چاپخانه های تربت‌حیدریه 70 شغل مستقیم ایجاد کردند 

  0
  71
  تربت‌حیدریه

  مشکلات چاپخانه های تربت‌حیدریه از زبان کارشناس چاپ 

  کارشناس چاپخانه، تبلیغات و سینمای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت‌حیدریه گفت: در حال حاضر ۲۰ چاپخانه دیجیتال و ۹ چاپخانه سنتی یا افست در این شهرستان فعال است که برای ۷۰ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد کرده اند.

  تربت‌حیدریهبه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایرنا پیمان عوض‌پور کارشناس چاپخانه، تبلیغات و سینمای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت‌حیدریه اظهار داشت: البته تا قبل از شیوع کرونا و افزایش نرخ مواد اولیه، مالیات و حق بیمه تامین اجتماعی، میزان اشغالزایی در هر چاپخانه به طور متوسط پنج نفر بود.

   وی ادامه داد: عمده‌ترین چالشی که اکنون اعضای این صنف با آن مواجه هستند قیمت جدید مواد اولیه، نرخ حق بیمه و مالیات است اما چون این موضوع سراسری است و محدود به این خطه نمی شود برای رفع مشکل آنها کاری از دست اداره فرهنگ و ارشاد بر نمی‌آید.

  کارشناس چاپخانه، تبلیغات و سینمای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت‌حیدریه گفت: بر این اساس و به دلیل گران بودن رنگ، کاغد و مواد اولیه هم اکنون چاپخانه‌های تربت‌حیدریه به سمت چاپ کاغذی و آن هم سیاه و سفید روی آورده‌اند.

  بیشتر بخوانید: ظرفیتهای جدید در صنعت چاپ تربت حیدریه

   عوض پور افزود: حتی در ارتباط با سهمیه کاغذ و نرخ خدمات نیز نقشی نداریم و سهمیه‌ها را وزارتخانه و نرخ خدمات را هم اتحادیه برایشان تعیین می‌کند و اداره فرهنگ و ارشاد تنها یک نقش نظارتی دارد.

   وی اضافه کرد:تمامی دستگاه‌های چاپ دیجیتال شهرستان تربت حیدریه از حیث به روز بودن با مشهد یکی است.

   مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.

  مطلب قبلیمزیت های بسته بندی شرینک اسلیو و انواع آن
  مطلب بعدیمدیرعامل مجتمع چاپ هودیس؛ گلچینی از شرکت های برتر چاپ ایران در نمایشگاه دبی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دو × 5 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.