد است؛ دولت نظارت درستی بر کارها ندارد و روزبه‌روز عرصه بر فعالان چاپ استان زنجان تنگ تر می شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ مشهود خیبر‌شکن، مدیر لیتوگرافی حامد در استان زنجان وضعیت چاپ در استان زنجان را نامطلوب دانست و گفت: در حال حاضر فعالیت در حوزه چاپ در این استان با مشکلات فراوانی همراه است. گرانی مواد اولیه‌ای همچون کاغذ و مقوا از یک ‌سو و شکستن قیمت‌ ها در بازار از سوی دیگر از مهم‌ترین این مسائل هستند.

  وی همچنین درباره میزان سفارش های چاپی استان زنجان بیان داشت: میزان سفارش ها به شدت پایین آمده است و متأسفانه همان مقدار اندک نیز به دلیل قیمت‌ های پایینی که چاپخانه‌ های استان‌ های دیگر اعلام می ‌کنند از استان بیرون می ‌رود. قیمت مواد اولیه در تهران ارزان‌تر تمام می ‌شود، به همین دلیل قیمت ‌ها را نیز نسبت به استان ما کمتر اعلام می ‌کنند درنتیجه کار از استان بیرون می‌ رود.

  معضلات صنعت چاپ زنجان

  خیبرشکن یکی دیگر از معضلات صنعت چاپ زنجان را وضع مالیات ‌های سنگین برای چاپخانه‌داران دانست و بیان داشت: از دیگر مسائلی که با آن مواجه هستیم مالیات بر ارزش‌افزوده است که هر سه ماه یک‌بار باید پرداخت شود و این در حالی است که اداره ارشاد هیچ حرکتی برای جلوگیری از بیرون رفتن کارهای چاپی به استان‌ های دیگر انجام نداده است. فشار مضاعفی بر شانه‌ های چاپخانه‌داران و فعالان حوزه چاپ استان وجود دارد و شاید تنها دلیلی که به کار خود ادامه می‌ دهند حضور کارگران متأهل و خانواده‌داری است که با بیکار شدن آن‌ها یک خانواده در معرض فقر و گرسنگی قرار می‌ گیرد.

  وی در ادامه افزود: دولت نظارت درستی بر کارها ندارد. ازیک‌طرف فشار سنگین مالیات بر ارزش‌افزوده‌ای به چاپخانه ‌داران وارد می‌ شود که باعث تعطیل شدن تعداد زیادی از چاپخانه‌ های استان شده است و از سوی دیگر عدم نظارت بر کار کسانی که به اسم کار تولیدی وام دریافت می‌ کنند اما پول را صرف خریدوفروش و کارهای دلالی می ‌کنند و بی شک روزبه‌روز عرصه بر فعالان چاپ استان زنجان تنگ تر می شود.

  بیشتر بخوانید: صنعت چاپ زنجان در سراشیبی

  مطلب قبلیتولید کاغذ بسته بندی از برگ خشک درختان
  مطلب بعدیتأمین ملزومات و مواد اولیه صنعت چاپ با خرد جمعی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  6 + 8 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.