تعویق در برگزاری دهمین جشنواره صنعت چاپ آذربایجان غربی

  گفت و گو با مجید محبی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌ داران و کانون‌ های تبلیغاتی آذربایجان‌ غربی

  0
  86
  دهمین جشنواره صنعت چاپ آذربایجان غربی

  رئیس اتحادیه چاپخانه‌ داران و کانون‌ های تبلیغاتی آذربایجان‌ غربی گفت: دهمین جشنواره صنعت چاپ آذربایجان غربی به دلیل شرایط کرونا در دو شهرستان بوکان، خوی و نیز مرکز استان (ارومیه) برگزار خواهد شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ مجید محبی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌ داران و کانون‌ های تبلیغاتی آذربایجان‌ غربی گفت: صنعت چاپ، صنعتی برای اشاعه فرهنگ است و رونق این صنعت صورت نمی‌ گیرد مگر اینکه همپای سایر پیشرفت‌ ها رشد آن تسریع شود و وارد عرصه رقابت شویم تا بتوانیم سهم چاپ را در رونق اقتصادی ایران افزایش دهیم.

   

  کرونا و دهمین جشنواره صنعت چاپ آذربایجان غربی

   وی با بیان اینکه امسال دهمین جشنواره صنعت چاپ آذربایجان غربی همزمان با هفته وحدت در استان آذربایجان‌ غربی برگزار می‌ شود، گفت: به دلیل شرایط کرونایی امسال در سه شهر استان به صورت جداگانه این جشنواره اجرا خواهد شد و به دلیل شرایط کرونایی خانواده‌ ها حضور نخواهد داشت.

   محبی تجلیل از 4 نفر  پیشکسوت در حوزه چاپ و راهنمایی در مورد سرمایه‌ گذاری درست در این صنعت را از جمله محورهای برگزاری این جشنواره عنوان کرد.

   این مسئول ادامه داد: متاسفانه چاپ سنتی و افست منسوخ شده و جاپخانه‌ های افست سطح استان با 30 درصد ظرفیت مشغول به فعالیت هستند و کم کم از حوزه فعالیت خارج خواهد شد که در این راستا باید اطلاع‌ رسانی دقیق و به‌موقع به سرمایه‌ گذاران انجام گیرد.

  بیشتر بخوانید: هشتمین جشنواره صنعت چاپ البرز برگزار شد

   رئیس اتحادیه چاپخانه‌ داران و کانون‌ های تبلیغاتی آذربایجان‌ غربی ادامه داد:  چاپخانه‌هایی که روی بسته‌بندی فعالیت می‌کنند وضعیت خوبی دارند، ولی چاپخانه‌های که روی نشر و کارهای اداره‌ مشغول به فعالیت هستند، اوضاع چندان خوبی ندارند.

   وی بیان کرد: در سطح استان 60 واحد چاپخانه در حال صدور پروانه، 486 مجوز ارشادی و 320 واحد چاپخانه پروانه فعالیت دارند.

  مطلب قبلی5 راهکار تولید محتوا برای کاربران گوشی هوشمند
  مطلب بعدیتجلیل از فعالان صنعت چاپ کرمانشاه در بیست و یکمین جشنواره

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دوازده + چهارده =